FOTBAL
VIDEO Bayern-Getafe 1-1/ Contra il umileste pe Kahn! Cosmin Contra a marcat golul egalizator pentru Getafe, dupa o actiune personala incheiata cu un sut peste portarul lui Bayern, Oliver Kahn. Luca Toni deschisese scorul pentru principala favorita la castigarea Cupei UEFA, dar fundasul roman, intrat in minutul 78, pune gruparea spaniola in pole position in cursa spre semifinale.
Leverkusen - Zenit 1-4/ Seria teribila a rusilor continua! (VIDEO) Zenit St.Petersburg este aproape calificata in semifinalele Cupei UEFA dupa un succes categoric pe terenul lui Bayer Leverkusen: 4-1. Dupa 1-1 la pauza, rusii s-au dezlantuit in partea secunda, marcand trei goluri in 12 minute si fiind foarte aproape de a face o noua victima importanta, dupa eliminarile lui Villarreal si Olympique Marseille.
Mircea Sandu ameninta Rapidul: excludere! "Daca Rapidul vrea sa ajunga in instante civile, atunci va juca in instante civile, nu in Liga 1!", a declarat presedintele FRF Mircea Sandu intr-un interviu acordat Prima TV. Oficialii clubului giulestean au depus memoriu la comisia de apel, impotriva deciziei din cazul "Bricheta", si au anuntat ca nu se opresc pana nu isi gasesc dreptatea.
Ronaldinho, in drum spre San Siro Roberto de Assis, fratele si impresarul lui Ronaldinho, s-a intalnit intr-un local din Milano cu Adriano Galliani, vicepresedintele campioanei Europei, acolo unde au studiat datele mutarii "Dintosului" de pe Nou Camp pe San Siro.
Apelul Rapidului: Decizia a fost amanata pentru 8 aprilie Decizia in cazul memoriului depus de rapidisti prin intermediul caruia acestia atacau hotararea luata de Comisia de Disciplina, aceea ca Steaua sa castige cu 3-0 la "masa verde" partida intrerupta pe Giulesti, a fost amanata pentru marti 8 aprilie, de la ora 15.00.
VIDEO Tragedie in fotbalul croat: accidentare mortala Fotbalistul Hrvoje Custic, de la NK Zadar, a decedat in spitalul din Zadar dupa ce fusese internat sambata seara in stare de inconstienta totala. Acesta se afla intr-o stare critica dupa ce s-a lovit, acum cinci zile, cu capul de un perete aflat la marginea terenului in timpul partidei cu Cibalia.
Gigi Becali: Steaua va valora un miliard de euro peste 10 ani Gigi Becali este de parere ca echipa pe care o patroneaza va valora peste 10 ani un miliard de euro si ca suma imensa incasata de LPF pentru drepturile de televizare, 102 milioane de euro, este meritul sau, pentru ca a ridicat standardele in Liga 1.
Finala Cupei Romaniei, la standarde de Champions League Ultimul act al Cupei Romaniei va fi organizat de firma care s-a ocupat de bunul mers al partidei dintre AC Milan si Liverpool, ultima finala din Champions League.
"U" Craiova, o etapa fara spectatori si 30.000 lei amenda Comisia de Disciplina a FRF a decis ca Stiinta lui Adrian Mititelu sa joace o etapa fara spectatori si sa plateasca o amenda de 30.000 de lei pentru incidentele pe care le-au provocat suporterii olteni pe stadionul Dacia din Mioveni, impotriva echipei gazda.
Josep Guardiola, noul antrenor al Barcelonei Presa din Spania anunta ca fostul international Josep Guardiola va fi, din vara, noul antrenor al formatiei FC Barcelona, acesta urmand sa-l inlocuiasca pe olandezul Frank Rijkaard care va parasi corabia catalana la finele actualei stagiuni.
Adi Mutu: Vreau sa castig Cupa UEFA Romanul Adrian Mutu afirma, inaintea partidei din aceasta seara cu PSV Eindhoven, ca isi doreste foarte mult sa castige Cupa UEFA, acesta fiind unul dintre visele lui si ale suporterilor de pe Artemio Franchi.
Arsenal - Liverpool 1-1/ Wenger: Daca nici acum nu e penalty, atunci cand? (VIDEO) Managerul londonez Arsene Wenger a ramas stupefiat dupa decizia arbitrului olandez de a nu acorda penalty la o interventie neregulamentara a lui Kuyt asupra jucatorului sau Alexander Hleb. Faza s-a petrecut in minutul 65, la scorul de 1-1. "Pot sa inteleg ca uneori arbitrul nu are cea mai buna pozitie, dar acum se afla la citiva metri de faza! A fost un penalty curat" (Arsene Wenger).
Fenerbahce - Chelsea 2-1/ Uluitorul gol decisiv (VIDEO) Echipa turca a reuasit sa intoarca soarta meciului cu Chelsea Londra: condusi la pauza, dupa autogolul lui Deivid, turcii au egalat prin Karim (65) si au dat lovitura in ultimele 10 minute - Deivid, marcatorul autogolului, a gasit plasa portii londoneze cu un trasor de la mare distanta.
Arsenal - Liverpool 1-1/ Remiza titanilor (VIDEO) Duelul britanic al sferturilor s-a incheiat la egalitate in prima mansa: Arsenal a deschis scorul prin Adebayor (23), insa Liverpool a egalat imediat prin Kuyt (26). In a doua repriza, arbitrul a refuzat un penalty lui Arsenal (interventie neregulamentara a lui Kuyt asupra lui Hleb). Spre final, atacantul londonezilor Bendtner a impiedicat o minge a coechipierilor sa intre in plasa, oprind-o pe linia portii. Fara sa vrea, fireste.
Comisia de Apel a grabit judecarea memoriului introdus de Rapid Joi, 3 aprilie, ora 14,00, comisia de apel a Federatiei romane de fotbal a convocat oficialii clubului Rapid pentru a judeca memoriul introdus impotriva deciziei de a pierde la masa verde derby-ul cu Steaua.
Becali vrea ca CFR sa joace in Liga pe stadionul din Ghencea! Gigi Becali, versiunea 2.0. Latifundiarul a declarat ca pune la dispozitia celor de la CFR stadionul Stelei pentru partidele ce le vor disputa in Liga Campionilor. Aceasta dupa ce formatia din Ardeal era numita pana nu mai demult "echipa ungurilor".
Alexandru Deaconu, trimis sa arbitreze in Liga secunda Deaconu revine la "centru"! Arbitrul a fost delegat sa arbitreze in Liga a II a partida Dunarea Giurgiu - FCM Botosani. Deaconu n-a mai arbitrat nici un meci dupa episodul din Giulesti, cand a fost lovit cu o bricheta in cap de la un spectator de la tribuna a doua si a oprit meciul.
Bostina si Asociatii: Vinzarea Rapidului este o afacere incheiata Casa de avocatura Bostina si Asociatii anunta, printr-un comunicat publicat miercuri, ca tranzactia "Clubul Rapid" este o afacere incheiata, "in ciuda recentelor speculatii aparute in presa".
Mutu si Frey, singurii jucatori netransferabili de la Fiorentina Fiorentina reafirma, prin vocea antrenorului Cesare Prandelli, ca atacantul roman Adrian Mutu si portarul francez Sebastian Frey sunt jucatori netransferabili, viitorul clubului Viola fiind legat de evolutiile celor doi de pe Artemio Franchi.
Paul Gascoigne, in pericol sa faca doua saptamani de inchisoare Fostul international englez Paul Gascoigne este aproape de fi condamnat la doua saptamani de inchisoare, din cauza faptului ca a refuzat sa plateasca o cursa cu taxiul care a costat in jurul sumei de 500 de euro.