George Pușcaș, unul dintre jucătorii de bază ai naționalei României, s-a accidentat în ultimul meci jucat de Bari în Serie B, contra celor de la Pisa (1-1).

George PuscasFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

>>INTERVIU Secretele din spatele Academiei lui Gică Hagi - Câți copii se antrenează la Ovidiu, sfatul dat părinților și cât au contat modelele găsite la Real, Barca și Ajax

George Pușcaș s-a accidentat în meciul dintre Bari și Pisa

George Pușcaș a fost titular în ultimul meci jucat de Bari în Serie B.

Echipa atacantului român a primit vizita celor de la Pisa, formație unde de asemenea evoluează un jucător român, Marius Marin.

Pușcaș a marcat pentru 1-1 în minutul 60 al partidei, din lovitură de la 11 metri, însă a fost înlocuit în minutul 76 după ce s-a accidentat.

Potrivit Tuttomercatoweb, Pușcaș s-a lovit la braț și este suspect de fractură, iar prezența sa pentru meciul contra celor de la Cosenza este incertă.

Mai mult decât atât, Pușcaș a fost supus mai multor investigații medicale, iar staff-ul celor de la Bari va decide dacă acesta va trebui sau nu operat.

Sursa citată menționează că Pușcaș ar urma să lipsească aproximativ o lună, iar lipsa jocurilor în picioare ar pune în pericol prezența sa la Campionatul European din vară.