TEAMBALL
All Star Game 2020

VIDEO All Star Game: Echipa LeBron a câștigat în fața echipei Giannis (157-155)

de A.I. HotNews.ro
Echipa LeBron a câştigat, noaptea trecută, la Chicago, All-Star Game NBA, impunându-se cu scorul de 157-155 în faţa echipei Giannis.
Potaissa Turda, in sferturile Challenge Cup

Handbal masculin: Potaissa Turda s-a calificat în sferturile Challenge Cup

de Diana Ene HotNews.ro
Duminică, 16 Feb 2020 Sport | Teamball
AHC Potaissa Turda s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Challenge la handbal masculin, duminică seara, pe teren propriu, deşi a fost învinsă de echipa elveţiană BSV Berna, cu scorul de 35-33 (18-19), în manşa a doua a optimilor de finală.
Sepsi SIC a castigat Cupa Romaniei la baschet feminin

Baschet feminin: Sepsi SIC Sfântu Gheorghe a câștigat pentru a şasea oară Cupa României

ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe a cucerit pentru a şasea oară Cupa României la baschet feminin, duminică seara, după ce a învins-o în finală pe FCC Baschet Arad, cu 80-67 (14-24, 35-12, 14-15, 17-16), în Sepsi Arena din Sfântu Gheorghe.
NBA, logo

Baschet: NBA, pierderi de sute de milioane de dolari - Motivul: un mesaj de susţinere a manifestanţilor din Hong Kong

Adam Silver, conducătorul NBA, a anunţat că asociaţia va înregistra pierderi de sute de milioane de dolari în China, ca urmare a controverselor legate de un mesaj al lui Daryl Morey (Houston Rockets) de susţinere a protestatarilor din Hong Kong.
Derrick Jones Jr, invingator in concursul de slam dunk-uri

VIDEO NBA All Star Game: Derrick Jones Jr (Miami Heat) a câștigat concursul de slam dunk-uri

Derrick Jones Jr, jucătorul echipei Miami Heat, a câştigat, sâmbătă, concursul de slam dunk-uri din cadrul weekend-ului All Star Game din NBA, întrecându-l în finală pe Aaron Gordon (Orlando Magic), după o luptă strânsă.
Sepsi SIC Sfântu Gheorghe

Baschet feminin: Sepsi SIC Sfântu Gheorghe şi FCC Baschet Arad, finalistele Cupei României

Sâmbătă, 15 Feb 2020 Sport | Teamball
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe şi FCC Baschet Arad vor juca finala Cupei României la baschet feminin, după victoriile obţinute, sâmbătă, în semifinalele disputate în Sepsi Arena din Sfântu Gheorghe.
CSM Bucuresti

Handbal masculin: CSM Bucureşti s-a calificat în sferturile Challenge Cup

Echipa de handbal masculin CSM Bucureşti a remizat sâmbătă, pe teren propriu, cu formaţia suedeză Alingsas HK, scor 24-24 (10-10), în manşa retur din optimile de finală ale Challenge Cup, şi s-a calificat în sferturile de finală.
NBA, logo

VIDEO NBA: Eșec surprinzător pentru Milwaukee Bucks; Lakers se impune dramatic după prelungiri

Joi, 13 Feb 2020 Sport | Teamball
Milwaukee Bucks, echipa cu cea mai bună linie de clasament din NBA, a pierdut pe terenul celor de la Indiana Pacers (118-111), T. J. Warren fiind cel mai bun jucător al gazdelor din "Bankers Life Fieldhouse" (Indianapolis). Într-o altă partidă a zilei, Los Angeles Lakers s-a impus dramatic, după prelungiri, cu Denver Nuggets. LeBron James putea evita emoțiile, dar a ratat o lovitură în ultima secundă.
Arcada Galati

​Cupa CEV (volei m): Arcada Galați câștigă returul cu Galatasaray, dar ratează calificarea în sferturi

de Silviu Dumitru HotNews.ro
Miercuri, 12 Feb 2020 Sport | Teamball
​Campioana României la volei masculin, Arcada Galaţi, a învins miercuri, pe teren propriu, formaţia turcă Galatasaray Istanbul, scor 3-2, în manşa retur din optimile de finală ale Cupei CEV, dar ratează calificarea în faza sferturilor de finală ale competiţiei.
New York Knicks

Baschet: Venituri record generate de formațiile din NBA în 2019 / New York Knicks, cea mai valoroasă echipă

Echipele din campionatul profesionist nord-american de baschet (NBA) au generat venituri totale de 8,8 miliarde de dolari în 2019, cu 10 la sută mai mari faţă de anul anterior, conform datelor prezentate marţi de revista economică americană Forbes.
Bogdan Burcea

VIDEO Handbal feminin: Naționala României, reunită la Râmnicu Vâlcea - Care este obiectivul pentru stagiul de pregătire

Naționala de handbal feminin a României se află în această săptămână la Râmnicu Vâlcea, în al doilea stagiu de pregătire pentru turneul preolimpic de calificare la JO de la Tokyo. Selecționerul Bogdan Burcea a precizat că această perioadă este dedicată exclusiv pregătirii pentru partida cu Norvegia, pe care tricolorele o vor disputa la 21 martie, după meciul de debut cu Thailanda.
Kobe Bryant si Gianna Bryant

Kobe Bryant si fiica sa au fost înmormântaţi după o ceremonie privată

Trupurile neînsufleţite ale fostului baschetbalist Kobe Bryant şi ale fiicei lui, Gianna, au fost înhumate, vineri, după o ceremonie privată, la Corona Del Mar, California, informează presa internaţională.
NBA, logo

​VIDEO NBA: Înfrângeri pentru Los Angeles Clippers, Chicago Bulls și Boston Celtics

Philadelphia 76ers a oferit una dintre surprizele zilei, după ce a trecut, scor 110-103, de Los Angeles Clippers, una dintre echipele aflate într-o formă bună. San Antonio Spurs s-a impus pe terenul lui Oklahoma City Thunder, iar Boston Celtics a plecat învinsă de la Houston (116-105 cu Rockets).
Gloria Bistrita, in sferturile Cupei EHF

Handbal feminin: CS Gloria Bistrița și-a aflat adversara din sferturile Cupei EHF

Marţi, 11 Feb 2020 Sport | Teamball
CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud va întâlni formaţia daneză Herning-Ikast Handbold în sferturile de finală ale Cupei EHF la handbal feminin, potrivit tragerii la sorţi efectuate marţi, la Viena.
Jocurile Olimpice

Vor aurul olimpic: Pe cine duce naționala de baschet a SUA la Tokyo

În plin sezon din NBA, Federația Americană de Baschet a anunțat o listă preliminară de 44 de jucători pentru Jocurile Olimpice de la Tokyo, din vara acestui an. Printre cei selecționabili se numără cele mai importante vedete de peste ocean, semn că SUA își dorește medaliile de aur.
NBA, logo

​VIDEO Zi spectaculosă în NBA: Lakers, Milwaukee și Toronto Raptors, victorii fără dubii

Favoritele au mai bifat o zi cu victorii în NBA: Milwaukee Bucks, Los Angeles Lakers și Toronto Raptors au trecut de adversarele lor și au făcut spectacol. Raptors este echipa momentului: a ajuns la 15 victorii consecutive.
Cupa Romaniei la baschet masculin

U BT Cluj-Napoca a câștigat Cupa României la baschet masculin

Luni, 10 Feb 2020 Sport | Teamball
Echipa de baschet masculin U BT Cluj-Napoca a câştigat luni, pe teren propriu, Cupa României, după ce a învins în finala competiţiei campioana en-titre, CSM Oradea la Turneul Final Four pe care l-a găzduit.
Cristina Neagu
Handbal feminin

Schimbarea modificării: Pe cine va întâlni până la urmă România la Turneul Preolimpic

Federația Internațională de Handbal a reușit în cele din urmă să decidă și a treia adversară pe care România o va întâlni în Turneul Preolimpic la handbal feminin. IHF a fost nevoită să înlocuiască naționala din Coreea de Nord și a făcut acest lucru cu o lună și jumătate înainte de startul partidelor.
NBA, logo

VIDEO NBA: Clippers, show pe terenul lui Cleveland; Victorie în ultima secundă pentru Utah Jazz cu Houston Rockets

Los Angeles Clippers și-a trecut în linia de clasament a 37-a victorie din sezonul regulat, californienii trecând lejer, scor 133-92, de Cleveland Cavaliers. Atlanta Hawks a avut nevoie de prelungiri pentru a trece de New York Knicks (140-135), iar Philadelphia 76ers a câștigat cu Chicago Bulls (118-111).
Echipa de handbal feminin Gloria Bistrița

Cupa EHF (handbal f): Gloria Bistrița, calificare dramatică în sferturi

Duminică, 9 Feb 2020 Sport | Teamball
CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale Cupei EHF la handbal feminin, duminică seara, printr-un gol marcat în ultima secundă a meciului terminat la egalitate cu echipa maghiară ERD, 24-24 (12-12), în deplasare.