Cătălin Chirilă, performanță extraordinară la Mondialele din Canada - A cucerit aurul la canoe simplu 1000 m

Un rus și un ucrainean s-au duelat pentru funcția de președinte al Federației Internaționale de Șah

Vineri, 5 August 2022
16:19 • SPORT

Kremlinul anunţă că Brittney Griner poate cere clemenţă, după ce baschetbalista a fost condamnată la nouă ani de închisoare

12:57 • SPORT

Campionatele Europene de Gimnastică de la Munchen: Componența echipelor României

10:40 • SPORT

Campionatul European de Natație de la Roma începe la mijlocul lunii august: David Popovici, unul dintre favoriți

Joi, 4 August 2022
18:57 • SPORT

Brittney Griner, condamnată la nouă ani de închisoare în Rusia - Americanca, găsită vinovată de deţinere şi trafic de droguri

16:29 • SPORT

Cazul Brittney Griner: Rușii cer o pedeapsă de nouă ani şi jumătate de închisoare pentru baschetbalista americană

12:03 • SPORT

David Popovici, întâlnire cu legendarul Jim Montgomery - Singurii înotători din istorie care au câștigat probele de 100 și 200 m liber la același CM

Miercuri, 3 August 2022
14:16 • SPORT

Sala de gimnastică Dinamo va purta numele antrenoarei Mariana Bitang

08:28 • SPORT

Tiger Woods a refuzat 800 de milioane de dolari să joace golf pentru circuitul finanțat de Arabia Saudită

Luni, 1 August 2022
19:24 • SPORT

Ministerul Sportului a recunoscut două noi sporturi în România

DigiSport: O femeie arbitru, lovită în plin de un boxer de categorie supergrea! Ce a urmat a surprins pe toată lumea

18:10 • SPORT

VIDEO 30 de ani de la ultima notă de 10 obținută în gimnastica mondială - Românca Lavinia Miloşovici și performanța sa incredibilă

16:16 • SPORT

Locul ocupat de Vlad Dascălu în cursa olimpică din cadrul Cupei Mondiale de Mountain Bike de la Snowshoe

19:19 • SPORT

VIDEO Accident grav la Jocurile Commonwealthului - Un campion olimpic „a zburat” cu bicicleta și a lovit câțiva spectatori

17:16 • SPORT

CM Canotaj U19: România a cucerit patru medalii - Aur în proba de patru vâsle feminin

Jocurile Europene Universitare: România, campioană la fotbal masculin, handbal masculin și baschet feminin

08:48 • SPORT

Mountain Bike: Vlad Dascălu, locul doi în cursa scurtă din cadrul Cupei Mondiale de la Snowshoe

Sâmbătă, 30 Iulie 2022
22:56 • SPORT

FOTE 2022: România a terminat pe locul 8 în clasamentul pe națiuni, cu 19 medalii

22:00 • SPORT

VIDEO Afganistan: O grenadă a explodat la un meci de crichet - Două persoane au murit

19:00 • SPORT

CM Canotaj U23: România a cucerit aurul în proba feminină de dublu vâsle

Vineri, 29 Iulie 2022
21:56 • SPORT

FOTE 2022: România a cucerit 15 medalii și ocupă locul 12 în clasamentul pe națiuni, înaintea ultimei zile de concurs

Joi, 28 Iulie 2022
23:30 • SPORT

FOTE 2022: România a cucerit joi două medalii de argint și două de bronz

Miercuri, 27 Iulie 2022
20:50 • SPORT

FOTE 2022 - Gimnastică feminină: România a cucerit aurul pe echipe și argintul la individual-compus

10:26 • SPORT

DigiSport: Martyn Ford a primit un mesaj de la "Hulk din Iran", culturistul despre care a spus că s-ar fi sinucis imediat după luptă

Marți, 26 Iulie 2022
22:25 • SPORT

Primele medalii cucerite de România la FOTE Banska Bystrica 2022

Luni, 25 Iulie 2022
21:11 • SPORT

Digisport: Ultimul gest al Georginei Rodriguez, indiciu cu privire la viitorul lui Cristiano Ronaldo?

11:46 • SPORT

VIDEO Suedezul Armand Duplantis, nou record mondial la săritura cu prăjina

Duminică, 24 Iulie 2022
23:39 • SPORT

Suma impresionantă pentru care a fost vândută o centură WBC care i-a aparţinut lui Muhammad Ali

20:55 • SPORT

Turul Franței: Jonas Vingegaard a câștigat ediția din 2022 / Jasper Philipsen, victorie pe Champs-Elysees

18:44 • SPORT

GSP: Din hala de pește, la victorie. Uimitoarea viață a noului campion din Turul Franței. La început era pur și simplu „bolnav de stres”

Sâmbătă, 23 Iulie 2022
23:24 • SPORT

Jonas Vingegaard, după ce Jumbo-Visma a dominat Turul Franței 2022: „Suntem curați, nu luăm nimic interzis”

19:48 • SPORT

Tonga, în grupă cu România la CM Rugby 2023

19:07 • SPORT

Turul Franței: Wout van Aert, victorie în contratimpul din penultima etapă / Jonas Vingegaard, câștigător virtual al competiției

Vineri, 22 Iulie 2022
22:54 • SPORT

Londra vrea să găzduiască Jocurile Olimpice pentru a patra oară în istorie

19:31 • SPORT

România va fi reprezentată de 92 de sportivi la Festivalul Olimpic al Tineretului European 2022 - Prezentarea echipei

18:21 • SPORT

Turul Franței: Christophe Laporte, încă o victorie pentru Jumbo-Visma / Jonas Vingegaard, lider la general după 19 etape

Rudel Obreja, eliberat din închisoare pentru a se trata de cancer

13:03 • SPORT

WBC cere eliberarea imediată a lui Rudel Obreja, al cărui drept la viața „a fost profanat”

12:29 • SPORT

Digi Sport: Corinna Schumacher a clacat! Soția septuplului campion din Formula 1, în lacrimi: ”Plângem alături de tine”

09:39 • SPORT

CM Atletism: Noah Lyles, aproape de recordul lui Usain Bolt la 200 m / Sherica Jackson, al doilea cel mai bun timp din istorie la feminin

Joi, 21 Iulie 2022

Turul Franței: Jonas Vingegaard, victorie uriașă pe Hautacam - Danezul, lecție de fair-play după ce Tadej Pogacar a căzut

13:33 • SPORT

Un șerpaș nepalez a urcat de câte două ori pe cele mai înalte 14 vârfuri din lume

11:54 • SPORT