TENIS
Mihaela Buzarnescu

WTA Cluj-Napoca: Mihaela Buzărnescu s-a calificat în sferturi după o victorie în două seturi

de Silviu Dumitru HotNews.ro
Joi, 5 Aug 2021 Sport | Tenis
Mihaela Buzărnescu s-a calificat, joi, în sferturile Winners Open, turneu WTA de categorie "250" care se dispută la Cluj-Napoca.
Gabriela Talaba

WTA Cluj-Napoca: Echipa Oana Simion / Gabriela Talabă a pierdut în sferturi

Perechea Oana Simion/Gabriela Talabă a fost eliminată, joi, în sferturile probei de dublu din cadrul turneului de categorie "WTA 250" de la Cluj-Napoca.
Irina Bara

WTA Cluj-Napoca: Irina Bara, eliminată în optimi după ce a condus cu 4-1 în tiebreak-ul setului decisiv

Irina Bara a fost eliminată, joi, în optimile Winners Open, turneu WTA de categorie "250" care se dispută la Cluj-Napoca.
Simona Halep

Simona Halep, la plecarea în Canada: "Sunt mult mai bine acum. A fost cea mai grea perioadă din cariera mea"

Simona Halep a declarat, joi dimineaţa, înaintea plecării spre Canada, acolo unde va participa la turneul de la Montreal, că este recuperată după ruptura musculară, precizând că ultima perioadă, în care a fost nevoită să se retragă de la Roland Garros, Wimbledon şi Jocurile Olimpice, a fost cea mai grea din cariera sa
Barbora Krejcikova

WTA Montreal: Campioana olimpică și câștigătoarea de la Roland Garros au declarat forfait

Belinda Bencic (campioana olimpică) și Barbora Krejcikova (campioana de la Roland Garros) au anunțat că nu vor participa la turneul de categorie "WTA 1.000" de la Montreal, fostul Rogers Cup, informează lequipe.fr.
Nole

Digisport: Novak Djokovic a reacționat, la aproape o săptămână după ce a clacat la Jocurile Olimpice și a făcut praf două rachete

de Digisport Digisport.ro
Novak Djokovic a ratat șansa de a realiza Golden Slam-ul în acest sezon, după ce a fost eliminat de Alexander Zverev în semifinale la Jocurile Olimpice de la Tokyo. Sârbul a pierdut și finala mică, în fața lui Pablo Carreno-Busta, meci în care și-a ieșit din minți și a aruncat o rachetă în tribună, după care a rupt o alta la fileu.
Rafael Nadal

VIDEO ATP Washington: Rafael Nadal, în optimi după un duel de trei ore cu Jack Sock (Rezultatele zilei)

Aflat la primul meci după eliminarea de la Roland Garros, Rafael Nadal a avut nevoie de trei ore și patru minute pentru a obține calificarea în optimile turneului de 500 de puncte de la Washington.
Jaqueline Cristian

WTA Cluj-Napoca: Echipele Oana Simion / Gabriela Talabă și Ana Bogdan / Jaqueline Cristian s-au calificat în sferturi

Miercuri, 4 Aug 2021 Sport | Tenis
Perechile Oana Simion/Gabriela Talabă și Ana Bogdan/Jaqueline Cristian s-au calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 250 de la Cluj-Napoca.
Andrea Petkovic

Pe cine caută Andrea Petkovic la Cluj-Napoca: Imaginea zilei la WTA Winners Cup

de A.I. HotNews.ro
S-a calificat în sferturile de la WTA Winners Cup de la Cluj-Napoca (WTA 250) după ce a învins-o pe Jaqueline Cristian. Andrea Petkovic a oferit postarea zilei, nemțoaica având un comentariu pe măsura victoriei de miercuri.
Ana Bogdan

WTA Cluj-Napoca: Ana Bogdan, a treia favorită, eliminată în optimi

de L.V.A. HotNews.ro
Ana Bogdan, 102 WTA și favorita numărul trei, a pierdut partida din optimile turneului Winners Cup de la Cluj-Napoca în fața sârboaicei Aleksandra Krunic.
Alexader Zverev si Novak Djokovic

Alexander Zverev, noul campion olimpic la tenis: „Toți experții au spus că alții sunt mai buni decât mine”

de A.Th.C. HotNews.ro
După triumful la Olimpiadă, Sașa Zverev a ținut să spună că „toți experții din tenis și foștii jucători” s-au așteptat ca alți tenismeni să fie mai buni decât el, citează Tennis Head.
Naomi Osaka

WTA Montreal: Simona Halep scapă de adversare de calibru - Încă un forfait pentru Naomi Osaka

Naomi Osaka nu va participa la turneul WTA de la Montreal (9-15 august), ocupanta locului 2 în ierarhia WTA trecându-și în CV un alt forfait în sezonul 2021. Pe lângă niponă, alte două sportive câștigătoare de Grand Slam au anunțat că nu vor lua parte la întrecerea de categorie "WTA 1000".
Alize Cornet

Alize Cornet, principala favorită de la Winners Cup Cluj-Napoca, jignită de pariori după eliminarea surprinzătoare din primul tur

Alize Cornet, numărul 59 mondial și principala favorită, a fost eliminată în primul tur al turneului de categorie WTA 250 de la Cluj-Napoca, iar pariorii nu au ezitat să o jignească pe Twitter pentru prestație.
Atunci cand nervii explodeaza pe terenul de tenis

VIDEO Faza zilei în tenis: Ce roluri mai poate îndeplini arbitrul de scaun?

Elias Ymer și Jordan Thompson s-au crezut pentru câteva minute pe terenul de fotbal, iar o discuție mai aprinsă a avut nevoie de intervenția arbitrului de scaun pentru ca lucrurile să nu degenereze. Totul s-a întâmplat la finalul partidei contând pentru turul întâi al turneului ATP de la Washington.
Alexandra Dulgheru

WTA Cluj-Napoca: Alexandra Dulgheru s-a retras în timpul meciului din primul tur / Programul optimilor

Marţi, 3 Aug 2021 Sport | Tenis
Alexandra Dulgheru a fost eliminată, marţi, în primul tur de la Winners Open, turneu WTA de categorie "250" care se dispută la Cluj-Napoca.
Ana Bogdan

WTA Cluj-Napoca: Ana Bogdan și Jaqueline Cristian s-au calificat în optimile de la Winners Open

Ana Bogdan (102 WTA și favorită trei) a reușit să se califice marți în optimile Winners Open, turneu WTA de categorie "250" care se dispută la Cluj-Napoca.

WTA: Principala favorită a turneului Winners Open de la Cluj-Napoca a fost eliminată

Alize Cornet, numărul 59 mondial și principala favorită, a fost eliminată în primul tur al turneului de categorie WTA 250 de la Cluj-Napoca.

WTA, Cluj-Napoca: Mihaela Buzărnescu s-a calificat în optimi (Programul celorlalte românce)

Mihaela Buzărnescu (170 WTA) s-a calificat în optimile turneului Winners Cup, singurul turneu de categorie WTA din România, după ce a trecut de Viktoriya Tomova (117 WTA, favorită numărul 7).
Emma Răducanu

WTA: Emma Răducanu, senzația de la Wimbledon, nu a reușit să treacă de primul tur la San Jose

Emma Răducanu (184 WTA), tenismenă britanică de origine română, a ratat calificarea în al doilea tur al turneului WTA 500 de la San Jose. Sportiva în vârstă de 18 ani s-a făcut remarcată după ce a ajuns până în optimi la ultima ediție a Wimbledonului.