updated_icon Actualizat acum un minut EUR 4.9210 USD 4.8330
search_icon
Sport / Tenis
Luni, 8 August 2022
12:33 • SPORT

Roger Federer a împlinit 41 de ani - Marele campion elvețian, între revenirea și retragerea din tenis

10:25 • SPORT

WTA San Jose: Daria Kasatkina a cucerit titlul după un meci maraton

10:09 • SPORT

Nick Kyrgios a câștigat turneul ATP de la Washington atât la simplu cât și la dublu

09:21 • SPORT

WTA Iași: O sportivă din România a câștigat și proba de dublu a competiției

08:41 • SPORT

Clasamentul WTA: Simona Halep și Ana Bogdan, în urcare - Româncele din TOP 100 mondial

Duminică, 7 August 2022
23:56 • SPORT

Liudmila Samsonova a câștigat turneul WTA de la Washington

23:15 • SPORT

Victoria Azarenka, forfait pentru turneul de la Toronto - Sportiva din Belarus nu a primit viză

17:31 • SPORT

Ana Bogdan și locul pe care-l va ocupa în clasamentul WTA după ce a câștigat turneul de la Iași

14:35 • SPORT

Ana Bogdan, cea mai importantă performanță a carierei - A câștigat turneul WTA 125 de la Iași

21:35 • SPORT

Emma Răducanu și cea mai mare performanță a carierei - Britanica a explicat cum a câștigat trofeul la US Open 2021

20:12 • SPORT

Monica Niculescu s-a oprit în semifinalele probei de dublu de la WTA Washington

16:02 • SPORT

Ana Bogdan, a doua finală consecutivă - A ajuns în ultimul act al turneului WTA 125 de la Iași

14:54 • SPORT

Alexander Zverev și boala de care suferă de când era copil

11:34 • SPORT

WTA Washington: Emma Răducanu și Victoria Azarenka, eliminate în sferturi

11:23 • SPORT

ATP Washington: Principalul favorit, în semifinale - Nick Kyrgios, calificarea dramatică în careul de ași

10:58 • SPORT

ATP Los Cabos: Daniil Medvedev îl va înfrunta în finală pe Cameron Norrie

10:08 • SPORT

Patrick Mouratoglou și capitolul la care Carlos Alcaraz îl depășește pe idolul Rafael Nadal

Simona Halep a avut noroc la tragerea la sorți pentru Mastersul de la Toronto - Primul adversar dificil

Vineri, 5 August 2022
23:47 • SPORT

WTA San Jose: A patra favorită, eliminată în sferturi după ce a pierdut setul decisiv cu 6-0

23:17 • SPORT

Ana Bogdan s-a calificat în semifinalele turneului WTA 125 de la Iași

21:51 • SPORT

Sorana Cîrstea, înlocuită de Bianca Andreescu pe tabloul principal al turneului de la Toronto

17:04 • SPORT

Rafael Nadal și problemele de sănătate - Decizia luată de iberic cu trei săptămâni înainte de US Open 2022

11:47 • SPORT

Căldura face o nouă victimă la turneul de la Washington după retragerea Simonei Halep

11:12 • SPORT

Novak Djokovic s-a retras de la Mastersul din Montreal - Participarea la US Open, un mare semn de întrebare

09:38 • SPORT

WTA San Jose: Naomi Osaka, învinsă de Coco Gauff în optimi - Principala favorită, eliminată

09:14 • SPORT

WTA Washington: Emma Răducanu, calificare dramatică în sferturi

Joi, 4 August 2022
20:55 • SPORT

DigiSport: Ilie Năstase ar fi fost evacuat din cartierul lui Ion Țiriac. I s-a terminat contractul, dar motivul ar fi altul

10:31 • SPORT

VIDEO Nick Kyrgios continuă forma bună arătată la Wimbledon - S-a calificat în sferturi la ATP Washington

10:01 • SPORT

Daniil Medvedev, prima victorie după o lună și jumătate de absență din circuitul ATP

09:40 • SPORT

Mesajul Annei Kalinskaya pentru Simona Halep, după abandonul sportivei din România la WTA Washington

09:04 • SPORT

WTA Washington: Monica Niculescu, în semifinalele probei de dublu

Miercuri, 3 August 2022
23:06 • SPORT

WTA Washington: Surpriza zilei - Principala favorită, eliminată în optimi de ocupanta locului 88 WTA

22:58 • SPORT

Simona Halep, abandon în optimile turneului WTA de la Washington

16:57 • SPORT

Nick Kyrgios și marea schimbare de atitudine ca urmare a prestației de la Wimbledon 2022

15:34 • SPORT

Mesajul Mihaelei Buzărnescu după accidentarea gravă de la Iași Open

12:53 • SPORT

Novak Djokovic, șanse tot mai mici de a juca la US Open 2022 - Noile protocoale anti-Covid stau în calea sârbului

11:07 • SPORT

Ion Țiriac organizează un turneu WTA la București - Când va avea loc competiția

Emma Răducanu, debut cu dreptul la WTA Washington - Britanica s-a calificat în optimi

09:00 • SPORT

Bianca Andreescu, eliminată încă din primul tur de la WTA San Jose / Programul optimilor

08:32 • SPORT

Simona Halep vs Anna Kalinskaya - Când va avea loc meciul din optimile turneului WTA de la Washington

Marți, 2 August 2022
20:58 • SPORT

Nick Kyrgios, anunț cu privire la participarea la Laver Cup, unde BIG 4 va face echipă

20:31 • SPORT

Adversara Simonei Halep din optimile turneului WTA de la Washington

20:28 • SPORT

Ivan Lendl și modul în care politica a intervenit în dezbaterea despre GOAT-ul din tenis: „Îmi pare rău pentru Djokovic și Nadal”

17:28 • SPORT

Mihaela Buzărnescu, accidentare gravă la turneul de la Iași - A fost scoasă pe brațe de pe teren

16:42 • SPORT

Naomi Osaka a anunțat cine o va antrena după ce a pus capăt colaborării cu Wim Fissette

14:22 • SPORT

National Bank Open 2022: Simona Halep, pe lista capilor de serie de la Toronto / Novak Djokovic, pe tabloul de la Montreal