FOTBAL
Mirel Radoi
CM 2022, preliminarii

Lista preliminară a stranierilor convocați de Mirel Rădoi - Pe cine ne vom baza la meciurile cu Macedonia de Nord, Germania și Armenia

de Silviu Dumitru HotNews.ro
Selecţionerul Mirel Rădoi a anunţat lista de jucători care activează la echipe de club din străinătate spre care sunt trimise faxuri de convocare preliminară, informează frf.ro.
Sadio Mane

DigiSport: Până aici merge invidia. Mane n-a vrut să cadă la un posibil penalty ca să nu-l transforme colegul său, Salah

de ​Digisport Digisport.ro
Dezvăluire surprinzătoare făcută de Michael Owen. Fostul mare atacant susține că rivalitatea dintre Sadio Mane și Mohamed Salah este una atât de mare încât s-a ajuns ca aceasta să se transforme în invidie la nivel personal.
Ciprian Paraschiv

Sancţionat cu reducerea salariului, președintele clubului Poli Iași a cerut să intre în concediu fără plată

​Preşedintele clubului de fotbal Politehnica Iaşi, Ciprian Paraschiv, a anunţat, după ce a fost sancţionat cu reducerea salariului timp de trei luni, că a cerut intrarea sa în concediu fără plată până la finalul sezonului.
Dennis Man
Serie A

VIDEO Parma vs Inter 1-2 / Dennis Man, schimbat la pauză cu Valentin Mihăilă - Ce a spus antrenorul D'Aversa despre cei doi români

Formaţia Parma, la care joacă Dennis Man şi Valentin Mihăilă, a fost învinsă, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa lui Ionuţ Radu, Internazionale Milano, într-un meci din etapa a 25-a din Serie A.
Liverpool, invinsa acasa de Chelsea
Premier League

VIDEO Liverpool a pierdut, pentru prima dată în 129 de ani, cinci meciuri consecutive pe Anfield (0-1 vs Chelsea)

Criza de la Liverpool se prelungește după ce "cormoranii" au pierdut, joi seară, pe teren propriu, împotriva celor de la Chelsea Londra. Meciul a avut loc în etapa a 29-a din Premier League.
Jucatorii lui Bilbao si bucuria calificarii

Athletic Bilbao va juca două finale ale Cupei Spaniei în aceeași lună

​ Athletic Bilbao s-a calificat, joi seară, în finala Cupei Spaniei, ediţia 2020/2021, învingând cu scorul de 2-1, în deplasare, după prelungiri, echipa Levante, în manşa secundă a semifinalelor competiţiei.
Marius Sumudica

Marius Șumudică, după despărțirea de Rizespor: "Până în vară nu antrenez, sub nicio formă"

Tehnicianul Marius Şumudică a declarat, joi seară, la Digi Sport, că nu va mai antrena nicio echipă până la finalul actualului sezon, deoarece are nevoie de o perioadă de pauză.

Ibrahimovic si Mihajlovic

​VIDEO Zlatan Ibrahimovic, peripeții în drum spre festivalul Sanremo: "Am fost prima dată cu motocicleta pe autostradă"

Suedezul Zlatan Ibrahimovic, care este în aceste zile unul dintre prezentatorii festivalului Sanremo, a fost ajutat de un fan cu motocicleta, joi, să ajungă la eveniment, după ce maşina i-a rămas blocată în trafic din cauza unui accident, relatează Football Italia.
Cupa Romaniei

​Cupa României: Dinamo București, ultima echipă calificată în semifinale (3-1 vs Dunărea Călărași)

Joi, 4 Mar 2021 Sport | Fotbal
Dinamo București s-a calificat, joi, în semifinalele Cupei României, după ce a trecut de Dunărea Călărași (Liga 2), în deplasare, scor 3-1.

Cristi Ganea

Digisport: Confesiunea lui Cristi Ganea despre perioada Athletic Bilbao și de ce nu se mai transferă românii în Spania

de Digisport.ro Digisport.ro
Cristi Ganea (28 de ani), fundașul lui Aris Salonic, vorbește în premieră despre experiența la Athletic Bilbao, dar și despre calitățile de bază ale unui jucător în fotbalul de azi.
Euro 2020

​Euro 2020: Două orașe riscă să piardă găzduirea meciurilor

Glasgow şi Dublin riscă să piardă organizarea unor meciuri de la Campionatul European de fotbal, competiţie care va fi găzduită în această vară de 12 oraşe, inclusiv Bucureşti, notează bbc.com.
Champions League

Champions League, optimi: Meciul dintre Liverpool și RB Leipzig va avea loc la Budapesta

Partida Liverpool vs RB Leipzig din manşa a doua a optimilor de finală ale Champions League va avea loc pe Puskas Arena din Budapesta, a anunţat UEFA.

​OFICIAL Marius Șumudică nu mai este antrenorul echipei Rizespor

Clubul turc Caykur Rizespor a anunţat, joi, rezilierea contractului antrenorului Marius Şumudică.
Florinel Coman si Ioana Timofeciuc

DigiSport: ”Nu poți să amesteci lucrurile!” Motivele căderii lui Florinel Coman: ”Prietena pe care o ai trebuie să te înțeleagă”

de Redactia Digisport.ro
Florinel Coman (22 de ani) trăiește cel mai greu moment al carierei. ”Perla” lui Gigi Becali are 15 meciuri fără gol marcat la FCSB și totodată s-a ales cu un dosar penal, după ce a fost prins cu un permis suspect în timp ce rula cu 165 de kilometri/ oră pe A2.
RB Leipzig

VIDEO RB Leipzig și Holstein Kiel s-au calificat în semifinalele Cupei Germaniei

Echipa RB Leipzig s-a calificat în semifinalele Cupei Germaniei la fotbal, după ce a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0, formaţia VfL Wolfsburg, într-o partidă disputată miercuri seara.
Remiza intre AC Milan si Udinese

VIDEO AC Milan vs Udinese 1-1 - Gazdele au egalat în minutul 90+7 / Răzvan Marin, assist pentru Cagliari

AC Milan a avut nevoie de 97 de minute pentru a înscrie în poarta celor de la Udinese. Formația pregătită de Stefano Pioli a obținut doar un punct (1-1) și rămâne la trei lungimi în spatele rivalei Inter (nu a evoluat încă în această etapă). În alt meci disputat miercuri seară, Răzvan Marin s-a remarcat pentru Cagliari oferind pasa decisivă la unicul gol al partidei (1-0 vs Bologna).
FC Barcelona s-a calificat in finala Cupei Spaniei

​VIDEO FC Barcelona, calificare dramatică în finala Cupei Spaniei - Catalanii au întors rezultatul din tur

FC Barcelona s-a calificat, miercuri seară, în finala Cupei Spaniei, învingând cu scorul de 3-0 după prelungiri, pe teren propriu, echipa FC Sevilla, în manşa secundă a semifinalelor. În tur, scorul a fost 2-0 pentru FC Sevilla.
Ianis Hagi

Glasgow Rangers, victorie în campionatul Scoției (1-0 vs Livingston) - Ianis Hagi, doar rezervă

Miercuri, 3 Mar 2021 Sport | Fotbal
​Glasgow Rangers a mai înregistrat o victorie în campionatul Scoției, 1-0 pe terenul celor de la Livingston. Steven Gerrard nu s-a bazat pe serviciile lui Ianis Hagi, internaționalul român rămânând pe banca de rezerve pe întreaga durată a duelului.
Mircea Lucescu, contestat de suporterii echipei Dinamo Kiev

Dinamo Kiev, în semifinalele Cupei Ucrainei - Cum a reacționat Mircea Lucescu în momentul în care era huiduit de suporterii echipei

Echipa Dinamo Kiev, antrenată de Mircea Lucescu, s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei Ucrainei, trecând în sferturi de formaţia Kolos Kovalivka, scor 4-3 la loviturile de departajare.

Cupa României: Astra, victorie categorică pe terenul Petrolului - Giurgiuvenii s-au calificat în semifinale

Astra Giurgiu s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei României, după ce a trecut de Petrolul Ploiești (Liga 2), în deplasare, scor 3-0.