FOTBAL
VIDEO Oltenii si dinamovistii s-au somat sa o bata pe Steaua Inainte si la finalul partidei Dinamo - "U" Craiova (4-4), fanii dinamovisti le-au solicitat atat propriilor jucatori cat si fotbalistilor olteni sa invinga Steaua. Universitatea joaca sambata cu ros-albastrii iar Dinamo duminica viitoare.
FC Brasov a obtinut si matematic promovarea in Liga I FC Brasov a invins pe CSM Focsani cu 3-0, in etapa a 27-a din Liga II, si are 22 de puncte avans fata de a treia clasata in Seria I, Petrolul, cu 7 etape ramase de disputat, astfel ca trupa lui Razvan Lucescu este si matematic promovata pe prima scena. "Este o zi extrem de fericita pentru noi. Munca ne este rasplatita cu o promovare cu mai multe etape inainte de finalul campionatului", a declarat dupa acest succes Razvan Lucescu.
VIDEO CFR Cluj - FC Vaslui 1-0. Ardelenii revin pe primul loc CFR Cluj a egalat pe Steaua in fruntea ierarhiei si se afla momentan pe primul loc gratie golaverajului pozitiv, insa daca egalitatea la puncte se mentine si dupa ultima etapa, bucurestenii vor primi titlu in urma meciurilor directe dintre cele doua. Diego Ruiz a marcat unicul gol al meciului, in minutul 50, dupa un sut plasat din interiorul careului vasluian.
VIDEO Dinamo - U.Craiova 4-4. Au luat-o razna cu totii Un meci nebun pe stadionul Stefan cel Mare a adus opt goluri, o eliminare, o accidentare grava a lui Danciulescu - ambele ajutand pe Steaua care in urmatoarele doua etape va infrunta ambele echipe. Craiova a inceput in tromba, conducand cu 3-0 dupa 50 de minute, dar Dinamo a revenit spectaculos si a preluat conducerea cu patru goluri in 17 minute. Insa gafa lui Lobont din minutul 81 a dus cate un punct in fiecare tabara.
VIDEO Lacatus: Nu am lovit pe nimeni Marius Lacatus a negat ca l-ar fi lovit pe translatorul celor de la Poli Timisoara. "Fiara" s-a aparat si a spus ca s-a simtit ofensat ded gesturile obscene ale respectivului, la adresa suporterilor Stelei si ale bancii tehnice a ros-albastrilor.
Copos se lauda cu Taher: Rapid va fi dusmanul Stelei pentru ca Taher are o avere mare Apologia omului sarac, autor George Copos. Actionarul minoritar ii solicita actionarului majoritar sa investeasca bani in Rapid, ca sa fie dusmanul Stelei. Copos recunoaste ca nu a putut sa faca si el acelasi lucru, deoarece trebuia sa fie atent la fiecare leu investit.
Real Madrid si Chelsea se bat pentru Ibrahimovic Suedezul Zlatan Ibrahimovic este subiect de disputa intre Real Madrid si Chelsea Londra, ambele dorindu-l pe tehnicul varf de atac al celor de la Inter Milano.
VIDEO Riise, mai tare decat Banel Nicolita? Rise, fundasul lui Liverpool, si-a marcat un autogol de toata frumusetea pe Anfield Road. Chelsea spera la o calificare "istorica" in fata cormoranilor dupa o prestatie slaba, datorita (ne)reusitei norvegianului.
Sase arbitri din prima liga bulgara/ Suspendati dupa arbitraje partinitoare Federatia de Fotbal din Bulgaria a trecut temporar pe linie moarta un numar de sase arbitri, acestia facandu-se vinovati de erori mari de arbitraj savarsite in actuala editie a campionatului bulgar, precum si in Cupa Bulgariei.
Porumboiu: Eu nu as acorda titlul in acest an Dupa ce aseara Steaua a pierdut doua puncte pretioase in lupta pentru titlu, CFR are ocazia de a-i egala pe ros-albastri in clasament. Ardelenii sunt convinsi ca acum sunt principalii favoriti la castigarea campionatului.
VIDEO Lacatus a sarit la bataie Marius Lacatus a avut o iesire nervoasa la finalul meciului Steaua - Poli Timisoara si s-a repezit sa il altoiasca pe unul dintre translatorii antrenorului Dusan Uhrin, pe motiv ca arata gesturi obscene suporterilor stelisti si ii incita la violenta.
Becali il cearta pe Lacatus: Daca eram profesionisti, terminam balciul la 1-0 Gigi Becali i-a criticat pe jucatori si pe Marius Lacatus pentru ca nu au stiut cum sa apere avantajul Stelei de un gol si au lasat prea multe spatii libere timisorenilor, care au reusit sa inscrie golul egalizator.
Teama isi face loc in Ghencea/ Radoi: Nu ar fi o tragedie daca pierdem titlul Mirel Radoi a declarat dupa partida terminata la egalitate, scor 1-1, cu Poli Stiinta Timisoara ca nu ar fi chiar o tragedie daca formatia din Ghencea ar pierde titlul de campioana in dauna CFR-ului, asta dupa ce optimismul a fost la el acasa la Steaua in ultimele etape de Liga 1.
Iancu: Universitatea si Dinamo sa-si faca temele, ca sa dispara glumetii din fotbal Marian Iancu ii someaza pe Mititelu si pe Borcea sa nu calce stramb, iar Universitatea si Dinamo sa isi apere corect sansele in meciurile cu Steaua. Dupa egalul smuls in Ghencea de Poli Timisoara, Steaua ar putea sa isi piarda avansul de puncte pe care il are fata de CFR daca ardelenii vor reusi sa castige astazi acasa, cu FC Vaslui.
Barcelona - Manchester, un meci cat o finala de Champions League FC Barcelona si Manchester United se intalnesc in ceea ce multi numesc adevarata finala a Champions League, cu toate sa sortii au decis ca cele doua super echipe sa se intalnesca in faza semifinalelor.
VIDEO Liverpool-Chelsea 1-1 / Istoria se schimba Chelsea a facut un pas mare spre prima finala a Ligii Campionilor din istoria clubului dupa un autogol de generic al lui John Arne Riise in prelungirile partidei de pe Anfield Road. Liverpool a dominat intalnirea, a deschis scorul prin Dirk Kuyt in minutul 43 si parea sa respecte deznodamantul precedentelor doua dueluri dintre cele doua formatii in meciurile eliminatorii din Liga. Dar a venit si al cincilea minut de prelungiri...
Steaua - Poli Timisoara 1-1 / Becali: Dumnezeu mi-a dat o palma Dumnezeu nu a mai avut program cu publicul. Steaua a remizat in Ghencea dupa un sir de zece victorii consecutive si pana de Paste poate sa piarda pozitia de lider. Gigi Becali a invocat din nou Divinitatea, spunand ca egalul de astazi i se datoreaza Celui de Sus, care i-a dat o palma.
VIDEO Steaua - Poli Timisoara 1-1 / Au jucat cu rautate Coltescu a fost primit cu aplauze in Ghencea. Deja aparusera zambete atunci cand s-a citit primul "11" al lui Poli, din care lipseau cativa titulari de drept: Marius Popa, Abiodun, Aliuta si Ionel Ganea. Steaua a inceput furibund. Plesan a marcat in minutul 4 dar golul a fost anulat, ros-albastrii atacau in valuri, defensiva timisoreana era vraiste insa Steaua a deschis scorul in a doua repriza.
Cum rateaza Mititelu un excelent moment de-a fi mare Mititelu a declarat in Gazeta ca asteapta scuze din partea CFR pentru un meci trantit de clujeni in '73 cu Dinamo, meci care a facut din bucuresteni campioni in dauna oltenilor. Mai mult, patronul Craiovei a amenintat ca va introduce echipa a doua in cazul in care ardelenii nu vor marsa la demersul sau. La Mititelu nu te pot mira multe. Dar categoric te poate mira faptul ca n-ar juca pe bune contra echipelor din Bucuresti.
FINAL VIDEO Steaua - Poli Timisoara 1-1 Poli Timisoara smulge un egal in Ghencea dupa o prima repriza catastrofala, in care abia a trecut de mijlocul terenului. Ros-albastrii au trei puncte in plus fata de CFR, iar ardelenii intalnesc acasa, maine, pe FC Vaslui.