TEAMBALL
​VIDEO CM Baschet (m): Naționala SUA, învinsă și de Serbia / Cehia, victorie cu Polonia Naţionala masculină de baschet a Statelor Unite ale Americii a pierdut joi meciul de clasament cu Serbia (89-94), la Cupa Mondială care are loc în China, după ce miercuri se înclinase în sferturi în faţa Franţei.
VIDEO CM Baschet (m): Australia, ultima echipă calificată în semifinale (82-70 vs Cehia) Australia este ultima echipă calificată în semifinalele Cupei Mondiale de baschet masculin din China, după ce a învins-o pe Cehia, scor 82-70.
VIDEO CM Baschet (m): Franța, victorie istorică în sferturi împotriva SUA Franța a produs cea mai mare surpriză de la Campionatul Mondial de Baschet masculin din China, francezii trecând, scor 89-79, de SUA în sferturile turneului final mondial.
​Volei feminin: România s-a calificat în sferturile Campionatului Mondial Under 18 Selecţionata României s-a calificat, marţi seara, în sferturile de finală ale Campionatul Mondial de volei feminin Under-18 din Egipt, după ce a învins formaţia Turciei cu scorul de 3-0 (25-18, 25-16, 25-20), la Cairo, în optimi.
Michael Jordan, donație de un milion de dolari pentru victimele uraganului Dorian Fostul baschetbalist Michael Jordan a anunţat, marţi, că va dona un milion de dolari organizaţiilor umanitare care ajută populaţia din Bahamas, arhipelag afectat de trecerea uraganului Dorian.
​CM Baschet (m): Spania s-a calificat în semifinale (90-78 vs Polonia) Spania este a doua echipă calificată în semifinalele Cupei Mondiale de baschet masculin din China, după ce a învins-o pe Polonia, "Cenușăreasa" turneului, scor 90-78.
CM Baschet (m): Argentina, în semifinale după ce a învins-o pe Serbia Argentina este prima echipă calificată în semifinalele Cupei Mondiale de baschet masculin din China, după ce a învins-o pe Serbia, una dintre principalele favorite la câștigarea medaliilor de aur, scor 97-87.
CM Baschet (m): Franța, duel cu SUA în sferturile competiției Franța se va duela cu SUA în sferturile Campionatului Mondial de baschet masculin, după ce a pierdut partida cu Australia, scor 98-100. Intră în program pentru a vedea programul partidelor.
Serbia, campioană europeană pentru a treia oară la volei feminin (3-2 vs Turcia) Campioana mondială en-titre la volei feminin, Serbia, a câștigat și Campionatul European, după ce a învins duminică, în finală, reprezentativa Turciei, cu scorul de 3-2. Serbia a eliminat România în optimile competiţiei.
​​Cupa EHF: HCDS Constanța (masculin) și SCM Craiova (feminin) s-au calificat în turul II Echipa de handbal masculin HC Dobrogea Sud Constanţa și echipa de handbal feminin SCM Craiova s-au calificat, duminică, în turul al doilea al Cupei EHF.
Rugby: Irlanda a învins Ţara Galilor cu 19-10 şi a devenit lider în clasamentul mondial al naţiunilor ​Echipa de rugby a Irlandei a învins Ţara Galilor cu 19-10 (7-10), în ultimul său meci de pregătire înainte de Cupa Mondială din Japonia (20 septembrie - 2 noiembrie), şi de luni va prelua şefia în clasamentul mondial al naţiunilor al World Rugby, relatează AFP.
Sârbul Vlade Divac a fost inclus în Hall of Fame-ul NBA ​Sârbul Vlade Divac, unul din primele staruri europene al NBA, a fost inclus vineri în Panteonul gloriilor din Liga nord-americană de baschet la vârsta de 51 ani, relatează AFP.
CE Volei feminin: România, învinsă de Serbia în optimi (scor 3-0) Naţionala de volei feminin a României a ratat, duminică, să se califice în sferturile de finală ale Campionatului European, după ce a fost învinsă de campioana mondială en-titre, Serbia, cu scorul de 3-0, în optimile competiţiei.
Liga Campionilor, polo: Steaua Bucureşti (8-7 cu Barcelona) şi CSM Oradea (13-5 cu Galatasaray) s-au calificat în turul al doilea Campioana şi vicecampioana României la polo, Steaua Bucureşti şi CSM Oradea, s-au calificat în turul al doilea al Ligii Campionilor, după turneele de la Sabac şi Barcelona, în primul tur al competiţiei.
​CE Volei feminin: România s-a calificat în optimi, unde va întâlni prima clasată din Grupa A Naţionala de volei feminin a României s-a calificat, joi, în optimile de finală ale Campionatului European, de pe locul 4 în grupa C. În optimi se va duela cu liderul grupei A, poziţie deţinută de campioana mondială Serbia, înaintea partidei cu Turcia din această seară.
​CE Volei feminin: România vs Croația 1-3 / "Tricolorele", pe locul trei în grupa C Naţionala de volei feminin a României a pierdut marţi, la Budapesta, cu reprezentativa Croaţiei, cu scorul de 1-3, în al patrulea meci din grupa C a Campionatului European.
Ghinion teribil: Nora Mork, accidentare la genunchiul stâng - Va fi operată și va lipsi mai multe luni Gruparea de handbal feminin CSM Bucureşti a anunţat, luni, într-un comunicat de presă remis Agerpres, că jucătoarea norvegiană Nora Mork a suferit o accidentare gravă în Supercupa României cu SCM Râmnicu Vâlcea şi va fi supusă unei intervenţii chirurgicale la ligamentul genunchiului stâng.
​CE Volei feminin: România a obținut a doua victorie (3-1 vs Estonia) ​Naţionala de volei feminin a României a învins duminică, la Budapesta, reprezentativa Estoniei, cu scorul de 3-1, în al treilea meci din grupa C a Campionatului European.
​Handbal feminin: CSM București a câștigat Supercupa României ​Echipa de handbal feminin CSM București a învins, duminică, formația SCM Râmnicu Vâlcea, cu scorul de 29-23 și a câștigat Supercupa României.
Handbal masculin: Dinamo Bucureşti a câştigat Supercupa României Campioana en-titre la handbal masculin, Dinamo Bucureşti, a câştigat duminică, la Braşov, şi Supercupa României, după ce a învins deţinătoarea Cupei, Poli Timişoara, cu scorul de 26-24 (13-10).