TEAMBALL
Euro Cup (polo m): CSM Oradea a ratat calificarea în final�� ���Echipa de polo CSM Oradea a ratat miercuri, în deplasare, calificarea în finala LEN Euro Cup, dup�� ce a fost învins�� de forma��ia italian�� CC Ortigia, scor 13-8, ��i în man��a retur din semifinale.
���FIBA Europe Cup: U BT Cluj vs Medi Bayreuth 83-82, în man��a tur din sferturi ���Echipa de baschet masculin U BT Cluj a învins miercuri, pe teren propriu, forma��ia german�� Medi Bayreuth, scor 83-82 (48-39), în man��a tur din sferturile de final�� ale FIBA Europe Cup.
���VIDEO NBA: Los Angeles Lakers, spectacol în Staples Center - Boston Celtics, înfrângere dup�� prelungiri Anthony Davis a fost cel mai bun juc��tor al celor de la Lakers, cele 37 de puncte ajutând-o din plin pe forma��ia din LA s�� se impun�� în fa��a celor de la Philadelphia (120-107). Boston Celtics a pierdut, dup�� prelungiri, meciul cu Brooklyn Nets, în timp ce San Antonio a câ��tigat la limit�� partida jucat�� în deplasare cu Charlotte Hornets.
Dinamo vs PSG: Unde se va juca meciul anului din handbalul masculin românesc CS Dinamo s-a calificat în optimile Ligii Campionilor la handbal masculin, faz�� a întrecerii unde va da peste PSG. Meciul va avea loc pe 22 martie, de la ora 18:00.
VIDEO NBA: Milwaukee Bucks, învins�� de Miami Heat pentru a doua oar�� în acest sezon (Rezultatele zilei) Miami Heat a întrerupt seria de ��ase victorii la rând reu��ite de Milwaukee Bucks, liderul Conferin��ei de Est din NBA, dup�� ce s-a impus cu 105-89, în American Airlines Arena. Este al doilea succes pentru Miami Heat din tot atâtea meciuri jucate cu Milwaukee Bucks în actualul sezon.
Handbal feminin: Lotul na��ionalei României pentru turneul preolimpic ��i "dubla" cu Polonia Antrenorii Bogdan Burcea ��i Robert Licu au anun��at, luni, lotul na��ionalei feminine de handbal pentru turneul preolimpic din Muntenegru (20-22 martie) ��i pentru "dubla" cu Polonia din campania de calificare pentru EHF Euro 2020 (25 martie, în deplasare, ��i 29 martie, la Ploie��ti).
���VIDEO NBA: Victorii pentru Denver Nuggets ��i Los Angeles Lakers - Care este situa��ia în cele dou�� conferin��e Los Angeles Lakers ��i Denver Nuggets (locul 1 ��i locul 3 din Vest) au câ��tigat meciurile pe care le-au disputat luni în NBA. LeBron James a f��cut uitat�� înfrângerea din partida trecut��, Lakers trecând cu 122-114 de New Orleans Pelicans. Nuggets a învins-o pe Toronto Raptors (locul 2 din Est).
Cupa EHF (f), sferturi: Gloria Bistri��a, învins�� de Ikast Handbold dup�� ce la pauz�� a avut trei goluri avantaj Echipa de handbal feminin Gloria Bistri��a a pierdut duminic��, pe teren propriu, partida cu forma��ia danez�� Ikast Handbold, scor 26-29 (13-10), în man��a tur din sferturile de final�� ale Cupei EHF.
Liga Campionilor, handbal (m): Parcursul de vis continu�� - Dinamo s-a calificat în optimi pentru prima dat�� în istorie Dinamo, campioana en-titre a României la handbal masculin, s-a calificat, în premier��, duminic��, pe teren propriu, în optimile de final�� ale Ligii Campionilor, dup�� ce a învins forma��ia portughez�� Sporting Lisabona, scor 26-24 (14-12), în man��a retur din barajul pentru optimi. Adversara dinamovi��tilor în optimi va fi Paris Saint-Germain HB.
���Liga Campionilor, handbal (f): CSM Bucure��ti, învins�� în deplasare de Metz CSM Bucure��ti a pierdut în deplasare cu Metz, scor 26-28, în penultima etap�� din Grupa Principal�� I a Ligii Campionilor la handbal feminin.
Liga Campionilor, handbal (f): SCM Râmnicu Vâlcea s-a calificat în premier�� în sferturi SCM Râmnicu Vâlcea ��i-a asigurat calificarea în sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin, dup�� ce a învins pe teren propriu forma��ia suedez�� IK Savehof, scor 28-20, în penultima etap�� din Grupa Principal�� II a competi��iei.
VIDEO NBA: Victorii pentru Milwaukee Bucks ��i LA Clippers; Toronto Raptors, învins�� de Charlotte Hornets (Rezultatele zilei) Milwaukee Bucks a ajuns la 51 de victorii în actuala edi��ie din NBA, dup�� ce s-a impus în fa��a celor de la Oklahoma City Thunder, scor 133-86, în Fiserv Forum. Toronto Raptors, ocupanta locului 2 în Conferin��a de Est, a fost învins�� pe teren propriu de Charlotte Hornets, scor 99-96. În Conferin��a de Vest, Los Angeles Clippers a câ��tigat duelul cu Denver Nuggets, scor 132-103, în Staples Center.
CSM Bucure��ti, un nou transfer - A adus-o pe Alexandrina Barbosa CSM Bucure��ti a anun��at, vineri, c�� vicecampioana mondial�� Alexandrina Barbosa a semnat un contract valabil un sezon.
VIDEO Cum arat�� bucuria - Întâlnirea cu idolul, nepre��uit�� Portland Trail Blazers a pierdut (106-100) meciul jucat pe terenul celor de la Indiana Pacers, dar a existat cel pu��in un fan c��ruia nu i-a mai p��sat neap��rat de rezultatul final. Întâlnirea cu idolul ��i autograful acestuia reprezint�� motivul suprem al fericirii.
���VIDEO NBA: Los Angeles Lakers, victorie clar�� ��i f��r�� LeBron James (Rezultatele zilei) Los Angeles Lakers a bifat a 45-a victorie din sezonul regulat dup�� ce a trecut, în Chase Center (San Francisco), de Golden State Warriors (116-86). Chiar ��i f��r�� LeBron James, liderul din conferin��a de Vest a dominat disputa.
���VIDEO NBA: LeBron James, show - 40 de puncte pentru Lakers; Înc�� un succes pentru Milwaukee Bucks LeBron James a purtat-o pe Los Angeles Lakers spre o victorie împotriva celor de la New Orleans Pelicans (118-109), acesta fiind al ��aselea succes consecutiv reu��it de echipa din Staples Center. O zi bun�� a avut ��i Milwaukee Bucks: 108-97 cu Toronto Raptors.
���VIDEO NBA: Liderul Milwaukee Bucks, victorie în prelungiri - Clippers, în revenire de form�� dup�� trei înfrângeri consecutive Milwaukee Bucks a avut nevoie de prelungiri ��i de ceva emo��ii pentru a-��i completa linia impresionant�� de clasament cu cea de-a 49-a victorie din sezonul regulat al NBA. În "Capital One Arena", gazdele de la Washington Wizards au prins o zi mare, cedând greu în fa��a mult mai puternicilor adversari, scor 137-134.
VIDEO Kobe Bryant, omagiat la Staples Center din Los Angeles Fostul baschetbalist al echipei Los Angeles Lakers Kobe Bryant, decedat la 26 ianuarie în urma unui accident de elicopter, a fost omagiat, luni sear��, în cadrul unei ceremonii la Staples Center din Los Angeles.
V��duva lui Kobe Bryant d�� în judecat�� proprietarul elicopterului în care starul ��i fiica acestuia ��i-au pierdut via��a Vanessa Bryant a dat în judecat�� proprietarul elicopterului care s-a pr��bu��it în cea���� ��i i-a ucis so��ul ��i una dintre fiice. Aceasta afirm�� c�� pilotul a fost neglijent ��i c�� ar fi trebuit s�� anuleze zborul, scrie Sky News.
VIDEO Preliminarii EuroBasket 2021: România a pierdut al doilea meci din Grupa A (63-87 vs Israel) Na��ionala masculin�� de baschet a României a fost învins�� de echipa Israelului, cu scorul de 87-63 (16-12, 27-26, 22-18, 22-7), luni seara, la Tel Aviv, în Grupa A a preliminariilor FIBA EuroBasket 2021.