FOTBAL
Premier League: Liverpool, victorie importantă pe terenul lui Crystal Palace Liverpool a mai redus din avantajul pe care-l are Manchester City în clasamentul din Premier League, după ce a câștigat, scor 3-1, meciul jucat pe terenul celor de la Crystal Palace (etapa XXIII).
VIDEO Liga 1: CS Mioveni, victorie cu Academica Clinceni CS Mioveni a trecut, pe propriul teren, scor 3-1, de Academica Clinceni într-un meci contând pentru etapa cu numărul XXII a Ligii 1 la fotbal.
Digisport Georgina Rodriguez, acuzată că a uitat de familie după ce l-a cunoscut pe Cristiano Ronaldo: "E nesimțită, acum va afla lumea" Georgina va dezvălui mai multe detalii despre viața sa cu Cristiano Ronaldo într-un serial care va apărea curând. Fotomodelul, care va împlini 28 de ani joi, susține că știe cum e viața de la a nu avea nimic, la a avea totul și că nu își va uita familia din care provine, însă este contrazisă.
VIDEO LaLiga: Atletico Madrid, revenire de senzație contra Valenciei în prelungiri Atletico Madrid a fost condusă, sâmbătă, de Valencia, într-un meci din etapa a XXII-a din LaLiga, până în minutul 90+1. Nu doar că a egalat, dar trupa lui Diego Simeone a reușit să câștige partida, scor 3-2. ​
VIDEO Sevilla egalează de la 0-2, dar ratează ocazia de a se apropia la un singur punct de Real Madrid Sevilla a reușit să revină de la 0-2 și să o egaleze pe Celta Vigo, sâmbătă seară, pe teren propriu, dar a ratat șansa de a se apropia la un singur punct de liderul Real Madrid (care nu a jucat în această etapă).
VIDEO Manchester City, doar remiză cu Southampton / Manchester United câștigă meciul cu West Ham în ultimul minut Seria victorioasă a celor de la Manchester City s-a oprit la 12 meciuri. Echipa lui Pep Guardiola a remizat, sâmbătă seară, pe terenul echipei Southampton, scor 1-1. Duelul a avut loc în etapa a XXIII-a din Premier League.
VIDEO Inter Milano, victorie obținută în minutul 90 (2-1 vs Venezia) Liderul Inter Milano a obținut o victore importantă după ce a revenit sâmbătă, pe teren propriu, în fața celor de la Venezia. În etapa a XXIII-a din Serie A, campioana en-titre s-a impus cu 2-1.
VIDEO Liga 1: CSU Craiova, victorie la limită cu Rapid București CSU Craiova s-a impus acasă, sâmbătă, cu scorul de 1-0, în fața echipei Rapid București, în primul derby al anului 2022. Meciul a avut loc in a etapa a 22-a a Ligii 1.
Constantin Gâlcă, victorie importantă în campionatul Arabiei Saudite / Echipa antrenată de român, pe ultimul loc Al Hazem, echipa antrenată de Constantin Gâlcă, a obținut o victorie importantă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, împotriva echipei Al Raed. Meciul a avut loc in etapa a XVIII-a a campionatului Arabiei Saudite.
Edi Iordănescu, şanse foarte mari să devină selecţionerul României / FRF: "Marţi, acordul final" Echipa națională de fotbal a României va avea un nou selecționer începând de marți, ​25 ianuarie, a anunțat Mihai Stoichiță, directorul tehnic al FRF, după negocierile purtate sâmbătă cu Edi Iordănescu.
VIDEO Borussia Dortmund, victorie muncită pe terenul lui Hoffenheim (Rezultatele zilei) Borussia Dortmund s-a apropiat din nou la trei puncte de liderul Bayern Munchen, după ce s-a impus pe terenul echipei Hoffenheim, cu scorul de 3-2, într-o partidă disputată sâmbătă în etapa a 20-a din Bundesliga.
VIDEO George Pușcaș a înscris un gol, dar Reading a pierdut (3-4 vs Huddersfield) George Pușcaș a marcat un gol pentru Reading în meciul pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, cu Huddersfield, scor 4-3, în etapa a 28-a din Championship.
Liga 1: Remiză între Chindia Târgoviște și FC Voluntari FC Voluntari a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 0-0, cu echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a XXII-a a Ligii 1, prima din acest an.
Liga 1: Cine va arbitra derbiul FCSB - CFR Cluj Sebastian Colţescu va fi centralul partidei de duminică, de la ora 20:00, dintre primele două clasate din Liga 1, CFR Cluj și FCSB.
Cristiano Ronaldo, reducere drastică de salariu dacă Manchester United nu își revine în actuala ediție a Premier League Manchester United se află într-o perioadă complicată în Premier League, fiind actualmente în afara locurilor de cupe europene. În condițiile în care trupa lui Ralf Rangnick nu prinde un loc de Liga Campionilor, conducerea "diavolilor" va fi nevoită să-i reducă drastic salariul lui Cristiano Ronaldo.
Brazilia anunță că fotbaliștii nevaccinați anti-Covid-19 nu vor mai putea juca în campionatele interne Federația Brazilia de Fotbal (CBF) a anunțat, vineri, că jucătorii trebuie să fie vaccinați anti-Covid pentru a putea juca în sezonul actual al campionatelor interne.
VIDEO Faza zilei: Un jucător al lui Norwich a reușit primul său gol în Premier League cu o execuție de zile mari Josh Sargent a reușit primul său gol în Premier League cu o execuție cu călcâiul superbă în meciul de vineri, contra lui Watford (3-0), în etapa a XXIII-a din Premier League.
Iuliu Mureșan consideră că Dinamo a fost dezavantajată clar în meciul pierdut cu FC Argeș Administratorul special al FC Dinamo, Iuliu Mureşan, susține că Dinamo a fost dezavantajată în meciul de vineri, din Liga 1, contra lui FC Argeș (1-2), fiindu-i anulat eronat un gol.​
Ianis Hagi s-a accidentat la genunchi - Jucătorul lui Glasgow Rangers a părăsit terenul după 13 minute Ianis Hagi a fost titular pentru Glasgow Rangers în 16-imile Cupei Scoției (vs Stirling Albion), dar s-a accidentat la genunchi și a părăsit terenul după doar 13 minute.
Cosmin Contra, lider autoritar în campionatul Arabiei Saudite / Al-Ittihad, a opta victorie consecutivă Al-Ittihad a obținut a opta victorie consecutivă în campionatul Arabiei Saudite. În etapa a 18-a, echipa antrenată de Cosmin Contra s-a impus cu 1-0, pe teren propriu, împotriva formației Al Faisaly.