FOTO Novak Djokovic, prins cu minciuna? - Dezvăluirea jurnaliștilor australieni și ce riscă liderul mondial

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 11 ianuarie 2022, 9:02 Sport | Tenis


Novak Djokovic
Foto: Oscar Gonzalez/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia
Telenovela intrării lui Novak Djokovic în Australia își desfășoară un nou episod. Jurnaliștii de la The Age prezintă formularul de intrare în Australia pe care liderul mondial l-a completat, iar în el ar figura o minciună.

Conform sursei citate, în formularul de intrare în Australia liderul ATP a completat că nu a călătorit în afara Serbiei cu 14 zile înainte de sosirea la Antipozi.

Însă, în spațiul public au apărut imagini cu Djokovic antrenându-se la Marbella, Spania, înainte de sosirea în Australia (după Crăciun). Djokerul s-a pregătit pe o suprafață hard asemănătoare cu cea de la Melbourne Park.

VIDEO Novak Djokovic, filmat în timp ce se antrenează departe de Australia

Documentul completat de sârb la intrarea în Australia aminteşte că "oferirea de informaţii incorecte guvernului australian este o infracţiune gravă”, care poate duce chiar la "până la 12 luni de închisoare”.

Sursele celor de la The Age au precizat că este analizată această speță și că Alex Hawke, ministrul imigrării, nu a luat încă o decizie finală în cazul anulării vizei lui Novak Djokovic.

Formularul completat de Novak Djokovic la intrarea în Australia
Sursa foto: The Age



Postarea celor de la The Age
S-ar putea să te intereseze pe aceeași temă:








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















32987 vizualizari

  • +29 (75 voturi)    
    hopa... (Marţi, 11 ianuarie 2022, 9:12)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... il "vaccineaza" baietii la dusuri.
    • +8 (36 voturi)    
      a găsit deja acoperire şi la asta (Marţi, 11 ianuarie 2022, 9:23)

      Pacala54 [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      Djokovic declară că "However, Djokovic told border officials that Tennis Australia completed the Australian Travel Declaration on his behalf." E uns cu toate alifiile... dar cum dracu a fost Tenis Australia la sosirea lui pe aeroport... nu tu nume de persoană, cum să completeze altcineva declaraţia ta?
      • +14 (34 voturi)    
        Minciuna are picioare scurte! (Marţi, 11 ianuarie 2022, 9:59)

        Leo55 [utilizator] i-a raspuns lui Pacala54

        Chiar nu conteaza cine a completat.
        Scuza idiotului: " a completat altcineva si eu nu m-am mai uitat, am semnat ca primarul".
        Sper sa nu fie si cazul lui Nole!
        • +14 (44 voturi)    
          nole in sus, nole in jos (Marţi, 11 ianuarie 2022, 11:31)

          kostake [utilizator] i-a raspuns lui Leo55

          Nu-l mai alintati pe taranoiul asta .
          • 0 (16 voturi)    
            Cum va asteptati voi (Marţi, 11 ianuarie 2022, 13:32)

            eGerula [utilizator] i-a raspuns lui kostake

            sa fie vaccinat cineva pe care-l cheama NoVakcine Djokovic. Numai dupa nume nu i-as fi dat viza.
      • +9 (33 voturi)    
        Pai ala care a dat cu batul (Marţi, 11 ianuarie 2022, 10:08)

        feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui Pacala54

        Si-o ia ... Oricum om de nimic care nu are curajul sa-si asume responsabilitatea. La prima chestie a ieșit pe o tehnicalitate , dar la asta s-ar putea sa-l bage la complicitate și conspirație la frauda. Ca si ala s-ar putea sa zică pai l-am întrebat si a zis ca nu.
      • +13 (21 voturi)    
        țidula (Marţi, 11 ianuarie 2022, 10:33)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Pacala54

        aia e completată exact după coborârea din avion. Dvs. vă referiți la cererea de scutire făcută guvernului regional al statului Victoria, unde se află Melbourne, solicitare despre care susțin avocații lui Djokovic că ar fi fost întocmită de Tenis Australia.
      • +5 (7 voturi)    
        cand am spus ca AO (Marţi, 11 ianuarie 2022, 13:44)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Pacala54

        avea persoane prezente sa ii intampine pe astia cu probleme pentru ca stiau ei de ce...

        spaga internationala - va multumim

        cu cat se sapa mai adanc pe acest caz cu atat sunt relevate mai multe minciuni cusute cu multa ata alba
    • -23 (29 voturi)    
      De ce face Australia așa cu Sârbul (Marţi, 11 ianuarie 2022, 11:12)

      ex nihilo [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      Bine de știut - pentru muritori.
      De ce se procedează așa cu tenismenul sârb și care este adevărul cu privire la acest caz.

      francescoamodeo.it/vi-racconto-perche-hanno-bloccato-djokovich-proprio-in-australia-e-perche-vogliono-fargli-fare-la-fine-di-maradona/
    • -9 (15 voturi)    
      NU A FOST COMPLETAT DE DJOKOVIC (Marţi, 11 ianuarie 2022, 12:11)

      Radoh [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      ci de un agent de la imigratie care ii punea intrebari
  • -45 (113 voturi)    
    Tipic pentru media de stanga (Marţi, 11 ianuarie 2022, 9:22)

    Luk [utilizator]

    Nu te iarta niciodata, asa cu nu l-au iertat nici pe Trump. Pe ala il baga in puscarie de 7 ani, intai pentru intelegeri cu rusii, pe urma pentru ca a fentat IRS-ul, acum pentru asa-zisa insurectie.
    Imbecili, spalatori de cadavre si mancatori de laturi. Sunt in stare sa se lege de oricine si orice, doar sa te distruga in efigie, sa nu-i mai deranjezi in povestile lor defecte.
    • +18 (34 voturi)    
      dar pe kracanel (Marţi, 11 ianuarie 2022, 9:25)

      florin4u [utilizator] i-a raspuns lui Luk

      oare il iarta?
    • +19 (33 voturi)    
      Asa au zis si communistii (Marţi, 11 ianuarie 2022, 9:43)

      Alui [utilizator] i-a raspuns lui Luk

      Cenzura presei e buna! Asa ca nema știri despre explozia de la Cernobîl, de exemplu. A stat populația iradiată 2 saptamani pana s-au prins finlandezii. Esti un mare c.cat!
    • +17 (27 voturi)    
      Se vede ca esti rus (Marţi, 11 ianuarie 2022, 9:56)

      Alui [utilizator] i-a raspuns lui Luk

      V-ar fi prins bine o presa “de stanga” la accidentul de la Cernobîl. Norocul vostru (si al nostru) cu suedezii.
      Oricum la tine acasă aveti cenzura presei, puteți cenzura stirea asta. Si altele.
    • +12 (26 voturi)    
      tot (Marţi, 11 ianuarie 2022, 10:36)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Luk

      clămpăni alăturea cu drumul. Ce are sula cu prefectura și publicarea documentului, indiferent de ce publicație, cu minciuna sârbului din declarația dată la coborârea din avionul care l-a adus în Australia? Doar nu era prima oară când o făcea.
      • -10 (18 voturi)    
        Nu vezi ca va da zaharelul in fiecare zi (Marţi, 11 ianuarie 2022, 13:25)

        FortApache [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        Sa aveti cu ce sa va ocupati....:)))

        Maine zice ca e evazionist de Monaco sau ca de fapt este analfabet...nu stie sa scrie si a fraudat declaratia de intrare in colonia comunista...

        Astea sunt metode represive comuniste pe fatza...
        • -12 (18 voturi)    
          Astia-s cititorii aia "activi" de pe HN (Marţi, 11 ianuarie 2022, 15:05)

          Luk [utilizator] i-a raspuns lui FortApache

          Au un nucleu dur de comunisti de rit nou care nu se lasa pana nu se umplu de bale injurandu-i pe cei despre care le spune CNN si BBC ca-s rai :)))

          Nole a dansat fara tricou, e religios si nu vrea sa se vaccineze, nevasta-sa e o nemernica, taica-sau si toata familia sunt niste lepre, Nole are mai putini fani s.a.m.d.

          Atata doar ca Nole le rupe popopul alora corecti politic, e cel mai bun din lume si a mai facut si avere. Djokovic e cel mai rau!

          Buni sunt doar carnatii care le mai dau cate un rahat de molfait.
          • +5 (11 voturi)    
            bolșevic (Marţi, 11 ianuarie 2022, 19:05)

            nahir [utilizator] i-a raspuns lui Luk

            penibil. ce nu înțelegi tu și ăla de deasupra de se dă indian din Americi? E un document completat mincinos chiar de idolul tău. O fi el bun tenismen, dar deh, caracter ca al tău, de 2 bani.
            • -1 (1 vot)    
              Bah dar cum mai papi to ce ti se serveste (Miercuri, 12 ianuarie 2022, 8:51)

              Fu Leng [utilizator] i-a raspuns lui nahir

              de massmedia, halesti ca un fomalau chiar!!!
        • +7 (11 voturi)    
          Victim much? (Marţi, 11 ianuarie 2022, 15:34)

          landromat [utilizator] i-a raspuns lui FortApache

          Lasa miorlaiala antivaxxere...
          • +1 (7 voturi)    
            Serios?!?! Pana mai ieri eram rus (Marţi, 11 ianuarie 2022, 18:43)

            FortApache [utilizator] i-a raspuns lui landromat

            S-a trecut pe vaxeri/antivaxeri ntre timp sau e doar o scapare de moment....

            Saptamana trecuta am abservat ca s-a mers pe incult/incultira/cicilizatie vs. balcani.

            Doar o constatare. Eu eram rus oricum.
    • +16 (20 voturi)    
      trogloditul o troglodeste fara odihna! (Marţi, 11 ianuarie 2022, 11:23)

      ember [utilizator] i-a raspuns lui Luk

      Ce ar fi ca presa sa inchida ochii la infractiuni si sa ne povesteasca doar cum e vremea, vreme care nici ea nu se incalzeste ca doar ninge din cand cand?
    • -17 (25 voturi)    
      Poti sa le spui lejer comunisti (Marţi, 11 ianuarie 2022, 13:20)

      FortApache [utilizator] i-a raspuns lui Luk

      Ordinari...ascunsi dupa cuvinte inventate de genul "democratie" :)))
      • +4 (12 voturi)    
        Deci, democratie=comunism? (Marţi, 11 ianuarie 2022, 15:35)

        landromat [utilizator] i-a raspuns lui FortApache

        Asa arata spalarea pe creier, cap de creta.
        • -4 (10 voturi)    
          Daca tu atat ai inteles inseamna ca ai (Marţi, 11 ianuarie 2022, 16:06)

          FortApache [utilizator] i-a raspuns lui landromat

          Dreptate :)))

          Ori nu esti sigur si-mi ceri explicatii suplimentare..

          Nu-ti obosi neuronul cu mine te rog.
  • -47 (85 voturi)    
    Am si eu o intrebare (Marţi, 11 ianuarie 2022, 9:29)

    idealogul [utilizator]

    Au verificat aceeasi ziaristi si documentele tuturor sportivilor care au intrat in Australia si nu au gasit la nimeni absolut nici cea mai mica greseala.
    Hai sa fim seriosi.
    Asta dovedeste ca intradevar Djokovic are tratament special dar in sens negativ.
    Asta dovedeste teoria conspiratiei - nevaccinatii vor primi acelasi tratament special ca si Djokovic - lagar si vaccinare cu kalasnikovul.
    Spre bucuria orgasmica a vaccinatilor care vor sa salveze planeta.
    Stop tratamentului special pentru Djokovic.
    • +17 (23 voturi)    
      ? (Marţi, 11 ianuarie 2022, 10:12)

      ionoi [utilizator] i-a raspuns lui idealogul

      Si asta ar conta!
      Uite ca o fac acum..Ce..doua belele se justifica una pe alta?
      Sau doua erori... sau etc?
      Nu e logic ceea ce spuneti!
    • +20 (36 voturi)    
      si uite asa.... (Marţi, 11 ianuarie 2022, 10:51)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui idealogul

      ...ai demonstrat ca esti de al nostru ( roman neaos ) in mentalitate !!! I se spune unui criminal ce fapta a facut ,iar el clameaza ...dar ce ma eu sant singurul care a facut-o ,mai sant o droaie ,si pe aia nu ii vedeti !!??? Marca inregistrata Ferentari !!!
      • -25 (31 voturi)    
        ehem (Marţi, 11 ianuarie 2022, 11:28)

        Point [utilizator] i-a raspuns lui asada

        ce treaba are romanul neaos cu o simpla verificare
        asta numai gandirea ta de moimit,poate spune.
        ce uiti tu si presa mancatoare de rahat,e ca toata
        galagia asta a demonstrat manipularea ordinara
        la care e supusa poulimea.
        si nu nuita,tara te vrea prost,mai bea un vaccin!
        • +12 (14 voturi)    
          Tara te vrea prost, si tu zici "Da, sa traiti!" (Marţi, 11 ianuarie 2022, 12:21)

          Denulu [utilizator] i-a raspuns lui Point

          Formularele repective nu sunt publice, doar formularul lui Djokovic a devenit public atunci cand avocatii lui l-au introdus ca proba la proces.

          Nici vorba ca un ziar sa poata cere de la guvern formularul oricarei persoane pe care o suspecteaza ei ca nu a completat corect.
          • -5 (9 voturi)    
            bai frate (Marţi, 11 ianuarie 2022, 15:42)

            Point [utilizator] i-a raspuns lui Denulu

            ce zic eu si unde ajungi tu cu concliziile,ramane pt o enigma.boala mea e ca apar fel de fel de platiti care aplica tactici comuniste de subversiune zilnic.ex de mai sus unde romanul iar e prezentat ca un needucat,sunt folosite zi de zi pe forumurile HN.jignirile sunt prezente la fel de des,dezbina si cucereste,la fel.
            dar deh,n-ai tu treaba...
            dormi!
    • +5 (17 voturi)    
      ologule, nu asa sepune problema ! (Marţi, 11 ianuarie 2022, 12:13)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui idealogul

      Acum se discuta cazul Dumnezeului tau care a fost prins cu minciuna !

      PS. Atat !
    • -6 (12 voturi)    
      Puscaria comunista poate sa anuleze viza (Marţi, 11 ianuarie 2022, 14:39)

      FortApache [utilizator] i-a raspuns lui idealogul

      Si pentru un obiect vestimentar de valoare mai mare de $10.000 nedeclarat vamal...

      Comunistii mereu isi rezerva dreptul de persecutare...treaba este ca unii inghit necazul si pleaca capul deja vinovati iar altii lupta cu ei in instanta pana in panzele albe si bine fac :)))
  • +24 (52 voturi)    
    șini - o văzt ? (Marţi, 11 ianuarie 2022, 9:37)

    Coresponedntu [utilizator]

    cal verge și sârb cu mince ?! se mai zice pe la noi prin Banat. Nu -i de mirare că și-or luat boambe in cap și se sfădesc cu toată lumea. Pentru cei care nu înțeleg graiul bănățean: cine a mai văzut, cal verde și sârb cu minte (sau cuminte) ? ambele variante sunt valabile.
    • +10 (20 voturi)    
      LOL (Marţi, 11 ianuarie 2022, 9:55)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Coresponedntu

      LOL
    • +14 (24 voturi)    
      Multumim pentru traducere (Marţi, 11 ianuarie 2022, 10:12)

      feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui Coresponedntu

      E de înțeles omul ca pierde niște milioane și da din coada. Dar totuși trebuie sa respecți legea si măcar sa admiți ca ai dat cu stângul, măcar ca n-ai știut ca s-a făcut in graba etc.De-astea cu am sclavi si aia fac totul nu prea da bine.
  • +27 (43 voturi)    
    sa nu uitama de testul PCR masluit (Marţi, 11 ianuarie 2022, 9:43)

    bufnitaroz [utilizator]

    Ieri cativa bagaciosi au descoperit ce poate face sarbul pentru niscai milioane $: orice. Rezultatele testului PCR s-au schimbat in cateva minute pe pagina oficiala din Serbia din negative in pozitive.
    • -16 (28 voturi)    
      Cetatene (Marţi, 11 ianuarie 2022, 9:51)

      idealogul [utilizator] i-a raspuns lui bufnitaroz

      Si tu crezi in teoria conspiratiei?
      • +12 (16 voturi)    
        nu ba'ete (Marţi, 11 ianuarie 2022, 12:58)

        bufnitaroz [utilizator] i-a raspuns lui idealogul

        Stiu cum e in Serbia unde cu 100$ poti cumpara multe. Intamplator am si eu doua rezultate diferite la testul stimabilului de pe pagina oficiala.
        Baeatu' ist ce-a facut:
        Si-a facut testul PCR ca sa poa' sa participe la evenimentele cu copii din poza, apoi gandindu-se ca ii mare internetul si nu-l prind fraierii, a folosit acelasi test falsificat sa faca cativa banuti (sa aiba la batranete - vreo 4 mil.$) doar ca a uitat cineva de la butoane in serbia sa genereze QR-ul nou (vreun IT-ist flamand).
        Nu e nicio conspiratie aici: e foame de bani!
    • +12 (20 voturi)    
      E simplu (Marţi, 11 ianuarie 2022, 10:11)

      bcsb [utilizator] i-a raspuns lui bufnitaroz

      sa faci + din -, doar adaugi liniuta lipsa :))
    • -4 (18 voturi)    
      Negaivan in pozitivan (Marţi, 11 ianuarie 2022, 10:14)

      feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui bufnitaroz

      Ca sa fim mai corecți. E clar ca totul e cusut cu ață alba. Acuma deja s-a făcut un mega circ și mai bine anulează aia turneul.
      • +8 (16 voturi)    
        Jalnic (Marţi, 11 ianuarie 2022, 11:04)

        Leon_Magnificul [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

        Pare adevarata aceasta transformare a rezultatului dezvaluit prin scanarea codului QR, exista capturi de ecran care o dovedesc. Daca e asa, ginditi-va ce jalnica e lumea care foloseste coduri QR, dar editeaza doar rezultatul in forma traditionala.
  • +5 (31 voturi)    
    dar minciuna e un mod de viata... (Marţi, 11 ianuarie 2022, 9:50)

    demaGOGU [utilizator]

    ...la talibanii antivaxx+ortodoxisti+nationalisti sarbi!

    chiar mira pe cineva?
    • +5 (25 voturi)    
      i-ai uitat pe romani.. (Marţi, 11 ianuarie 2022, 11:18)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      .. sunt din acelasi aluat. nu toti, vreo 90%.
  • +14 (28 voturi)    
    Omul minte cum respira! (Marţi, 11 ianuarie 2022, 10:11)

    yol [utilizator]

    Pacat de talentul sportiv….
  • +12 (30 voturi)    
    ... (Marţi, 11 ianuarie 2022, 10:26)

    mihai_mi [utilizator]

    Sosocovici, go home!
  • -16 (58 voturi)    
    Aratati-mi omul si am sa va arat crima (Marţi, 11 ianuarie 2022, 10:35)

    Razvan_M [utilizator]

    . Bine ati venit in Noua Lume globalist-progresista, unde tribunalele publice ale poporului sunt asmutite sa judece si sa condamne pe cei care nu sunt politically correct. Si unde liderii globalist-progresisti nu raspund pentru faptele lor penale - raman doar la dosar pentru a fi folosite atunci cand nu-si indeplinesc ordinele de partid.

    Nu m-ar mira sa-i gaseasca prin biografie si ceva "declaratii antisemite". Atunci s-a ars. Va fi memory-hole-izat.

    Babaieti, ati creat si sustineti cu spume la gura un sistem bolnav, bazat pe ura, unde orice om care nu raspunde la comenzi ca un catelus trebuie distrus cu orice pret. Unde legea este folosita ca sa justifice distrugerea indivizilor, pe model bolșevic. Problema cu un asemenea sistem, invatam din istoria bolșevică, este ca are tendinta sa-i distruga si pe cei ce-l sustin. "Roata morii se-nvarteste, tac, pac-pac".
    • +13 (35 voturi)    
      Dute in Serbia (Marţi, 11 ianuarie 2022, 10:57)

      Alui [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      Sau Rusia (daca nu esti deja acolo). Acolo o sa fi fericit!
      • +9 (25 voturi)    
        sa-l salute pe Ghitza fugaru.. (Marţi, 11 ianuarie 2022, 11:18)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Alui

        .. din partea nostra.
  • +13 (27 voturi)    
    Ce are picioare scurte? (Marţi, 11 ianuarie 2022, 10:53)

    Alui [utilizator]

    E irelevant cine a completat formularul. Djokovic l-a folosit, deci a vazut ce scrie acolo. Daca nu, vrea sa zica ca a intrat in Australia fara a completa formularul respectiv?
    Aici se vede nivelul de civilizatie a sarbilor! Daca Djokovic si familia lui sunt eroi nationali, e vai de mama lor!
    • +9 (31 voturi)    
      serbia e un stat esuat. (Marţi, 11 ianuarie 2022, 11:20)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Alui

      ... vai mama lor. auzi logica pe capu lor, fix ca afganii aia care au violat-o pe aia in suedia si au motivat ca "n-au stiut ca e ilegal in suedia asa ceva".
  • -17 (23 voturi)    
    da ce zisei așe grav? (Marţi, 11 ianuarie 2022, 11:12)

    di livio [utilizator]

    ipocritu Morrison are alegeri și pică în sondaje...și Nole putea să se noculeze și el cu zama de curechi Pfizer, nu strică, nu ajută..n-am zis nimic grav, l-am îndemnat pe Nole să se vaccineze, nu văd de ce s-ar bloca haipiu...pe de altă parte ieditorii noculați cu szekuriszm nu vor spune de ce se blockhaipi...d-aia
  • +5 (15 voturi)    
    Ok, tura asta a scapat (Marţi, 11 ianuarie 2022, 11:17)

    fat.cat [utilizator]

    Gata, hai s-o lasam asa cum a picat. Abia astept sa-l vad pe Rod Laver, aclamat de tribunele pline. Dar sunt curioasa cat de usor va mai obtine viza de intrare in Australia, ever. Nu conteaza cine e, cati avocati are si cati bani pierde AO fara el.
    • +6 (8 voturi)    
      Nu-ți face griji (Marţi, 11 ianuarie 2022, 11:58)

      Alui [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      AO câștiga fără el. Tu crezi ca e popular in Australia? Cred ca la meciurile lui se returnau o grămada de bilete. Sper ca fraierul s-o încaseze si financiar nu doar penal. Ce sponsor mai vrea sa susțină un mincinos si potențial pușcăriaș?
    • +5 (7 voturi)    
      tribunele (Marţi, 11 ianuarie 2022, 13:53)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      nu vor prea pline ci doar cele din spatele jucatorilor pentru ca se presupune ca nu zboara virusul cand jucatorul sta cu spatele la cele tribuni.

      Oricum ar fi cred ca va fi puternic aclamat.

      ca ca el nu prea gasesti -

      doar grecul cela ce ii mai tine isonul - caci mare este puterea ortodoxiei in SE Europei
  • -18 (30 voturi)    
    Zici ca sunt birocratii nostri (Marţi, 11 ianuarie 2022, 11:29)

    galeo [utilizator]

    Ii lipseste dosarul cu sina si stampila pe timbru ��
    Lipseste o bifa in formular si gata, au gasit de ce sa se lege.
    Absolut hilar.
    • +4 (14 voturi)    
      Cand nu aveti argumente voau va place (Marţi, 11 ianuarie 2022, 12:21)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      sa va faceti de ras !

      PS. Doar ca rahatul pocnit de voi va stropeste din cap pana-n picioare !
  • +12 (28 voturi)    
    te mai miri (Marţi, 11 ianuarie 2022, 11:37)

    kostake [utilizator]

    Dupa revolutia si ruperea Iugoslaviei, ne si miram de ce toate tarile din federatie fugeau de crapau pietrele de sirbi. Ei, uite ca acum aflam si de ce: obraznici, rai, nationalisti. Acum se straduiesc sa pupe inelul lui Putin, doar, doar mortu se va intoarce. Astia nu merita in UE, clar.
  • +18 (24 voturi)    
    Cum a intrat in Spania? (Marţi, 11 ianuarie 2022, 11:40)

    buncrestin [utilizator]

    Daca avea covid si era in carantina, cum a intrat in Spania?
  • -9 (19 voturi)    
    Sistemul te obliga sa minti (Marţi, 11 ianuarie 2022, 11:45)

    CezarN [utilizator]

    Nu omul, ci sistemul totalitaroid creat de apostolii pandemiei ar trebui blamat. Caci absurditatea masurilor luate care impiedica oamenii sa-si exercite cele mai elementare drepturi face ca oamenii sa minta. Mint pentru a putea munci, mint pentru hobby-ul lor, mint pentru a putea calatori, mint pentru a-si vedea rudele, mint pentru a-si putea cumpara o paine, mint pentru a primi un tratament medical, altul decat pentru covid. Si aste este parsivenia sistemului creat: daca vrei sa traiesti ca un om, nu ca un animal, trebuie sa minti, sa incalci legea, sa ajungi la mana sistemului intr-un fel sau altul. Toti cei care au ales pastila rosie trebuie vânați. Agent Smith te va descoperi si te va vana peste tot. Si sigur este un agent Smith prin ministerul imigrării australian.
    • +3 (9 voturi)    
      Deci te obliga sa minți ca sa intri intr-o țara (Marţi, 11 ianuarie 2022, 16:15)

      Alui [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      “Totalitara”? Atunci esti chiar prost!
  • +9 (19 voturi)    
    Un rahat de om ! Se duce stiind ca este infestat (Marţi, 11 ianuarie 2022, 12:10)

    Susufler0 [utilizator]

    cu covid, la o intalnire cu copii (nevaccinati), minte in declaratii date sub sanctiunea pedepsei cu inchisoarea, ce respect mai poti avea fata de un om ca acesta !
    Nici nu conteaza ca e "cel mai bun sportiv din toate timpurile", "Spartacus", "Iisus Christos", "liderul lumii libere" etc, etc, etc.

    PS. Daca autoritatile nu ii anuleaza viza, Djokovic va fi fluierat incontinuu. Chiar cred ca i-ar face un bine !
    • -3 (13 voturi)    
      :))) (Marţi, 11 ianuarie 2022, 15:06)

      FortApache [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      In Iran era linsat cu pietre in piata publica, in China zidul scria pe el, in USA in California comunista ii dadeau 3 vieti de puscarie garantat, in Romania deja este mort in realitatea virtuala, in Rusia ii dadea Putin pasaport direct si-l facea cetatean de onoare :)))

      Totusi in colonia comunista a scapat usor pana acum...sa vedem ce o mai fi ca pe zi ce trece este scoasa cate o hartiuta din joben....
      • +3 (13 voturi)    
        Nu e scosa nicio hartiuta ! Pur si simplu (Marţi, 11 ianuarie 2022, 16:59)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui FortApache

        se stia ca este la Marbela si se antreneaza cu mingile cu care se va juca la AO. Asta este o informatie publica !
        Vezi tu, eu tind sa cred ca stiind ca nu este pozitiv s-a intalnit pe 17 decembrie cu tinerii tenismeni si i-a premiat apoi a facut cate o poza cu fiecare ! Altfel inseamna ca e o jigodie !

        PS. Nici nu mai conteaza ce se va intampla pana la urma Sa ia inca 20 de grand slamuri daca a mintit intr-un sens sau altul, ticalos ramane pe veci !
        • -1 (5 voturi)    
          Va trebui sa-i acordam prezumtia de (Marţi, 11 ianuarie 2022, 23:07)

          FortApache [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          Nevinovatie....are cine sa-l judece.

          Dupa parerea mea la nivelul asta nu-si permite nimeni greseli de genul asta inconstient....sunt in joc reputatia, contractele de sponsorizare, libertatea etc.

          Din aceasta cauza merge cu o armata de avocati dupa el care se ocupa de acte si toata bucataria aferenta.
  • +9 (17 voturi)    
    Daca este asa autoritatile sunt obligate sa ii (Marţi, 11 ianuarie 2022, 12:25)

    Susufler0 [utilizator]

    anuleze viza si sa-i interzica sa mai patrunda pe teritoriul australian vreme de trei ani !
    Nu in ultimul rand sa deschida o procedura penala impotriva lui pt ca a dat declaratii false !

    PS. Ar fi culmea ca astea fiind faptele sa fie lasat in pace !
  • -12 (20 voturi)    
    Eu zic ca dupa ce castiga turneul (Marţi, 11 ianuarie 2022, 13:32)

    FortApache [utilizator]

    Trebuie batut la plecare si confiscati banii plus racheta de tenis care va merge la laborator pentru evaluare sub suspiciunea clara de frauda la declaratia vamala in colonia comunista :)))
  • +9 (15 voturi)    
    La brutarie cu el (Marţi, 11 ianuarie 2022, 14:32)

    gavrone [utilizator]

    Toti am suportat restrictiile, am stat in case, am purtat masti, ne-am vaccinat. Si vine taranoiul asta smecher din estul Europei si nu da doi bani pe reguli, bun simt si legi. Ar fi o mare eroare sa-l lase nepedepsit, ar da un exemplu negativ intregii lumi, cum faima si banii pot cumpara orice.
    • -6 (14 voturi)    
      Țipă frustrarea in tine (Marţi, 11 ianuarie 2022, 15:00)

      CezarN [utilizator] i-a raspuns lui gavrone

      Si daca tu ti-ai petrecut pandemia sub pat pentru ca ai crezut tot ce a spus CTP la Digi, trebuie ca toti care nu l-au crezut pe CTP sa fie pedepsiți ca să te simti tu bine si confortabil cu tine însuți.
  • -7 (13 voturi)    
    ...sa presupunem... (Marţi, 11 ianuarie 2022, 15:56)

    tacanel [utilizator]

    ...ca politia australiana de frontiera are dreptate...adica djokovic a completat gresit (intentionat sau nu) formularul ATD (australia travel declaration)...sa reamintim circumstantele:....era ora locala 04:00 am (dimineata in aeroportul melbourne)...ajunsese acolo dupa un zbor neintrerupt de peste 12 ore (dubai-melbourne)...a fost interogat de politia de frontiera cateva ore bune...deci putem presupune ca era foarte obosit si tracasat...in aceste conditii putem marja pe ipoteza unei greseli neintentionate (omiterea mentionarii in formular a deplasarii anterioare in spania in cele 14 zile)…intrebare: CAT DE RELEVANTA PENTRU AUTORITATILE AUSTRALIENE ESTE DEPLASAREA LUI DJOKOVIC IN SPANIA?...sunt aceste autoritati ingrijorate de raspandirea covid 19 in spania de jucatorul sarb?...sau djokovic putea contracta boala in spania?...nu pentru ca o capatase deja si avea anticorpii formati...deci rubrica din formularul respectiv este superflua...
    • +2 (12 voturi)    
      Doar ca declaratia a dat-o inainte (Marţi, 11 ianuarie 2022, 16:19)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui tacanel

      de a fi interogat "de politia de frontiera cateva ore bune" asa ca ipoteza cta cu oboseala si tracasarea cade.
      Rubrica din chestionarul respectiv nu e deloc superflua : e cristal clar sau tu ai vrea asterixuri la fiecare rubrica si in subsol un morman de ipoteze si explicatii pt a nu mai fi "superflue" rubricile ?

      PS. Laudabil efortul tau de a "imbalsama" mortul dar inutil !
      • -3 (11 voturi)    
        ....apropo... (Marţi, 11 ianuarie 2022, 17:00)

        tacanel [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        ....de la cine ai informatii ca declaratia a fost data inainte de interogare?...daca in raspunzi ca ai fost martor ocular sau ai vizitat anul acesta australia, atunci te cred...in prezentarea punctului meu de vedere am folosit expresia "sa presupunem" pentru ca eu, spre deosebire de dvs. nu fac afirmatii cu putere de axiome...rubrica respectiva este SUPERFLUA numai in CAZUL DJOKOVIC (din motivele expuse mai sus)...in alte cazuri rubrica este justificata...SATISFIED???...
  • +3 (9 voturi)    
    Pt ca asa se procedeaza ! (Marţi, 11 ianuarie 2022, 18:20)

    Susufler0 [utilizator]

    Eu nu fac afirmatii cu putere de axioma ci ma bazez pe prezumtii simple.
    Nu ai "expus" niciun motiv in commentul tau, dar absolut niciunul din care sa rezulte ca rubrica respectiva este "superflua" doar in cazul Djokovic. Djokovic este o persoana, nici macar nu este singura persoana, care a bifat gresit (intentionat sau nu) in rubrica respectiva.

    Nu am cum sa fiu satisfacut de raspunsul tau care e - folosesc o exprimare eufemistica - naiv. Tu tu de fapt nu presupui ca sarbul a fost intai interogat si apoi i s-a dat sa completeze formularul. Chiar nu mai stii ce ai scris ? "Sa reamintim circumstantele." Mi se pare o chestiune exprimata categoric,in care nu exista indus niciun dubiu, nu are in vedere nicio presupunere. Dupa care continui la fel de sigur spunand ca a fost interogat de politie si ABIA APOI PRESUPUI ca fiind obosit si tracasat a gresit neintentionat in completarea formularului. Deci presupunerea ta se refera la oboseala sarbului in vreme ce esti foarte sigur ca a completat formularul dupa orele de interogatoriu.

    PS. Asa ca e randul meu sa te intreb : Tu de unde stii ca mai intai a fost interogat si numai dupa aceea i s-a dat sa completeze formularul ? :))))

    PPS. Sau te bazezi si tu ca si mine pe prezumtii simple ? :)))
    • -2 (8 voturi)    
      ...in nici un caz... (Marţi, 11 ianuarie 2022, 18:52)

      tacanel [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      ...nu ma bazez pe prezumtiile tale simple...iar faptul ca ai incept sa arunci cu adjective (de exemplu raspunsul meu este NAIV) ma face sa nu continui dialogul epistolar cu tine...in concluzie pot spune un singur lucru in mod CERT:...ai o gandire TRUMP-ista adica NEGI EVIDENTELE....mult succes in viata cu idolul tau de peste ocean...
      • +3 (5 voturi)    
        "Sa reamintim circumstantele:.... era ora locala (Marţi, 11 ianuarie 2022, 20:36)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui tacanel

        04:00 am (dimineata in aeroportul melburne)... ajunsese acolo dupa un zbor neintrerupt de peste 12 ore (dubai-melburne)... a fost interogat de politia de frontiera cateva ore bune... deci PUTEM PRESUPUNE (subl. m) ca era foarte obosit si tracasat... in aceste conditii putem marja pe ipoteza unei greseli neintentionate (omiterea mentionarii in formular a deplasarii anterioare in spania in cele 14 zile)."
        Am citat pasajul relevant din comentariul tau care demonstreaza ca ai presupus doar starea de tracasare si de oboseala in care se afla Djokovic, nu si ordinea in care s-au desfasurat lucrurile, ordine pe care nu ai mai presupus-o ci pe care ai prezentat-o ca certa : A FOST INTEROGAT ORE IN SIR SI APOI A COMPLETAT GRESIT FORMULARUL SI PUTEM PRESUPUNE CA ASTA S-A INTAMPLAT PT CA ERA FOARTE OBOSIT SI TRACASAT

        PS Chestia ca nu mai continui "dialogul epistolar" cu mine pt ca folosesc adjective este o incercare de asemeni naiva de a iesi din situatie, fara a recunoaste ca argumentele tale au fost false.

        PPS. Stai linistit nu ai avea ce sa mai imi spui care sa imi retina interesul. Cine a citit acest "dialog epistolar" dintre noi doi s-a lamurit ca nu ai curajul sa iti asumi o gresala si doar tacanesti in gol !
  • +3 (3 voturi)    
    marele sportiv (Miercuri, 12 ianuarie 2022, 1:31)

    ras-putin [utilizator]

    a mai facut un "djoko di mano"!
  • 0 (4 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 12 ianuarie 2022, 3:00)

    [anonim]

    • +1 (5 voturi)    
      E grav ca a mintit ! (Miercuri, 12 ianuarie 2022, 8:18)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui

      Djokovik a demonstrat astfel ca e total lipsit de caracter. Si nu doar atat ci si ca e dispus sa incalce legea doar ca sa-si atinga scopul.
      Apararile astea ca tara unde a fost plecat cu 14 zile inainte de a veni in Australia e mai sigura decat Australia, deci nu e cine stie ce ca a mintit in declaratia data la aeroport sunt de gaga !

      PS. Apropo, fiindca deja stiu cum procedezi pe forumuri cand sari sa il aperi pe sarb, marturisesc de pe acum ca nu sunt "cineva" in tenis si nu am banii lui Djokovic ! :))))