VIDEO Novak Djokovic, filmat în timp ce se antrenează departe de Australia

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, 12:34 Sport | Tenis


Novak Djokovic
Foto: Oscar Gonzalez/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia
Nu mai este mult timp până la startul Australian Open (17 ianuarie), iar incertitudinea planează în continuare asupra participării lui Novak Djokovic la primul Grand Slam al lui 2022. Liderul mondial a fost filmat în timp ce pregătește departe de Antipozi.

Nole se află în acest moment la Marbella, acolo unde după cum se poate vedea se antrenează cu mingile oficiale de la Australian Open.

Pe Twitter au apărut mai multe imagini în care Djokerul poate fi văzut cum se antrenează la SotoTennis Academy din Marbella.

Sârbul așteaptă în continuare o derogare din partea oficialităților australiene pentru a putea participa la Australian Open.

Presa internațională a tot comentat acest subiect, iar jurnaliștii apropiați de fenomen au precizat că liderul mondial ar avea nevoie de o scutire medicală pentru a fi pe teren la Melbourne.

Djokovic a refuzat să spună dacă este sau nu vaccinat împotriva Covid-19, regulă de bază pentru participarea la Australian Open.

Sârbul are o oportunitate mare la Australian Open de a câştiga al 21-lea său Grand Slam şi de a-i depăşi pe marii să rivali Rafael Nadal şi Roger Federer, ambii cu câte 20 de succese.
Anunțul zilei în tenis - Novak Djokovic s-a retras de la ATP Cup








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5963 vizualizari

  • +7 (13 voturi)    
    Eroare ! Nu asteapta nicio derogare pt ca stie (Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, 13:17)

    Susufler0 [utilizator]

    ca nu o va primi !
    Nu va veni nici cu scutire medicala pt ca daca o avea acum era in Australia !

    PS. Pur si simplu incearca sa se hotarasca daca scoate sau nu din maneca un act medical sarbesc din care sa rezulte ca a trecut prin boala (covid 19) inca odata si cu asta sa ii convinga pe organizatori sa-l inscrie in turneu !
    • +1 (17 voturi)    
      Nu organizatorii sunt problema (Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, 13:24)

      DSS [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      El are o problema cu intraraea pe teritoriul australian.
      Nu va primi nici o derogare pt ca s-ar da un exemplu negativ, facand o exceptie pt o vedeta cand toata lumea trebuie sa se vaccineze.
      Nole trebuie sa-si bage mintile in cap si sa se vaccineze
      • -2 (18 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, 13:46)

        [anonim] i-a raspuns lui DSS

        • +5 (13 voturi)    
          E trecut prin boala de mai mult de 6 luni (Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, 14:47)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui

          asa ca trecerea prin boala nu mai arenicio valoare !
        • +2 (10 voturi)    
          Participa la turneu si alti jucatori (Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, 14:51)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui

          care au trecut prin boala ca el (cu mai mult de 6 luni inaintede a se vaccina) si care s-au vacinat !

          PS. Nimeni nu e fortat ! Trebuie doar sa respecti legea statului pe teritoriul caruia vrei sa intri 1
          • -1 (11 voturi)    
            Legea e stupida .. (Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, 16:21)

            Alius [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            .si nu are nicio logica.
            • 0 (12 voturi)    
              Are logica ! (Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, 16:29)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

              Cei vaccinati care fac boala fac o forma mai usoara decat bolnavii nevaccinati. Numarul decedatilor vaccinati este considerabil mai mic decat al decedatilor nevaccinati.
              • -3 (9 voturi)    
                Serios? (Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, 17:28)

                Alius [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                Si asta cum se aplica in cazul lui Djokovic? Sunt autoritatile australiene ingrijorati pentru sanatatea lui? Ce legatura are cu intratul in tara? Care e logica? Deci turistii care intra in Australia si nu sunt vaccinati, dar testati si carantinati, fac o boala mai grava decat cei care sunt vaccinati.. Asta e logica, da? Bravo! Imi place logica ta. Poti sa adaugi iar si exemplele pe care le toti puneti: cel cu TIR-ul si cel cu centurile de siguranta...
                • -2 (4 voturi)    
                  "Ingrijorate"... (Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, 17:46)

                  Alius [utilizator] i-a raspuns lui Alius

                  Erata.
                • +4 (8 voturi)    
                  Este logica explicata de autoritati (Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, 18:08)

                  Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

                  prin statisticile prezentate !
                  Asculta nu vreau sa fiu atras intr-un alt subiect de care m-am plictisit pana peste cap Banuiesc ca pe forumul asta oamenii sunt iubitori de tenis si sunt interesati de tenis si de problema lui Djokovic in mod tangential ! Djoko al tau o fi un om cu principii care insa inseamna ca iubeste tenisul mai putin si nu mai e atat de mult pasionat de el !

                  PS. Cat priveste ca i s-ar incalca "dreptul la munca" este evident ca sarbul nu are de gand sa dea statul australian in judecata sa se planga de incalcare !!!! :))))))))))
                  • -1 (5 voturi)    
                    Iti spui niste .. (Duminică, 2 ianuarie 2022, 1:18)

                    Alius [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                    .asa-zis glume si mi le atribui mie. Si tot dai cu parantezele si punctuletele.

                    Tu continui sa confunzi statisticile cu cazul lu Djokovic. Cum de anul trecut au put sa joace tenis faa sa fie vaccinati si anul asta nu? Asta este explicatia ta, statisticile? Absurditatea ta este egalata doar de lipsa ta de umor...
              • -3 (7 voturi)    
                Halal vaccin (Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, 18:36)

                Fu Leng [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                daca vorbesti de decedati vaccinati. Dar parca vaccinul nu era pt tine, era pt ca iti pasa de cei din jur. Cum au mai intors retorica asta, ca la Ploiesti.
                • +3 (5 voturi)    
                  Masca o porti pt cei din jurul tau ! (Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, 20:14)

                  Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Fu Leng

                  Niciodata nu au spus ca faci vaccinul ca sa-i protejezi pe cei nevaccinati !

                  PS. Tu esti cel care o intoarce !
                  • -2 (4 voturi)    
                    Ohohooo,.. (Duminică, 2 ianuarie 2022, 1:25)

                    Alius [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                    Pai numai pe aici pe forumuri ii infierati pe cei care nu vor sa se vaccineze ca nu le pasa de ceilalti.

                    Plus ca tot voi si autoritatle sustineti ca datorita celor care nu se vaccineaza apar mutatii, ca datorita celor care nu se vaccineaza nu putem reveni la "normal", ca cei care nu se vaccineaza nu ar trebui sa aiba dreptul de a lucra pentru ca raspandesc virusul. Vezi dezbaterile in "jurul" certificatului. Sau pentru ce este acest certificat?...

                    Si ca sa vorbim si de "intors", respectivul comentariu nu a specificat ca vaccinul ii protejeaza pe cei nevaccinati, ci pe cei din jurul tau, caci asa sustineti voi. Dar na, daca esti atent la paranteze si punctulete, nu poti sa ctesti si sa intelegi un comentariu.. Dar la voi la gradi acolo astea sunt importante: parantezele si punctuletele.
                    • +5 (5 voturi)    
                      Constat cu tristete, in ceea ce ma (Duminică, 2 ianuarie 2022, 7:43)

                      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

                      priveste, ca mi-am pierdut timpul cu un suparat pe viata care stie una si buna !

                      PS. Apropo, vezi ca acum 10 minute a publicat HN un articol despre musetel. Nu treci si pe acolo sa te vaiti de vaccinarea anti covid ? :))))))

                      PPS. Adios !
      • -4 (10 voturi)    
        Toata lumea trebuie sa se vaccineze (Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, 15:45)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui DSS

        ...si cu toata "lumea" vaccinata care a intrat in Australia, au cele mai multe cazuri de infectari. Numai cei vaccinati care au intrat in Australia au adus virusul. Aasa ca asta cu vaccinarea si intratul in tara e doar o magarie. Nu ar fi problema nici de "exemplu negativ", din moment ce si vaccinat poti sa fi purtator si nu e o calatorie in scopuri turistice. Anul trecut s-a jucat si fara vaccinare si nu a fost nici o problema.
        • 0 (8 voturi)    
          wooow ! Ii incalca dreptul la munca lui ND ! (Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, 16:32)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          :)))))
          • 0 (6 voturi)    
            Iarasi ...logica...beton. (Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, 17:29)

            Alius [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            Am inteles: in loc de explicatii pe care nu le gasesti, ai paranteze si punctulete.. Functioneaza.
            • +2 (4 voturi)    
              Parantezele mele au logica ! (Duminică, 2 ianuarie 2022, 0:31)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

              "punctuletele" vad insa ca de fapt tu le folosesti si chiar ca functioneaza !

              PS. In loc de explicatii

              PPS. Apropo, dar despre Djokovik nu ai nimic de spus ?
              • -2 (4 voturi)    
                Totul are logica la tine in cap,.. (Duminică, 2 ianuarie 2022, 1:27)

                Alius [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                ..caci e capul tau. Asa te minti singur si reusesti sa-ti crezi minciunile. Dar in lumea reala, faptele si logica ta sunt pur si simplu paralele.
  • -6 (12 voturi)    
    AO (Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, 15:14)

    ZVrk [utilizator]

    AO e turneu de tenis sau concurs "cine e mai vaccinat"?
  • -2 (2 voturi)    
    #1 Nu (Luni, 3 ianuarie 2022, 2:32)

    Timonierul [utilizator]

    va concura !

    Așteptau cam de mult aceasta ocazie unica pentru ca un australian sa câștige !