Wimbledon: Serena Williams vs Venus Williams, capul de afis al "optimilor" - Monica Niculescu vs Timea Bacsinszky - Programul complet al disputelor

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Duminică, 5 iulie 2015, 11:23 Sport | Tenis

Monica Niculescu, in optimi la Wimbledon
Foto: wimbledon.com
Romania mai are o reprezentanta pe tabloul de simplu feminin de la Wimbledon, Monica Niculescu urmand sa o intalneasca pe Timea Bacsinszky (Elvetia - favorita numarul 15), in optimi. In aceeasi faza a competitiei se vor duela Serena si Venus Williams.

Vezi aici programul de luni al sportivilor romani la Wimbledon.



Program optimi:

S.Williams (1) - V.Williams (16)
V.Azarenka (23) - B.Bencic (30)
M.Sharapova (4) - Z.Diyas
C.Vandeweghe - L.Safarova (6)
C.Wozniacki (5) - G.Muguruza (20)
T.Bacsinszky (15) - M.Niculescu
O.Govortsova - M.Keys (21)
A.Radwanska (13) - J.Jankovic (28). 

* Meciurile se vor disputa incepand de luni, 6 iulie 2015, turneul fiind transmis in direct de Digisport.




















11496 vizualizari

  • -4 (16 voturi)    
    Bravo, Monica! (Duminică, 5 iulie 2015, 12:11)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    Munca si repsectul fata de ceilalti, te vor duce mult mai departe decat pe...dedemani!
    Succes in continuare!
  • +2 (2 voturi)    
    Misto! (Duminică, 5 iulie 2015, 13:05)

    srah [utilizator]

    La prima virgula dintr-un viitor interviu ai sa dai si cu ea de pamant !

    Esti misto rau! Scuza-ma, dar nu sunt de acord cu tine!

    Nu acum!
    • 0 (2 voturi)    
      wimbledon serena -venus w. monica nic,.. (Duminică, 5 iulie 2015, 21:54)

      BrindusaCosma1 [anonim] i-a raspuns lui srah

      Bravo,pentru Monica ! si Succes ! in meciul de Luni cu Timea B....Nu mai fiti pesimisti,astia ce postati pe-aici,ca atrageti negativitatea !..si dauneaza grav...!
      • -1 (1 vot)    
        Brandusa, (Luni, 6 iulie 2015, 1:34)

        srah [utilizator] i-a raspuns lui BrindusaCosma1

        draga mea,

        Presupunând ca mi-ai raspuns mie; pe bune !!..mai încearcă-ma inca o data ca nu m'am prins!
      • 0 (0 voturi)    
        :))) (Luni, 6 iulie 2015, 14:56)

        srah [utilizator] i-a raspuns lui BrindusaCosma1

        Bine! Dc nu vreo o data , încearcă-ma de doua ori...ma prind mai greu ;)
        • 0 (0 voturi)    
          Sa-mi trag palme! (Luni, 6 iulie 2015, 15:20)

          srah [utilizator] i-a raspuns lui srah

          Am vrut sa scriu dc nu vrei o data...dar scriu de pe tel si schimba asta sensu de unul singur! :)))

          Ai intels tu...

          :))))))
  • +2 (4 voturi)    
    End of the line si pt Monica (Duminică, 5 iulie 2015, 17:12)

    Wanheda [utilizator]

    Din pacate.