Mutu va fi amendat cu 6500 de euro pentru ca a fumat la stadion

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 10 februarie 2010, 12:07 Sport | Fotbal

Adrian Mutu
Foto: Reuters
Pe langa toate problemele pe care le are in ultima perioada cu sibutramina (substanta cu care a fost gasit dopat in doua randuri), Adrian Mutu va fi amendat de Fiorentina cu 6.500 de euro pentru ca a fumat o tigara in interiorul arenei Artemio Franchi din Florenta, informeaza Violanews.com.

Clubul italian a mai propus Comisiei de Arbitraj inca o pedeapsa pentru Adrian Mutu, formatia din Serie A cerand o amenda de 16.500 de euro pentru o iesire nocturna care nu a fost aprobata de oficialii Fiorentinei.

Aceste masuri vin la doar cateva saptamani dupa ce clubul italian a anuntat ca ii va diminua atacantului salariul pe perioada in care acesta este suspendat.

Conform Violanews.com, Mutu se afla in Santa Domingo (Republica Dominicana), acolo unde se odihneste la parintii sotiei (Consuelo) dupa scandalul sibutramina in care este implicat. Romanul se va intoarce in Italia in cursul zilei de duminica.

Adrian Mutu a fost depistat pozitiv cu sibutramina la doua controale antidoping din datele de 10 si 20 ianuarie 2010, dupa partidele cu Bari (Serie A) si Lazio (Cupa Italiei). Comitetul Olimpic Italian a anuntat, in cursul zilei de 29 ianuarie, ca fotbalistul roman este suspendat pana la luarea unei decizii in cazul sau.


Citeste mai multe despre   























4052 vizualizari

  • -4 (6 voturi)    
    Mu-two (Miercuri, 10 februarie 2010, 12:10)

    Io [anonim]

    Mutu cu fiecare gol pe care le-a marcat si-a mai facut un dusman..
    • 0 (2 voturi)    
      Dusmanii (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:32)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui Io

      si-i i-a facut de la bani, sau mai precis de la modul cum a obtinut acesti bani.
  • +4 (4 voturi)    
    asta nu se invata minte niciodata (Miercuri, 10 februarie 2010, 12:24)

    popcorn monta [utilizator]

    viata sportiva e cea mai buna.vezi chivu
  • +4 (8 voturi)    
    Mda... (Miercuri, 10 februarie 2010, 12:25)

    Cristi [anonim]

    Mare "caracter" acest Mutu. O dovedeste din plin si fara prea mare efort. Sportiv de performanta care fumeaza... Hmmm. Ce "performer" adevarat! Acum Mutu e la... odihna. Obositul Mutu care si-a batut joc de toti dar in primul rand de el si de cariera lui. Ma mir cum il mai suporta Consuelo stiind ce poama de barbat are... Dupa ce a dat atatea goluri in intreaga lui cariera acum Mutu, cu o insistenta demna de o cauza mai buna a inceput sa-si dea o multime de autogoluri in proprie poarta.
    • -1 (7 voturi)    
      Vorbesti din tribuna (Miercuri, 10 februarie 2010, 12:58)

      sentenced [utilizator] i-a raspuns lui Cristi

      Ai dreptate, spectatorule.
      Unii oameni n-au timp sa se gandeasca la ei pentru ca au mintea ocupata cu altii.
      • -1 (1 vot)    
        Iesi in avataj (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:29)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui sentenced

        cand si altii, constient sau nu, se gandesc sa-ti faca bine, nu numai tu. Si cum sa-i faci pe ceilalti sa se gandeasca la binele tau?
      • +1 (3 voturi)    
        Da? (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:49)

        Cristi [anonim] i-a raspuns lui sentenced

        Pai exact asta faci si tu acum daca ar fi sa ma iau dupa "rationamentul" tau bolovanos... Comentariul meu ma priveste. Pe idolul tau cazut din propria-i prostie il priveste ce face in viata. Chiar crezi ca ma intereseaza ce face golanul asta? Am facut un scurt comentariu, care mi se pare de bun simt si atata tot... "Spectatorule"!
    • 0 (0 voturi)    
      Beton (Miercuri, 10 februarie 2010, 15:27)

      ac [utilizator] i-a raspuns lui Cristi

      Eu fumez. Si nevasta-mea inca ma suporta. A ta cum te suporta?
      • -1 (1 vot)    
        Crezi tu ca te suporta... Nu fii asa de sigur. (Miercuri, 10 februarie 2010, 15:40)

        Cristi [anonim] i-a raspuns lui ac

        Uiti ca femeile stiu sa minta fara ca barbatii sa-si dea seama? Asadar, nu-ti mai face iluzii! Chiar daca ar fi si ea fumatoare mi-e destul de greu sa cred ca-ti suporta caracterul de mojic. De badaran.

        P.S. Da stiu ca putina minte dovedesti ca ai la purtator... Probabil ca in cazul tau special, al unuia ce-i drept cam greu de cap, este absolut necesar sa citesti un text de mai multe ori pana l-ai putea intelege cu adevarat. Eventual.
        • +1 (1 vot)    
          Desigur (Miercuri, 10 februarie 2010, 21:49)

          ac [utilizator] i-a raspuns lui Cristi

          Spre deosebire de mintea ta elaborata, care din faptul ca Mutu fumeaza a tras diverse concluzii, cum ar fi ca nu e sportiv, performer, cum il suporta nevasta-sa o asa poama etc. Evident ca nu ma pot masura cu o asemenea viteza de calcul, asemanatoare cu a lui Bula din bancul cu "Ai acvariu? Nu. Inseamna ca esti homosexual."

          Iar faptul ca nevasta-mea ma suporta fiind fumator (scuze, am uitat - mojic, badaran, cu minte putina, greu de cap) pentru tine e ceva imposibil. Minte fara sa-si dea seama, ce mai. Esti un adevarat Eldar farseer (daca stii ce e).
          Oricum ar fi un om, daca e fumator, gata. Asta e mesajul de ayatollah pe care il transmiti, si pe care l-am penalizat eu. La care TU ai raspuns ca un mojic, badaran etc. Dar na, sintem pe forumuri, tu poti sa scrii ca un fumator e un bou, eu pot sa reactionez, tu ma faci mojic, eu iti explic de ce am penalizat, tu o sa ma faci probabil retardat sau mai stiu eu ce.

          for(;;) {
          da_i_tare_wasile();
          }
      • -1 (1 vot)    
        Au și nevestele... (Miercuri, 10 februarie 2010, 16:01)

        mamacerghida [utilizator] i-a raspuns lui ac

        ... gradul lor de (ne)simțire....
      • -1 (1 vot)    
        Zau? Si ce fumezi? (Miercuri, 10 februarie 2010, 16:09)

        Cata [anonim] i-a raspuns lui ac

        Ierburi etnobotanice? Ori "recreationale"? In ceea ce priveste "suportabilitatea"... Au si femeile o limita a suportabilului. Poate ca nu te suporta si iti da tie impresia ca ar fi altfel... Obraznicule!
        • +1 (1 vot)    
          Fumez... (Miercuri, 10 februarie 2010, 21:55)

          ac [utilizator] i-a raspuns lui Cata

          ... tigarete. Nu etnobotanice, si nici recreationale.
          In ce priveste suportabilitatea, da, au si femeile. Ca orice altceva. Dar sa zicem ca truismul asta il inteleg.
          Cit priveste ca ma insulti, ce sa mai zic. Citeste mai sus. Dl. Cristi a luat foc ca Mutu... e fumator, eu l-am penalizat, el ma da cu var, si tu nu stiu ce faci, zici si tu ceva.

          PS Fumatori: Dino Zoff, Johann Cruyff, Diego Maradona, Zinedine Zidane.
  • +2 (8 voturi)    
    he-he (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:14)

    Ficus [utilizator]

    Mutu asta e un "prostanac" in peisajul fotbalului. Ca si Geoana in politica. :))
  • +3 (7 voturi)    
    care cariera??? (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:15)

    ovicash [utilizator]

    Ajungea mai mare ca Hagi daca nu era un drogat fustangiu. Toata lumea il pupa in fund pe Mutu , el si-a facut-o cu mana lui.
    Nu il mai ridicati in slavi!
  • +3 (7 voturi)    
    amenda e preventiva (Miercuri, 10 februarie 2010, 13:16)

    io [anonim]

    daca nu se lua nimeni de el incepea sa traga pe nas linia de 16m, si cercul de la centru, cate-o bucata de tusa, punctul de la 11m...
  • +2 (4 voturi)    
    impuscati-l (Miercuri, 10 februarie 2010, 14:38)

    Io [anonim]

    Eu zic sa-l impuscati direct, merita pedeapsa cea mai dura, mai ales pt tigara aia fumata.
    • -2 (2 voturi)    
      De acord! (Miercuri, 10 februarie 2010, 15:46)

      George [anonim] i-a raspuns lui Io

      Insa cu conditia sa te afli langa el atunci cand se va trage.
  • -1 (1 vot)    
    Mutu (Miercuri, 10 februarie 2010, 16:32)

    ela [anonim]

    PACAT! Naravul din fire nu are lecuiere.
  • -1 (1 vot)    
    Acest Mutu... imi provoaca o greata de nedescris. (Miercuri, 10 februarie 2010, 16:38)

    StatuiaNuda [anonim]

    Nu-l apreciez nici ca sportiv, nici ca om. Nu l-am apreciat niciodata, si nici nu cred ca se va intampla sa-mi schimb parere despre el.
    :))
    E o panarama de om si de sportiv!

    Nu-s Gigi Contra. Pur si simplu NU imi place omul, ma dezgusta. Exista alti oameni pe care ii apreciez - fie ei sportivi sau de alte profesii.
  • -1 (1 vot)    
    Caracter- ,, O " (Miercuri, 10 februarie 2010, 16:55)

    Adi AR [utilizator]

    Orice ar face, acest om, nu e in stare sa respecte anumite-conduite-prestabilite-ex-sa nu fumeze pe stadion, fotbalist fiind. Nu cred ca Razvan il va mai folosi vrreodata...
  • +1 (1 vot)    
    Mutu, acum ! (Joi, 11 februarie 2010, 11:41)

    lereter [anonim]

    Mare caracter,clubul Fiorentina se trezeste sa=l amendeza pe Mutu pentru fumat la stadion. Pina acum nu vazusera.La fel si amenda.Este clar daca la cate goluri le-a realizat direct sau indirect Mutu acum la greu,ii mai gasesti ceva gainarii,inseamna ca vrei sa scapi de el.Puteau sa-l vanda,luau bani,dar le-a fost frica de suporteri. Acum "prin spate" dau la" geoale". Club de rahat !
  • -1 (1 vot)    
    ce loaza! (Joi, 11 februarie 2010, 11:56)

    touretul [utilizator]

    comportament tipic de fatalau romanesc, lipsit de vlaga, de disciplina, de onoare.
  • +1 (1 vot)    
    mutulica (Joi, 11 februarie 2010, 17:33)

    pepe [anonim]

    ce au cu el?? ca doar nu a fumat marijuana?! si nici nu a baut in vestiar!

    in plus a renuntat si la cocaina!

    e o valoare.
  • -1 (1 vot)    
    cam scump (Joi, 11 februarie 2010, 20:31)

    cosma [anonim]

    Consuela ce a spus cand a primit factura pentru tigari?