Lotul Romaniei pentru partidele cu Kazahstan si Danemarca - Surprizele Alexandru Baluta, Nicusor Bancu (ambii CSU Craiova) si Alexandru Ionita (Astra)

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 30 septembrie 2017, 9:58 Sport | Fotbal

Nationala Romaniei de fotbal
Foto: frf.ro
Cosmin Contra a anuntat lotul cu care va aborda partidele cu Kazahstan si Danemarca, ultimele din preliminariile pentru Campionatul Mondial de Fotbal din 2018. Surprizele selectionerului sunt reprezentate de Alexandru Baluta, Nicusor Bancu (ambii de la CSU Craiova) si Alexandru Ionita (de la Astra).

Meciul cu Kazahstan este programat pe 5 octombrie, de la ora 21:45, pe stadionul "Ilie Oana" din Ploiesti, in timp ce disputa cu Danemarca va avea loc la Copenhaga, in ziua de 8 octombrie, de la ora 19:00.

Lotul Romaniei, conform frf.ro:
 
Portari:
Ciprian Tatarusanu (Nantes, 46/0), Costel Pantilimon (Deportivo La Coruna, 25/0), Bogdan Lobont (AS Roma, 85/0), Florin Nita (FCSB, 0/0)

Fundasi: Romario Benzar (FCSB, 9/0), Sergiu Hanca (Dinamo, 3/0), Cosmin Moti (Ludogorets, 11/0), Vlad Chiriches (Napoli, 49/0), Dragos Grigore (Al-Sailiya, 28/0), Mihai Balasa (FCSB, 0/0), Iasmin Latovlevici (Galatasaray, 12/0), Cristian Ganea (FC Viitorul, 2/0)

Mijlocasi: Mihai Pintilii (FCSB, 37/1), Ovidiu Hoban (CFR Cluj, 27/1), Razvan Marin (Standard, 8/1), Eric Bicfalvi (FC Ural, 4/0), Nicolae Stanciu (Anderlecht, 16/6), Alexandru Chipciu (Anderlecht, 30/4), Alexandru Baluta (CSU Craiova, 3/1), Gheorghe Grozav (Karabukspor, 15/3), Nicusor Bancu (CSU Craiova, 0/0), Constantin Budescu (FCSB, 4/2), Alexandru Ionita (Astra, 0/0), Ciprian Deac (CFR Cluj, 11/0)

Atacanti: Florin Andone (Deportivo La Coruna, 17/1), Claudiu Keseru (Ludogorets, 18/5), Bogdan Stancu (Bursaspor, 52/14).

Au mai ramas de disputat in preliminarii:

5 octombrie 2017: Armenia - Polonia (ora 19:00), Muntenegru - Danemarca, Romania - Kazahstan (ora
21:45)

8 octombrie 2017: Danemarca - Romania, Kazahstan - Armenia, Polonia - Muntenegru (ora 19:00).

Clasament:

1. Polonia 8 6 1 1 18-11 19 puncte
2. Danemarca 8 5 1 2 18-7 16
3. Muntenegru 8 5 1 2 18-7 16
4. Romania 8 2 3 3 8-8 9
5. Armenia 8 2 0 6 8-19 6
6. Kazahstan 8 0 2 6 4-22 2.

S-au disputat in Grupa E pana acum:

Romania - Muntenegru 1-1
Danemarca - Armenia 1-0
Kazahstan - Polonia 2-2
Armenia - Romania 0-5
Muntenegru - Kazahstan 5-0
Polonia - Danemarca 3-2
Kazahstan - Romania 0-0
Danemarca - Muntenegru 0-1
Polonia - Armenia 2-1
Armenia - Muntenegru 3-2
Danemarca - Kazahstan 4-1
Romania - Polonia 0-3
Armenia - Kazahstan 2-0
Muntenegru - Polonia 1-2
Romania - Danemarca 0-0
Kazahstan - Danemarca 1-3
Muntenegru - Armenia 4-1
Polonia - Romania 3-1
Kazahstan - Muntenegru 0-3
Danemarca - Polonia 4-0
Romania - Armenia 1-0
Armenia - Danemarca 1-4
Muntenegru - Romania 1-0

Polonia - Kazahstan 3-0.

Castigatoarele celor 9 grupe de calificare obtin dreptul de a juca la Campionatul Mondial de fotbal, in timp ce 8 din cele 9 ocupante ale locurilor secunde vor disputa un baraj, in dubla mansa.


Citeste mai multe despre   























782 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Balbaim si noi ceva,mai "draga " Guritza ? (Sâmbătă, 30 septembrie 2017, 11:11)

    Plagarus [utilizator]

    Sa nu te fi blestemat cainii,ramasi fara colti,dupa "dresajul " tau de doi lei tramvai.


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version