Club privat de tenis, acceptam 100 noi membri...

de Stefan Beldie     HotNews.ro
Vineri, 8 februarie 2008, 10:50 Sport | Tenis

Stefan Beldie
Foto: Hotnews
Ilie, ce zici, e bine sa dam anuntul asa? Ar fi fost mai bine  200 dupa scandalul cu biletele din presa, nu? Sa fortam cu 200, poate ca nu se prinde nimeni...Ilie, tu ce zici? Ilie, lasa-i pe astia de la Fed Cup, ce naiba, dai in televizor?! Tu ce zici aici?

A, sa nu uit... Stii care e partea cea mai buna? Ca astia 100 carora le-am dat vandut bilete  vor fi doar asa...  membri temporari. Adica scapam de ei dupa ce se termina Cupa, ramanem iar intre noi...

Fara mojicii care se inghesuie la ghiseu sa puna mana pe un bilet. Nu stiu, ma ingretoseaza cumva toata isteria asta din jurul Cupei. Pai, cand am jucat in Japonia de ce nu s-au inghesuit? Tot noi, familia tenisului romanesc, am fost la fata locului si am incurajat echipa cum se cuvine.

Una tare de la bilete

Auzi, Ilie... Hai sa-ti spun una tare de tot de la bilete. Cica au inceput astia sa stea la coada de la 5 dimineata. Si ai nostri au vrut  sa detensioneze un pic atmosfera cu o gluma. I-au pus sa stea la coada la intrarea principala, iar la un moment dat au schimbat brusc locul de vanzare al biletelor pe o alta latura a Salii Transilvania. Sa vezi buluceala acolo...  Iti spun sincer, Ilie, m-au dezamagit ardelenii. N-au nici umor, nici ordine in sange. Haos, Ilie, haos!

Dar sa stii, ca de respectat, oamenii te respecta la Sibiu. Cand am facut manevra asta, toti aveau pe buze vorbele pe care le-ai spus tu arbitrilor  la Fed Cup. E adevarat ca in romaneste, dar te citau exact! Si, daca nu erau jandarmi de fata, te imitau si la fapte, nu doar la vorbe!

O dilema de marketing


Stii, Ilie, ma preocupa o chestie pe care mi-a zis-o azi unu' tare la marketing. Cica manevrele astea cu biletele ar putea sa supere sponsorii Federatiei. Mai exact, spunea ala, cica la cozile pentru evenimentele de genul asta ar sta in special tinerii cu studii superioare, cu venituri medii si chiar mari.

Eu, cum ma stii si tu, al mai direct tip,  i-am zis din prima: asa, si ? Iar el a continuat: daca astia de la coada se simt frustrati, sentimentul se transmite spre majoritatea celor din aceasta categorie, ca se identifica  unii cu altii. Si ca sponsorii sunt interesati tocmai de aceasta categorie de public pentru ca sunt cei mai interesanti clienti pentru ei.. Nu stiu ce sa zic, noi am vrut sa fie bine, sa-i distram... Tu ce zici? Bine, vedem noi, hai la meci!























2277 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    v-ati batut joc de sibieni imputitilor (Vineri, 8 februarie 2008, 10:58)

    cocosb [anonim]

    cica sau pus numai 100 de bilete ca au trebuit date federatilor , si cluburilor :) . Cluburile din sibiu nu au primit doar 10 bilete .Bataie de joc bucuresteni imputiti
    • 0 (0 voturi)    
      pentru cocosb (Vineri, 8 februarie 2008, 11:43)

      Stefan Beldie [anonim] i-a raspuns lui cocosb

      Problema tine de caracterul unor oameni, nu de zona din care provin.
    • 0 (0 voturi)    
      Cunoscatorii (Vineri, 8 februarie 2008, 12:05)

      Ovidiu [anonim] i-a raspuns lui cocosb

      Iar au venit val virtej "cunoscatorii" de la Bucuresti :)) ..
    • 0 (0 voturi)    
      de ce sunt eu imputit, idiotule !!??? (Vineri, 8 februarie 2008, 13:50)

      un bucurestean [anonim] i-a raspuns lui cocosb

      Ce treaba avem noi cu prostii tai care au functii de conduce prin diverse institutii ? Asa face-ti si cu parlamentarii. Ii votati, ii trimiteti pe capul nostru la Bucuresti si dupa aia tot pe noi ne injurati, ca cica aici sunt conducatorii !!! Retardatule! Noi va facem pe voi tigani, ca acolo e palatul "regilor" sau "printisorilor" tiganesti, sau ciobani, din cauza branzei de Sibiu ???? Sau esti ros de anumite invidii, frustratule !!!
      • 0 (0 voturi)    
        precizare (Vineri, 8 februarie 2008, 14:39)

        Dalidis jean [anonim] i-a raspuns lui un bucurestean

        cred ca e o neintelegere.Tipul n-a zis ca toti bucurestenii sunt idioti , a spus doar ca toti idiotii sunt bucuresteni.E o diferenta.
    • 0 (0 voturi)    
      bai talambule, imputzit e creieru tau! (Vineri, 8 februarie 2008, 15:30)

      zarahustra [anonim] i-a raspuns lui cocosb

      tot o frecati voi cu bucurestenii care sunt imputiti, da ti-a raspuns f bine cineva mai sus. imputiti sunteti voi, si ingalati si prosti de crapa pietrele! votati toti imbecilii si ii trimiteti pe capu nostru. jumate din guvernul psd pana in 2004 era din ardeal. jumate din oligofrenii care ne conduc acum tot de pe acolo sunt (vezi remes, muresan). in plus, daca te nemultumeste ceva, boicoteaza tata evenimentu, nu te imbulzii ca oaia in curu aluia din fata! d-aia au succes escrocii, ca exista prosti ca tine, si marea lor majoritate cresc in ardeal. sa ne mai amintim unde a inceput caritasul? pun pariu ca faci parte dintre aia de stateau la coada pe somes in jos sa mai prinda o depunere...oligofrenule!
  • 0 (0 voturi)    
    Tenis Cupa Davis (Vineri, 8 februarie 2008, 11:17)

    AlexiuVirgil [anonim]

    E rusinos ceea ce s a intamplat!!!! Stefane, chiar nu se poate face nimic? de ce am senzatia ca si data viitoare va fi la fel? :-)
  • 0 (0 voturi)    
    Tenis Cupa Davis (Vineri, 8 februarie 2008, 11:17)

    AlexiuVirgil [anonim]

    E rusinos ceea ce s a intamplat!!!! Stefane, chiar nu se poate face nimic? de ce am senzatia ca si data viitoare va fi la fel? :-)
    • 0 (0 voturi)    
      asteapta euro (Vineri, 8 februarie 2008, 11:46)

      Stefan Beldie [anonim] i-a raspuns lui AlexiuVirgil

      Virgil, cred ca in cazul biletelor pentru Euro vor fi cele mai mari probleme. Cei de la FRT cred ca se vor gandi mai bine la urmatorul eveniment pe care il vor organiza.
  • 0 (0 voturi)    
    asa va trebuie (Vineri, 8 februarie 2008, 11:23)

    Mircea [anonim]

    Cu o asemenea atitudine e si normal :) Cand o sa mai cresti o sa intelegi :) Intre timp, vezi sa s-a terminat recreatia, nu mai sta la net, du-te inapoi, ai ora de citire.
  • 0 (0 voturi)    
    . (Vineri, 8 februarie 2008, 11:46)

    gonzo [anonim]

    Tare articolul :))
  • 0 (0 voturi)    
    problema e mult mai grava (Miercuri, 13 februarie 2008, 0:42)

    sfantu_mitri [anonim]

    Problema biletelor este un topic palid pe langa strategia fatala cu care s-a abordat meciul propriu-zis. Sa-l duci pe Tsonga pe "tare", imediat dupa ce acesta a reusit sa escaladeze tabloul de la Melbourne, e ca si cum ai intinde mana unui canibal, dupa ce ai alergat vreo 3 ture de teren ca sa iti refaci roseata din obraji! E o invitatie deschis la un pranz copios! Periferic, problema administrativa este inscrisa in tiparul romanesc clasic: confuz si plin de rautati. Ceea ce il arunca situatia a doua oara in sfera inscuzabilului!