​CE: Norvegia, infrangere surprinzatoare cu Suedia

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 13 decembrie 2010, 11:42 Sport | Teamball

Suedia, victorie mare cu Norvegia
Foto: Reuters
Dupa ce a impresionat in primele trei intalniri de la CE (a avut victorii pe linie), Norvegia a pierdut surprinzator prima partida din Grupa II Principala in fata Suediei, scor 24-19. Franta a bifat primele sale puncte dupa victoria, scor 23-21, obtinuta in fata Olandei, in timp ce Ungaria a trecut la limita (26-25) de Ucraina.

Grupa II Preliminara:

Olanda - Franta 21-23
Ucraina - Ungaria 25-26
Suedia - Norvegia 24-19

Clasament Grupa II Principala:


1 Suedia 6 puncte
2 Norvegia 4
3 Ungaria 4
4 Olanda 2
5 Franta 2
6 Ucraina 0

Clasament Grupa I Preliminara:


1 Danemarca 4 puncte
2 Rusia 2
3 Muntenegru 2
4 Romania 2
5 Croatia 2
6 Spania 0

Primele doua clasate din fiecare grupa se califica in semifinalele Campionatului European.


Citeste mai multe despre   























2437 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    ... (Luni, 13 decembrie 2010, 11:56)

    ToBeOrNotToBe [utilizator]

    Se poate lua in considerare si varianta unui blat (amicitia celor doua state se stie...) pentru a se califica amandoua in semifinale.
    • 0 (2 voturi)    
      Ha! (Luni, 13 decembrie 2010, 12:19)

      Mario Popa [anonim] i-a raspuns lui ToBeOrNotToBe

      Si daca merge Suedia si Ungaria? Ce intelegere sa faca Norvegia si Suedia?
      • 0 (2 voturi)    
        ... (Luni, 13 decembrie 2010, 13:15)

        ToBeOrNotToBe [utilizator] i-a raspuns lui Mario Popa

        Nu are cum sa mearga Ungaria mai departe in ciuda Norvegiei pentru ca nu are Ungaria putere sa bata Norvegia.
      • 0 (0 voturi)    
        Ungaria (Luni, 13 decembrie 2010, 20:19)

        gica [anonim] i-a raspuns lui Mario Popa

        Norvegia nu are cum sa piarda pt. ca nu joaca cu Ungaria si joaca cu2 echipe slabe Ukraina si Olanda.Semifinale:
        Danemarca-Norvegia
        Suedia-Romania
    • +2 (4 voturi)    
      Corect ! (Luni, 13 decembrie 2010, 12:24)

      Andy Latimer [utilizator] i-a raspuns lui ToBeOrNotToBe

      Cu precizarea ca blatul s-a facut in benficiul Mafiei Caselor de Pariuri !
    • -1 (3 voturi)    
      Sau... (Luni, 13 decembrie 2010, 12:26)

      sile [anonim] i-a raspuns lui ToBeOrNotToBe

      Se poate lua in considerare si paranoia. Daca batea Norvegia tot ar fi mers mai departe ambele echipe. Avand in vedere ca greul de abia incepe si erau deja calificate, era normal s-o lase mai moale ambele echipe. Deci meciul era deschis oricarui scor.
    • -1 (3 voturi)    
      Chiar nu (Luni, 13 decembrie 2010, 12:37)

      Stefan [anonim] i-a raspuns lui ToBeOrNotToBe

      Suedia si Norvegia se inteleg la fel de bine cum se inteleg toate statele vecine din Europa, adica aproape deloc.
      SIngura diferenta e ca Scandinavia e mult mai civilizata decat Estul Europei si lucrurile se manifesta altcumva acolo.
  • -1 (1 vot)    
    "amicitie" intre tari (Luni, 13 decembrie 2010, 14:26)

    cet [utilizator]

    Nu numai la Eurovision se practica "ajutorul" reciproc al tarilor nordice , acum au inceput si in sport...
  • 0 (0 voturi)    
    conspiratii (Luni, 13 decembrie 2010, 14:39)

    jb [anonim]

    ce la place la romani sa creada in tot felul de teorii conspirationiste :) daca nu o iesit cum se asteptau ei "trebuie sa fi fost vreo conspiratie !" ... amuzant !

    pt cine nu o vazut meciul: suedia o fost clar peste norvegia din min 1 pana la final. ii drept ca la norvegia au lipsit vreo 3 jucatoare importante din cauza virusului de stomac din tabara lor. ar fi o prostie sa fi pierdut intentionat deoarece asta le face sa joace cel mai probabil gazdele - danemarca - in semi-finale ... suedia mai are nevoie doar de o victorie ca sa castige grupa.
  • +1 (1 vot)    
    Sport (Luni, 13 decembrie 2010, 15:15)

    Tequila [utilizator]

    Despre ce sport este vorba? Nu scrie nimic in articol.
    • +2 (2 voturi)    
      handbal (Luni, 13 decembrie 2010, 15:41)

      Mowgli [utilizator] i-a raspuns lui Tequila

      hehe, foarte profesionist articolul ...au uitat esentialul. ...sau doar extrem de elitist :)
  • 0 (0 voturi)    
    am dat gol (Duminică, 19 decembrie 2010, 15:56)

    Cristina Neagu [anonim]

    super a fost super in