Presa italiana: Fenomenul Mutu a revenit, Fiorentina arata altfel cu el pe teren

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 1 noiembrie 2010, 10:58 Sport | Fotbal

Adrian Mutu
Foto: AGERPRES
​"A revenit dupa noua luni de suspendare, dar nu si-a pierdut din incisivitate si talent. A luptat ca un leu, cu el in teren Fiorentina arata cu totul altfel", a precizat presa italiana in legatura cu revenirea lui Adrian Mutu pe terenul de joc dupa terminarea suspendarii pentru consum de sibutramina. Catania - Fiorentina s-a terminat 0-0, iar romanul a avut cea mai importanta ocazie a formatiei Viola.

"In teren dupa noua luni de suspendare, si-a dovedit rapid pofta de gol, cu trei tentative in primele zece minute. A muncit si pentru a ajuta apararea. La reluare a obosit, insa este singurul care a încercat sa faca ceva" - Violanews.com.

"A revenit dupa noua luni, direct titular. A luptat ca un leu, a incercat totul, cu siguranta a fost cel mai periculos. In repriza secunda trebuia inlocuit" - Fiorentina.it.

"Mutu a fost o bomba cu ceas ce a inceput sa ticaie imediat. Trei ocazii in primele zece minute. Apoi si-a pierdut din incisivitate, dar nu si dorinta de a juca. S-a prezentat in mare forma, chiar daca a lipsit noua luni" - Firenzeviola.it.

"Mutu nu este inca pregatit suta la suta, dar are calitate si viziune a jocului. Cu el pe teren, Fiorentina arata cu totul altfel" - Firenzerepubblica.it.

"Fenomenul a revenit, iar Fiorentina a devenit mult mai periculoasa, Mutu fiind un pericol constant" - Calciotoscano.it (conform Mediafax).

Cu Mutu integralist, Fiorentina a remizat, scor 0-0, in deplasarea de la Catania. In urma acestui rezultat, formatia Viola se afla pe locul 16 cu noua puncte acumulate in noua etape.


Citeste mai multe despre   























4386 vizualizari

  • 0 (8 voturi)    
    Goluri? (Luni, 1 noiembrie 2010, 11:45)

    Rubin [anonim]

    Cate goluri a marcat?
    • +1 (7 voturi)    
      multe de tot (Luni, 1 noiembrie 2010, 12:09)

      cucu [anonim] i-a raspuns lui Rubin

      vreo 14, dar meciul s-a terminat tot 0-0
  • -2 (6 voturi)    
    A atins mingea de 3 ori tot meciu (Luni, 1 noiembrie 2010, 12:14)

    Frankie [utilizator]

    si atunci prost
  • 0 (6 voturi)    
    Oroblema Mutu (Luni, 1 noiembrie 2010, 12:31)

    willy [anonim]

    Cred in continuare ca este cel mai bun fotbalist(dupa Chivu) roman.
    Pe ultima 100 m cred ca ii va veni mintea la cap si va face progrese, si va fi un om de baza la nationala.
    • +3 (3 voturi)    
      Proasta educatie anuleaza in mare parte talentul. (Luni, 1 noiembrie 2010, 13:43)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui willy

      La Mutu se observa cel mai bine, dar mai sunt si altii care au de perdut (poate in mai mica masura) din cauza educatiei precare (Marica, Chivu, Ad. Cristea, Contra, Sapunaru, etc).
  • +1 (5 voturi)    
    a (Luni, 1 noiembrie 2010, 13:04)

    tichia_symbolon [utilizator]

    bravo mutu !
  • -1 (5 voturi)    
    huo Mutu! (Luni, 1 noiembrie 2010, 14:55)

    cosmin [anonim]

    un gunoi ce ne face de rusine prin comportament pe unde-apuca, si nu de ieri, de azi, ci de multa vreme. doar ca romanii au prea inoculat in sistem simtul slugarniciei fata de avere si faima. in elvetia sau germania un gibon cu asemenea comportament putea fi genial in fotbal ca tot ar fi stat in afara nationalei, si asta la presiunea opiniei publice.
    • -1 (3 voturi)    
      Si Maradona a fost un drogat, (Luni, 1 noiembrie 2010, 15:41)

      Claude [anonim] i-a raspuns lui cosmin

      si golan. Dar nu vad ca Argentina sa reclame faptul ca a facut tara de ris....
  • 0 (4 voturi)    
    fenomen?!>! (Luni, 1 noiembrie 2010, 16:08)

    giugirel [anonim]

    bai, nu il mai periati atata ca e 0 barat ca fotbalist.....

    nici ronaldo, messi si altii nu pot fi numiti fenomen darmite MUTU!
  • 0 (2 voturi)    
    Giugirel... (Luni, 1 noiembrie 2010, 17:18)

    menandy [utilizator]

    Ia spune-ne tu un fenomen ! Te gandesti cumva la Banel ? N-am vrut sa rimeze, dar asta e... Ce va mai place sa carcotiti, nimeni nu va mai satisface neuronul singuratic....!!!
    • +2 (2 voturi)    
      fara (Luni, 1 noiembrie 2010, 22:10)

      Bazil [anonim] i-a raspuns lui menandy

      Iti spun eu un fenomen: inductia electromagnetica
      • 0 (0 voturi)