VIDEO Arsenal - Sahtior 5-1/ Mircea Lucescu: Am fost la acelasi nivel cu Arsenal

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 20 octombrie 2010, 11:03 Sport | Fotbal

Sahtior, in genunchi la Londra
Foto: Reuters
Sahtiorul pregatit de Mircea Lucescu a fost umilit de un Arsenal aflat intr-o zi de gratie. Song 19', Nasri 42', Fabregas 60' (penalti), Wilshere 66' si Chamakh 69' au punctat pentru tunari, golul lui Eduardo 82' fiind unul de onoare. Reusita disputei i-a apartinut lui Song, acesta marcand cu o executie superba. "Eu tot cred ca am fost la acelasi nivel cu Arsenal", a precizat antrenorul roman la terminarea disputei de la Londra.


"Nu avem nicio scuza pentru un asemenea rezultat. I-am ajutat pe englezi pana la 3-0 (doua greseli si un penalti), moment in care castigatoarea era deja stabilita. Pana la primul gol, Arsenal nu a avut nicio ocazie, dar am gafat noi si totul s-a schimbat. Vom trage concluziile necesare si vom incerca sa pregatim asa cum trebuie partida retur. Eu tot cred ca noi (nr. Sahtior) si Arsenal am fost la acelasi nivel in aceasta seara" - Mircea Lucescu, antrenor Sahtior.

"Ne-am facut meciul usor gratie spiritului nostru de echipa. Golurile au venit natural, unele fiind realizate dupa executii tehnice superbe. Au avut o replica buna in prima repriza, dar ne-am aparat organizat. In a doua repriza, lucrurile s-au schimbat. Cand castigi cu 1-0, lumea zice ca a fost greu, cand te impui cu 5-1, toti zic ca a fost usor. Nu a fost deloc asa, ne-am impus pentru ca am fost inteligenti, am avut atitudinea potrivita, iar din punct de vedere tehnic am fost la un nivel inalt" - Arsene Wenger, antrenor Arsenal. 


Vezi aici rezumatul partidei Arsenal - Sahtior 5-1.


Citeste mai multe despre   























1854 vizualizari

  • -3 (13 voturi)    
    il muce... (Miercuri, 20 octombrie 2010, 11:11)

    me [anonim]

    ... nu se dezminte niciodata... pentru el nu exista echipe mai bune decat sahahahahtior... rar vezi o viziune mai ingusta ca a lui...
    • +3 (11 voturi)    
      .. (Miercuri, 20 octombrie 2010, 11:36)

      stancualexro [utilizator] i-a raspuns lui me

      Poate nu ai inteles declaratia.
      Poate nu realizezi ca omul asta chiar a avut rezultate extraordinare aproape pe oriunde a fost si pe unde a avut libertate sa lucreze.
      Ceea ce a vrut sa spuna e ca echipele au fost de nivel apropiat. Si nu inteleg de ce ti se pare imposibil ... rezultatul nu reflecta intotdeauna realitatea care a fost in teren.
      Consider ca M.Lucescu chiar este o persoana indreptatita sa isi dea cu parerea, si are toate scuzele sa fie usor partinitor uneori. Plus de asta declaratiile lui in general sunt de un foarte mult bun simt.
      Respect familiei Lucescu !
      • +2 (6 voturi)    
        rdeclaratie de bun simt (Miercuri, 20 octombrie 2010, 12:12)

        io [anonim] i-a raspuns lui stancualexro

        la Lucescu?
        nu si de data asta.
        a lui Venger in schimb, da.
        nu poti sa spui ca ai fost la acelasi nivel ,
        cand ai luat-o pe cocoasa in halul asta.
        si nici scuza ca ai gresit la primul gol nu tine,
        cand ai mai luat inca 4 pe urma.
        in plus, Arsenalul e in mare forma, au dat 14 goluri in 3 meciuri!
      • 0 (6 voturi)    
        il respecti si pe razvanel? (Miercuri, 20 octombrie 2010, 12:45)

        ysoagar [anonim] i-a raspuns lui stancualexro

        "Respect familiei Lucescu ! " cel care a declarat ca romanii sunt labili psihici? sau consideri rezultatele lui razvenel exceptionale? 0-5 cu serbia, 1-1 austria, 1-1 albania, 0-0 belarus sunt intr-adevar merite deosebite.....
        apropo de senior in afara de cupa uefa... nu prea a rupt gura targului: ex la inter echipa cu traditie si renume nu a facut mai nimic, sau ar trebui sa ne extaziem pt 2 titluri in turcia si 3 prin ucraina? hai sa revenim cu picioarele pe pamant si sa ne aducem aminte de "faimosi" 17 nentori din albania care i-au batut pe dinamo in 1986 de doua ori, dinamo sub bagheta maestrului Lucescu.... oare Lucestii de ce nu stiu sa-si respecte adversarii? oare e chiar asa de greu de recunoscut: frate am pierdut, arsenal au fost mai buni au castigat meritat, speram la un rezultat bun la donetsk?
        "rezultatul nu reflecta intotdeauna realitatea care a fost in teren. " daca ai fi vazut meciul nu ai fi scris o aberatie atat de mare....
      • +1 (3 voturi)    
        5-1 (Miercuri, 20 octombrie 2010, 13:18)

        alpha [utilizator] i-a raspuns lui stancualexro

        a fost 5-1 ce naiba ! daca era 2-1 mai era loc de discutii da' asa ...
      • +2 (2 voturi)    
        varsta (Miercuri, 20 octombrie 2010, 13:24)

        dobai [anonim] i-a raspuns lui stancualexro

        Trebuie sa-l intelegem pe Lucescu, are si el o varsta. Saracu' crede ca daca in campionatul de doi lei al Ucrainei ( ca si al nostru) bate de rupe e chiar la clasa a-I-a. Din pacate e la clasa a-II-a. Mai acu' cateva luni il punea la colt pe Murinio pentru fotbalul defensiv pe care-l practica si plasa Sahtior la acelasi nivel cu Barcelona. A devenit paranoic . Din pacate is baga nasu' si pe la noi si-l tine pe Razvanel in paine. La ce rezultate a avut de cand e antrenorul nationalei trebuia maturat de mult. Rabdare a fost destula cu el. Dar ca la noi la nimenea. Ce merge bine in tara asta ca sa mearga si fotbalul?
    • -1 (7 voturi)    
      imi pare rau (Miercuri, 20 octombrie 2010, 12:01)

      Cocalarul_Electronic [utilizator] i-a raspuns lui me

      cred ca tocmai tu ai o viziune mai ingusta decat multa lume.
  • +3 (3 voturi)    
    ce orgoliu :) (Miercuri, 20 octombrie 2010, 11:12)

    ska [anonim]

    Singurul mod in care poate demonstra este la retur ;)
    Dar aseara cel putin apararea nu a fost la acelasi nivel nu? :)
  • +4 (6 voturi)    
    Arbitii astia... (Miercuri, 20 octombrie 2010, 11:39)

    timis [anonim]

    Bat-o vina...
  • +2 (4 voturi)    
    Bun nimic de zis (Miercuri, 20 octombrie 2010, 12:20)

    eu [anonim]

    Am inpresia ca pe Fabregas la descoperit Lucescu, iar pe Nasri tot el la lansat in fotbalul mare.
    Este un anterenor putin peste medie dar foarte ambitios si incapatinat. Nu stiu citi au forta de a o lua de la capat cum a facut el .
  • -1 (5 voturi)    
    La ce meci s-a uitat razvanel aseara? (Miercuri, 20 octombrie 2010, 12:34)

    ysoagar [anonim]

    La meciul lui tati si si-a luat notite ca sa nu piarda contra bosniei cu 5-0 cum a facut-o in serbia ci cu 5-1 ca tati:):):):):):)
    1 gol greseala de portar, insa tov. Lucescu golul lui Nasri a fost superb: preluare, dribling scurt si sut excelent.. cel putin la tv nu am prea vazut greseala, iar la penalty ziceai ca jucatorii lui shaktior joaca rugby, celelalte doua nu are sens sa vb
    lasand gluma la o parte, eu cred ca nu poti sa compari pe arsenal cu shaktior, iar Lucescu Sr.demonstreaza ca nu numai fiul sau sufera de strabism insa si el: amandoi vad un alt meci fata de cel care se joaca pe teren (vezi si pe Jr. cum declara ca i-am dominat pe franta)
  • +2 (4 voturi)    
    premiu zilnic (Miercuri, 20 octombrie 2010, 13:04)

    microbistu' [anonim]

    cred ca ar trebui ca o fundatie sau un ong sa creeze 2 (doua) premii, ceva de genul 'cel mai bun antrenor - tata' si 'cel mai bun antrenor - fiu' si sa-l decerneze in fiecare zi acestor 2(doua) persoane din familia lucescu. nu de alta, dar vreau sa-i vad si eu fericiti odata, sa scape (amandoi) de starea de frustare acuta in care se gasesc.
  • 0 (0 voturi)    
    Song? (Miercuri, 20 octombrie 2010, 13:07)

    Serban Marin [utilizator]

    Poate ma insel, dar golul lui Song nu este cel rezultat dintr-o grava eroare de portar? Daca este asa, atunci cum de a ajuns acesta sa figureze drept "golul meciului"?
  • +1 (1 vot)    
    E de groaza... (Miercuri, 20 octombrie 2010, 13:52)

    Muc cel Mic [anonim]

    Si ne mai miram ce declaratii aiuritoare da ala micu' dupa chiflele nationalei...Acum vedeti de unde i se trage?! :)))
  • +1 (1 vot)    
    Am inteles ideea lui il muce ! (Miercuri, 20 octombrie 2010, 14:46)

    Motanu [anonim]

    Sahtior-ul nu a fost cu nimic m-ai jos decat arsenal, doar ca a pierdut cu 5-1 !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Nea Mircea (Miercuri, 20 octombrie 2010, 16:28)

    Un stelist [anonim]

    Ai fost la acelasi nivel cu Arsenal cum a fost Razvanel la acelasi nivel cu Franta, amindoi ati jucat la acelasi nivel, dar ati furat'o cam rau; asta e, voi sa fiti sanatosi ca de bani nu duceti lipsa ...
  • 0 (0 voturi)    
    Zau??? (Miercuri, 20 octombrie 2010, 16:37)

    George [anonim]

    Pai la 8-1 ce-ai fi zis paranoidule? Ca ati fost peste Arsenal? Esti penibil iar fiu-tau te-a mostenit pe de-a intregul. Lucestii frizeaza ridicolul si penibilul tot mai mult. Si tot mai des.
  • 0 (0 voturi)    
    ARSENAL (Miercuri, 20 octombrie 2010, 19:45)

    AFC [anonim]

    Arsenal Fan Club Romania
    Getting together Arsenal fans from Romania
    http://www.facebook.com/group.php?gid=110597958969630
  • 0 (0 voturi)    
    cascadorii rasului (Joi, 21 octombrie 2010, 10:05)

    amar [anonim]

    cum poti sa fii atat de arogant sa afirmi ca esti la acelasi nivel cu adversarul cand ala te-a cocosat? incredibil!!!!! adica ala iti da scor de maidan si tot tu esti viteaz...ofof mai mai !!! e incredibil !