Brazilia - Chile 3-0/ Lejer

Luni, 28 iunie 2010, 20:33 Sport | Fotbal

Fotogalerie Brazilia - Chile
Juan (34'), Fabiano (38') si Robinho (59') au marcat, iar Brazilia a depasit cu scor de neprezentare (3-0) pe Chile. Echipa lui Dunga nu a facut risipa de spectacol, sud-americanii evoluand pragmatic (au fortat exact atat cat au avut nevoie). Pentru Brazilia urmeaza cel mai important test de pe taram sud-african - duelul cu Olanda din sferturile de finala.

Brazilia nu face spectacol, dar castiga la scor disputa cu Chile din optimi, fosta campioana a lumii impunandu-se cu 3-0 pe Ellis Park. Echipa lui Dunga nu a putut sa se exprime in prima jumatate de ora, chilienii fiind o formatie incomoda. Salvarea a venit de la un fundas, Juan punand lucrurile in ordine in minutul 34.

Echilibrul s-a rupt, iar Brazilia a mai punctat de doua ori, Fabiano (38') si Robinho (59') speculand spatiile din apararea echipei lui Bielsa.

Pentru Dunga vine insa primul test cu adevarat important de la Cupa Mondiala, Brazilia urmand sa se dueleze cu Olanda in sferturi.

Cartonase galbene: 2-3
Distanta alergata: 100.549 metri - 108.562 metri.

Brazilia:
1 Julio Cesar, 2 Maicon, 3 Lucio (cpt), 4 Juan, 6 Bastos, 8 Silva, 9 Fabiano, 10 Kaka, 11 Robinho, 13 Alves, 18 Ramires. Antrenor: Carlos Dunga.

Chile: 1 Bravo (cpt), 2 Fuentes, 4 Isla, 5 Contreras, 6 Carmona, 7 Sanchez, 8 Vidal, 9 Suazo, 11 Gonzalez, 15 Beausejour, 18 Jara. Antrenor: Marcelo Bielsa.

3942 vizualizari

• -3 (11 voturi)
    Forta Brazilia !!! (Luni, 28 iunie 2010, 21:12)

CiprianXIV [anonim] i-a raspuns lui Lica Padurica

era sa lesin cu tastatura in brate de ras de la comentariul tau. multumesc ! :)
  • -1 (1 vot)
    Vezi Golurile (Luni, 28 iunie 2010, 23:30)

danyx [anonim]

VIDEO Golul 1: Juan (HD 720p): peteava.ro/id-538471-16-brazilia-chile-golul-1-juan
  • -1 (3 voturi)
    meci greu cu olanda? (Luni, 28 iunie 2010, 23:48)

george [anonim]

asta e o gluma.
    pai daca brazilia olanda va fi arbitrata de acelasi arbitru care a arbitrat brazilia- coasta de azur si argentina-mexic atunci inca un gol cu mana al lui fabiano rezolva problema. arbitrii sunt acuma obisnuiti sa acorde goluri care nu sunt valabile, mai ales in favoarea braziliei si argentinei
      daca-i orden... (Marţi, 29 iunie 2010, 1:19)