Bistrita - Urziceni 0-0/ Cand toata lumea joaca pentru CFR

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 11 mai 2010, 22:21 Sport | Fotbal

Unirea vrea un meci mare la Sankt-Petersburg
Foto: captura uefa.com
Unirea Urziceni nu a putut castiga la Bistrita si ramane la 3 puncte in urma liderului CFR Cluj. In aceste conditii, CFR poate deveni campioana inca de sambata seara, daca va invinge pe International Curtea de Arges (meciul se va disputa in "Gruia").

Click aici pentru rezultate si clasament.


Campioana nu a putut depasi opozitia energica a Gloriei Bistrita, in pofida unei dominari destul de clare, de posesie si teritoriu. Unirea, obosita si lipsita de stralucire, a fost blocata in sah etern de o formatie bistriteana care s-a aparat cu inversunare, jucand practic pentru... CFR Cluj.

De altfel, la fluierul final, tribunele bistritene au scandat "CFR,CFR!", practic numele noii campioane - CFR poate deveni campioana inca de sambata, cand va primi vizita lui Inter Curtea de Arges...


Citeste mai multe despre   



















3089 vizualizari

  • +3 (11 voturi)    
    Ha Ha (Marţi, 11 mai 2010, 21:26)

    Weather [utilizator]

    Lol ce mor miticii de ciuda !!!
    Faza a Ii-a va fi cind vor juca steauadinamorapid in Liga a 2-a si bucurestenii vor merge cu mic cu mare sa sustina Sportul Studentesc in tentativa de a se salva de la retrogradare !!!
    • +6 (10 voturi)    
      Ce articol "xenofob" (Marţi, 11 mai 2010, 23:44)

      joe [anonim] i-a raspuns lui Weather

      D-le autor de articol A.S....
      Va inteleg ca sunteti din Bucuresti si va este ciuda pentru cum decurge acest final de campionat, dar in spiritul gazetaresc, puteati "crea" un articol in care sa va exprimati mai putin indignarea pt. ca CFR Cluj o sa castige campionatul si anul asta, a doua oara in ultimii 3 ani... in timp ce echipele din Bucuresti sufla-n iaurt.
      Ori prin sintagme de genul:" Cand toata lumea joaca pentru CFR"
      sau
      "...jucand practic pentru... CFR Cluj."
      v-ati dat arama pe fata, ca sa zic asa... si dovediti ca intradevar va este ciuda pe aceasta situatie. Ori poate nu va este ciuda dvs. personal, ci doar transmiteti ciuda celor care va platesc sa scrieti articole in acest ton.
      Oricum, bravo Bistritei, imi pare rau pt. Urziceni, meritau sa castige... dar ma bucur pt. CFR Cluj si sper sa castige sambata seara!

      P.S. Sunt curios daca o sa-mi publicati comentariul. :)
    • -2 (6 voturi)    
      ... (Miercuri, 12 mai 2010, 9:33)

      xyz [anonim] i-a raspuns lui Weather

      Prietene, ai idee de unde izvoraste cuvantul asta, "mitici"? Iti spun eu: din adancile frustrari si complexe ale unora ca tine, care cred ca toti bucurestenii sunt invidiosi ca ia CFR titlul, probabil ca reciprocitate a invidiei tale fata de faptul ca ora exacta se da ... stii tu unde :) Hai ca aici am fost rau ca sa te oftic :) Serios, treci peste frustrarea ca la Bucuresti se iau decizii care te influenteaza si pe tine in fiecare zi. Asa e normal, toata tarile lumii au o Capitala si in Romania s-a intamplat ca asta sa fie Bucuresti. Treci peste si uite-te la adevar: si voi aveti aceleasi defecte ca si noi - romani invidiosi, lenesi, hoti, inculti, obositi din nastere, etc...

      PS: Daca te incalzeste cu ceva, va reprezinta cu cinste ala micu de la Guvern.
      • 0 (2 voturi)    
        ora exacta nu se da la bucale ! (Miercuri, 12 mai 2010, 9:58)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui xyz

        iata de unde vine, miticule: time.windows.com! pa si-o braga.
      • +1 (1 vot)    
        te bagi si tu... cu lamuriri (Miercuri, 12 mai 2010, 11:00)

        Ci Ciong [utilizator] i-a raspuns lui xyz

        ca musca calare...pe bucuresti...conteaza cine iasa campioana? oricum la anu o iau de la capat...
  • +2 (8 voturi)    
    . (Marţi, 11 mai 2010, 21:32)

    radukku [utilizator]

    sange apa nu se face. Ardeleanu-i ardelean!
  • +5 (9 voturi)    
    deci (Marţi, 11 mai 2010, 22:36)

    gg [anonim]

    CFR e cel mai tare! FORZA CFR
  • -6 (10 voturi)    
    Rusine cfr-ului din cluj !!! (Marţi, 11 mai 2010, 22:57)

    SILE [anonim]

    Se pare ca a mai ramas ceva in VALIZA pascan-ului cat sa mai goleasca putzin din ea si pe la Bistrita !!!
    Tot o echipa de "CARTONARI" ramane aceasta "umbra" cfr-ista care se pretinde a fi din Ardeal !!!
    Mi-e rusine ca sunt ardelean ... cu o astfel de campioana de carton (vorba lu' nea IANCU).
    Vrajeala cu "sangele apa nu se face" este "consumata" de multa vreme !!!
    Atunci cand o echipa din Ardeal va castiga FARA arbitri si cu jucatori ROMANI o sa pot "iesi" si eu in lume ca ...ARDELEAN !!!
    ... asa ca " ciocu' " mic celor care se bat cu pumnul 'n piept ca daca sunt ardeleni trebuie sa sustina o astfel de campioan (de CARTON !!!).
    In concluzie :
    RUSINE cu o astfel de ... k.k.mpioana (made in Ardeal) !!!
    • -1 (3 voturi)    
      chiar asa sa fie? (Miercuri, 12 mai 2010, 8:16)

      Miki [anonim] i-a raspuns lui SILE

      E clar ca CFR nu e bine privita de catre multi, mai ales de catre echipele din sud, printre care si "marile" Dinamo, Steaua, Rapid, sustinute de bani si fonduri evident mult mai substantiale. Atunci, daca in pofida acestor evidente, CFR ajunge sa castige si totusi se spune ca e echipa de "de carton", ei bine atunci respectivele "mari" echipe de ce sunt? De hartie... ? :-) Nu fac pasiune pentru nici o echipa in mod deosebit, dar haideti sa respectam pe cel ce reuseste sa castige; a facut-o razbind in aceeasi lume a fotbalului in care le e permis sa existe si celelalte echipe.
  • +1 (5 voturi)    
    Pai e normal sa apuna si epoca marilor (Marţi, 11 mai 2010, 23:07)

    Mircea [anonim]

    echipe de la Bucuresti...Ca deh, daca esti mare fotbalist si iti plimbi fundul numai cu SUV-ul si stai noapte prin crasme cu niste curve, nu mai poti fugi cum trebe dupa minge a doua zi...Sa nu mai dea vina Steaua, Dinamo si Rapid pe blaturi, pe arbitri si pe antrenori, uitati-va cum joaca fotbalistii lor.Tot 11 sunt, dar fiecare fuge in treba lui.Statistic vorbind, ar fi imposibil ca Steaua sa fie campioana 30 de ani!Asa ca, e vremea schimbarii.Vedeti ce se mai intampla si in alte campionate...echipele mari se tin cu munca, nu cu acuze nesfarsite si valize...
  • +2 (4 voturi)    
    ha ha...pentru ha ha (Marţi, 11 mai 2010, 23:18)

    che [anonim]

    Bai ha ha....lera....nu fi asa de nashpa......eu felicit cfr-ul, sunt fairplay.......si nu confunda steaua cu becali, dinamo cu borcea.....etc....invata sa respecti si tu celelalte echipe cat de cat.....bravo cfr-ului....dar asta nu inseamna sa injuri pe mitici....ca la minte stau mai bine ca tine....
  • -6 (8 voturi)    
    Desigur... (Marţi, 11 mai 2010, 23:52)

    The dude [anonim]

    Ma intreb cati bani o dat CFR sa cumpere 3 meciuri... ;)

    Fortza VIOLA!
    • +5 (5 voturi)    
      bina mah... (Miercuri, 12 mai 2010, 0:44)

      flxn [anonim] i-a raspuns lui The dude

      Si eu ma intreb cati bani ati putut primi sa pierdeti acasa etapa asta?
      Ati pierut campionatul pe mana voastra!
    • +4 (4 voturi)    
      pai (Miercuri, 12 mai 2010, 0:59)

      ws [anonim] i-a raspuns lui The dude

      "Ma intreb cati bani o dat CFR sa cumpere 3 meciuri... ;)"

      pai cati sa dea? cam tot atatia cat a dat si bragadiru ca sa tranteasca 3 meciuri. crezi ca cfr-ul are tarif preferential?

      regards,
      ws
  • +6 (8 voturi)    
    Romanismul (Miercuri, 12 mai 2010, 2:34)

    muciflenduri [anonim]

    De cand a-ti apara corect sansele inseamna ca joci pentru altii?
    De cand a juca pentru fanii tai, pentru tine a devenit un lucru ce trebuie blamat?
    Mesajul e clar, Bistrita nu retrograda si nici nu se batea pentru cupe, asa ca trebuia sa joace ca pe plaja.
    Cu asa mentalitate nu e de mirare ca suntem de rasul curcilor.
    • -3 (3 voturi)    
      Pai cum trebuia sa joace Bistrita? (Miercuri, 12 mai 2010, 10:04)

      ion [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

      Bistrita trebuia sa joace exact asa cum a jucat U Craiova, care a reusit sa ia 3 goluri intr-o repriza, avand si un om in plus (ultimul gol dintr-un penalty demn de Stan si Bran)..

      Ce zici, era posibil?

      p.s. nene, eu nu sunt bucurestean, si nici nu iubesc echipele de acolo. Dar zau ca CFR-ul incepe sa aduca cu o echipa guvernamentala. Eu nu vreau sa scap de Dinamo si Steaua, ca sa apara alta echipa "de stat".

      In rest ce mai e de zis..

      CFR, CFR, cel mai bun din RSR!
  • +3 (5 voturi)    
    :))) (Miercuri, 12 mai 2010, 8:39)

    flaviu [anonim]

    Ce oameni si astia de la Bistrita, de ce nu s-au lasati batuti sa nu se supere "ziaristii"? :)))) vai de tastaura voastra
  • -5 (7 voturi)    
    e clar (Miercuri, 12 mai 2010, 9:15)

    me [anonim]

    trebuie sa ia CFR din nou...
    asta e ne-am obisnuit cu mafia din fotbal... macar de ar fi numai in fotbal
  • 0 (0 voturi)    
    Sambata (Miercuri, 12 mai 2010, 15:21)

    calin [anonim]

    Pai sambata ar trebui ca unirea sa nu castige si CFR sa castige ca sa se asigure titlul pt CFR. Daca CFR si unirea castiga sambata, dar in ultima etapa CFR pierde si unirea castiga, unirea va fi noua campioana pentru ca are golaveraj mai bun.
    Deci cred ca totusi in ultima etapa se va stabili 100% care e campioana :).
    • 0 (0 voturi)    
      habar n-ai (Miercuri, 12 mai 2010, 15:40)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui calin

      Criteriile pe care le stii tu s-au schimbat de vreo 20 de ani, castigatoarea in caz de egalitate se decide in functie de meciurile directe in care, din pacate pentru Urziceni, CFR a invins!
      • +1 (1 vot)    
        uhm (Miercuri, 12 mai 2010, 17:23)

        calin [anonim] i-a raspuns lui gigi

        Pfiuuuu ... Chiar ca habar n-am. Nu stiam asta :). Merci de corectura!
  • +1 (1 vot)    
    Cfr Cluj-campioana Romaniei !!! (Miercuri, 12 mai 2010, 15:53)

    dupa bistrita-urziceni 0-0rezulta un singur lucru: [anonim]

    CfrCluj trebuia sa fie de mult campioana,dar la Timisoara-CfrCluj 1-1,Timisoara a egalat in min 90+8 !!! cum e posibila o asemenea eroare de arbitraj ??? cum a putut arbitrul acelei partide sa lase Timisoara sa egaleze in al optulea minut de prelungire,cand daca stam sa ne gandim se acordasera doar 5 minute de prelungire !!! Astept raspuns! P.S.:Dar nu de la lasi !!!
  • 0 (0 voturi)    
    e normal (Miercuri, 12 mai 2010, 16:38)

    cosmin [anonim]

    sunt mult mai multi invidioasii anti cfr, cumuland toti suporterii samantari si ratatii de la toate echipele, dar exceptandu-i pe cei reali, capabili sa accepte infrangerea si sa felicite adversarul, decat cei pro cfr, cu totul. deci mereu ipochimenele cu bale la gura vor avea o prezenta mai pregnanta in peisaj, mai ales ca sunt genul care-si inchipuie ca cine are gura mai mare, acela are si dreptate.
    asta e. ei cu frustrarile lor, noi cu bucuriile noastre. numai bine :)
  • -1 (1 vot)    
    daca nu se "umbla" la valiza , cfr cluj ramanea fa (Miercuri, 12 mai 2010, 17:15)

    SILE [anonim]

    Daca arbitrul de la meciul cu Timisoara nu ar fi avut "cota" lui din VALIZA pascan-ului de cluj si ar fi acordat penalty cu siguranta azi cfr-ul cluj nu era nici macar campioana de CARTON !!!
    Daca arbitrul prelungea meciul corect, cu 11 minute, atat cat au tras de timp NULITATILE de la cluj, adunate de prin toate coclaurile Europei aproape sigur mai primeau un gol CARTONARII !!!
    Da' ce sa feci daca VALIZA-i la ... putere ???
    De abia astept un DNA si la poarta pascan-ului urmat de o retrogadare in divizia a 4-a judeteana a CARTONARILOR !!!
    Daca sunt RUSINEA Ardealului , de ce sa ajuga si a Europei ?
    Este spre BINE-le nostru, al tuturor romanilor sa se evite o astfel de situatie !!!
    • 0 (0 voturi)    
      Esti stelist? (Joi, 13 mai 2010, 15:38)

      Mircea [anonim] i-a raspuns lui SILE

      ramai stelist.Nu te baga in lucruri pe care nu le intelegi.Fotbalul este o mare afacere si atat...Daca nu s-ar scoate si spala niste bani, nu s-ar ocupa nimeni de fotbal, iar jucatorii ar fi platiti de la bugetul de stat.Daca iti place fotbalul, atunci uita-te la meci, bea niste beri si gata!Nu te mai lua dupa scandalurile de dupa...Acum 25 de ani, ma duceam cu tata la stadion si toata lumea se simtea bine.Acum, toata lumea injura din primul minut, mananca tone de seminte, arunca cu brichete...parca e casa de nebuni.Dar pe tine si pe altii, va intereseaza doar valiza cu bani si va doare ca echipa din Bucuresti nu mai poate sa fie campioana!Asta este, poate la anul!
      • 0 (0 voturi)    
        Eu ... stelist ??? ... ha, ha, ha... (Joi, 13 mai 2010, 18:07)

        SILE [anonim] i-a raspuns lui Mircea

        Cu siguranta sunt lucruri pe care nu le inteleg.
        Drept exemplu , esti chiar dumneata.
        Prefer sa-ti ascult sfatul in ceea ce priveste atitudinea vis a vis de ... dumneata.
        In rest, totu' este ok.
        Candva, am practicat si eu acest sport, ce-i drept pe vremea cand nu era la moda ... VALIZA !
        P.s.: Nu am fost, nu sunt si probabil nu voi fi vreodata stelist !
        Sunt doar un umil observator din ... Ardeal care nu poate trece cu vederea ceea ce altii NU vad sau nu vor sa vada !!!
        ... si chiar ma doare "undeva" de echipele bucurestene !