Dumitru Dragomir, pe viata la LPF/ A obtinut al patrulea mandat

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 16 noiembrie 2009, 12:49 Sport | Fotbal

Dumitru Dragomir
Foto: AGERPRES
Dumitru Dragomir a fost reales in functia de presedinte al LPF la Adunarea Generala care a avut loc in cursul zilei de luni. Cu 16 voturi pentru, o abtinere si o absenta (Pandurii Targu Jiu), cel supranumit Corleone si-a ajudecat un nou mandat (cel de-al patrulea) in fruntea Ligii Profesioniste de Fotbal. Demn de mentionat este faptul ca Dragomir nu a avut contracandidat.
 
Faptul ca Dragomir a fost reales in functia LPF nu surpinde pe nimeni, mai ales ca boss-ul de la Liga nu a avut contracanditat. In plus, cei mai importanti patroni si presedinti de fotbal din Liga 1 au anuntat din timp ca-l sustin pe Dumitru Dragomir pentru inca un mandat.

Ce spun oamenii de fotbal despre aceasta alegere:

"Noi, Steaua, il sustinem pe Dragomir" - Valeriu Argaseala.

"Ca sa poti vota contra, trebuie sa existe un al doilea candidat. Vom vota pro Mitica Dragomir" - Marius Stan, presedinte Otelul.

"Avem alta alternativa? Nu. Daca este singura varianta, inseamna ca este cel mai bun pentru acest post" - George Copos, patron Rapid.

"Votul este clar pro Dragomir. Ar fi fost o problema daca nu ar fi candidat nimeni" -  Nicolae Badea, Dinamo.

Dragomir a avut 16 voturi pro, o abtinere (Unirea Urziceni) si o absenta (clubul Pandurii a refuzat sa participe la sedinta, formatia gorjeana fiind impotriva actualului sef de la LFP).

Noua organigrama a LFP este de fapt vechea organigrama, Dumitru Dragomir - presedinte, Alexandru Boc si Robi Urs - vicepresedinti, Valentin Alexandru - secretar general, Alexandru Popescu - director economic.

"Am pastrat aceeasi organigrama pentru ca, la vremuri noi, tot noi. Vicepresedintii, secretarul general si directorul economic sunt oameni de valoare. Lucram tot timpul impreuna si facem o treaba buna. Cred ca azi a fost votat omul Dumitru Dragomir pentru ca omul sfinteste locul. Voi continua sa fiu prieten cu toata lumea si sa fiu echidistant. Am un program de care incerc sa ma tin, ii voi mai supara pe unii, dar asta e felul meu" - Dumitru Dragomir.


Citeste mai multe despre   























1378 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    reprezentativ (Luni, 16 noiembrie 2009, 13:56)

    MirceaA [utilizator]

    Dragomir este reprezentativ pentru fotbal. Sparge seminte, mai fura si el pe ici pe colea si sigur ii plac manelele.
    • 0 (0 voturi)    
      la cati microbisti sunt in Romania (Joi, 19 noiembrie 2009, 12:09)

      Mowgli [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      la cati microbisti sunt in Romania, Dragomir din pacate este reprezentativ si pentru Romania.
  • +4 (4 voturi)    
    mda (Luni, 16 noiembrie 2009, 14:32)

    nu nu [anonim]

    nu nu.. imaginea lu dragomir e cea de hahalera pusa pe scandal, dar care nu stie sa faca nimic, in afara sa primeasca spaga si sa sparga seminte...

    asa e si fotbalul pe care il pastoreste, echipe cu conducatori de 2 bani, IQ-ul sub 80, unde spaga primeaza, iar spectacolul si sportul de fotbal in sine a decedat de mult.
  • +1 (1 vot)    
    Mafie (Luni, 16 noiembrie 2009, 14:43)

    ion [anonim]

    Este ales si reales la nesfarsit pentru ca stie multe lucruri mai mult sau mai putin legale despre fiecare om de fotbal, inca de fapt nu au incotro decat sa mearga cu el pana la sfarsit. Este o mafie si la noi in fotbal si nimeni are curajul sau vointa de a face ceva. Cel mai clar exemplu ii numai sa ne uitam ce rezultate au echipele romanesti pe plan international si ne dam seama la ce nivel suntem de fapt, oricata gargara ar face dragomir sandu becali borcea si altii.
  • +2 (2 voturi)    
    LPF (Luni, 16 noiembrie 2009, 14:54)

    LukeThe Nuke [utilizator]

    Se confunda LPF cu FRF.
    LPF e ca o asociatie de bloc - cei din sacara isi aleg pe cine vor sa le fie administrator.
    In cazul asta cluburile astea din divizia A se simt toate fericite cu Dradomir.
    Problema e FRF care decide destinele fotbalului la noi.
    SI totusi problema este ca si FRF ar avea ceva atributii pe care nu ar trebui sa le aiba o administratie de bloc :)
  • +2 (2 voturi)    
    Reales (Luni, 16 noiembrie 2009, 17:24)

    zdrang [anonim]

    Nea mitica reales la al patrulea,cincilea etc.congres.Cu el sau fara el oricum nu se intimpla nimic.Numai securistii nostalgici il aleg mai departe.Pina cind?Nicu Badea cumnatul lui Puiu Popoviciu si ginerele lui Ion Teleaga Dinca are tot interesul sa aiba un maimutoi usor de manipulat.
  • +1 (1 vot)    
    cancer (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:04)

    adi [anonim]

    ca o tumora, nu scapam de el, pana moare de tot fotbalul romanesc
  • 0 (0 voturi)    
    Urziceni (Luni, 16 noiembrie 2009, 23:50)

    S. [anonim]

    Abtinerea lui Urziceni ii va costa scump, o sa vedeti returul cind nu se va mai arbitra cu arbitri straini, oare si asta nu e o sarlatanie pusa la punct? jumate de sezon cu arbitri straini si cealalta jumatate cea mai importanta cu spagagii?

    Bravo Urziceni, nu ai avut cu cine vota pt ca a fost un singur candidat, foarte bine poti sa ai obtiunea de a retine votul.
  • 0 (0 voturi)    
    securistii de ieri... (Marţi, 17 noiembrie 2009, 4:29)

    alecs [anonim]

    securistii de ieri ,conducatorii de astazi , si exemplele pot continua la nesfarsit
    inca un adevar incontestabil ...pana nu scapam de securistii astia care ne distrug tara, linistea si vietile nimic nu se poate schimba
    asteptam cu nerabdare si al zecelea mandat al acestui dinozaur (relicva) ceausist
  • 0 (0 voturi)    
    da (Marţi, 17 noiembrie 2009, 11:10)

    liviu_ [utilizator]

    alegeri "democratiece" cu un singur participant...
    nu este ilegal? astea nu sunt alegeri???
    militian pe vremea llui ceasca, sef de federatie acum... nu s-a schimbat nimic in ultimii 20 de ani...

    cati ani are asta? ca numai moartea ne poate scapa de el!