CM 2010, Franta - Romania (sambata, 22.00)

Selectie contestata: Lucescu si-a adus la nationala toti finii!

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 1 septembrie 2009, 23:06 Sport | Fotbal

Si-a revenit...
Foto: AGERPRES
Managerul clubului Dinamo, Cristian Borcea a declansat primul atac la adresa selectiei facute de Razvan Lucescu pentru meciul cu Franta: "Lucescu are patru fini si toti sunt la echipa nationala. Daca a antrenat la Rapid si la Brasov, crede ca nationala se face numai cu jucatori de la aceste echipe! E un antrenor tanar, trebuie sa inteleaga ca nationala e altceva si este responsabil pentru ce se va intampla in Franta".

Supararea lui Borcea vine din prezenta unui singur jucator dinamovist in lotul nationalei (Adrian Cristea). Oficialul dinamovist ii mai "vedea" in lot si pe marius Niculae si Andrei Cristea, in schimb nu pricepe cum ajung Mazilu si Roman sa fie convocati pentru jocul de la Paris.

"Ce cauta Roman la nationala?!! Cum sa nu il convoci pe Banel Nicolita care nu are rival in tara asta pe partea dreapta? Eu trebuie sa fiu corect, chiar daca Banel e la Steaua - nu exista unul mai bun ca el pentru flancul dreapta!" - Cristi Borcea, manager Dinamo.

Razvan Lucescu a raspuns marti seara acuzelor: "Atacul lui Borcea este o lasitate!" Antrenorul nationalei ii cere oficialului dinamovist sa lase jucatorii in pace, pentru ca e o saptamana speciala pentru echipa nationala si a reamintit criteriile prin care intocmeste selectia: valoare, experienta, forma si modul cum s-au prezentat la ultima convocare sub tricolor.


Citeste mai multe despre   



















1516 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    ahaha (Miercuri, 2 septembrie 2009, 0:02)

    d3rek [anonim]

    ce banel? =)) doamne
    banel ce-a facut de e fara rival pe partea dreapta?
    a dat numai cenrtrari panarama in meciul cu dinamo si a dat gol necunoscutilor/desculti de la st. pattrick.
    banel e bun pe camp in loc de utilaje de arat, si se mai mira de ce e gazonu praf pe ghencea, l-a pregatit banel pentru insamantare >:D<
  • +2 (4 voturi)    
    pt borcica de la un dinamovist (Miercuri, 2 septembrie 2009, 0:18)

    scooby_doo [utilizator]

    cum sa iei butelii de la statie cu un pret si sa le vinzi 200 de metri mai incolo cu pret mai mare , ASTA-I SPECULA, ca ai facut ani la randul si ti-ai cumparat scaunul de manipulant principal la una din marile spalatorii de banii din romania, dar oare asta iti da si dreptul de judeca actiunile selectionerului, nu cred, cand vei fi tu acolo, selectioner poti sa convoci pe cine vrei , pana atunci , mai fa niste magarii cu tovarasul tau sorin g. si scuteste-ne, multumeste-le jucatorilor ca ti-au mai dat aer ca sa vorbesti...
  • +3 (5 voturi)    
    Nationala e nationala noastra (Miercuri, 2 septembrie 2009, 1:28)

    Gigell [anonim]

    nu a spagarilor, oierilor, interlopilor si altor panarame din fotbalul romanesc.
    Vedeti-va de echipele voastre pe care le-ati ingropat si lasati nationala in pace.
  • +1 (3 voturi)    
    Acu' vad :D (Miercuri, 2 septembrie 2009, 1:34)

    Gigell [anonim]

    Voi vroiati sa convoace toti nasii
  • +1 (3 voturi)    
    hahaah (Miercuri, 2 septembrie 2009, 2:02)

    MirceaA [utilizator]

    Borcea? Bisnitarul de butelii se ia de Lucescu? E ca si cand Vanghelie s-ar lua de Einstein. Bine, la mintea lui Vanghelie, ar intreba in ce film a jucat Einstein.
  • 0 (2 voturi)    
    Lasati-l in pace pe Razvan! (Miercuri, 2 septembrie 2009, 8:57)

    gabifm [utilizator]

    Voi cei ce ati ingropat fotbalul romanesc in anonimat, spagi, comisioan, mizerie NU aveti dreptul sa vorbiti.
  • 0 (2 voturi)    
    lui Borcea.. (Miercuri, 2 septembrie 2009, 10:04)

    egroeg [anonim]

    ii stau si acum in gat " pilule" amare administrate de Lucescu ,Roman ,etc. chiar in cusca caiinilor de-au pierdut campionatul...asa ca nu e de mirare ca spumega si-i curg balele (vorbele) turbate de furie impotriva lui Lucescu...
  • 0 (2 voturi)    
    stelist (Miercuri, 2 septembrie 2009, 10:09)

    bedexe [utilizator]

    Felicitari Dinamo pentru succesele de saptamana trecuta. Dar la nationala se iau cei constanti, nu cei care o nimeresc o data.
  • +2 (2 voturi)    
    mda... (Miercuri, 2 septembrie 2009, 13:19)

    liviu_ [utilizator]

    borcica ar trebui sa taca din gura...
    pe de alta parte are in parte dreptate... nu prea inteleg ce cauta tatarusanu pe acolo... mazilu nustiu cum joaca la club deci nu ma pronunt...
    de asemenea cristea (desi e de la dinamo) nu inteleg d c l-a convocat...

    in fine, selectia in principiu se critica dupa meci, nu inainte... dar borcica nu prea le are c d-astea... critica tot timpul, poate poate o ajunge si el pe sticla...
  • 0 (2 voturi)    
    Borcea-un gunoi (Miercuri, 2 septembrie 2009, 13:26)

    dudu [anonim]

    Roman e de zece ori mai bun decat Banel si e si de perspectiva. De ce jurnalistii il promoveaza in mod constant pe acest personaj numit Borcea? E bun la ceva in afara de invarteli dubioase? De ce il puneti tot timpul pe prima pagina impreuna cu oierul si ceilalti penali? Va plateste?
  • -1 (1 vot)    
    Lucescu a ales bine! (Miercuri, 2 septembrie 2009, 15:23)

    nicu [anonim]

    Ce sa caute Banel la nationala? Ce a facut in meciul cu Dinamo? 0 barat! Ala nu stie sa puna un stop, nimic. E muci. Alearga, atata tot. Sa il cheme la olimpiada nu la nationala de fotbal!
  • -1 (1 vot)    
    HAM HAM (Miercuri, 2 septembrie 2009, 17:17)

    tinichea [anonim]

    Acum, dupa aceste 2 victorii cei de la Dimano au prins glas, ca pana acum erau mai tacuti decat o pisica, putim respect.
  • -1 (1 vot)    
    A prins curaj (Miercuri, 2 septembrie 2009, 21:27)

    alt Liviu [anonim]

    Oare ce ar zice Cristinel daca Razvan i-ar face echipa?
    Asa-i ca nu i-ar place? Si anul asta va pati ca si anul trecut, va scade in campionat. Asa se intampla cand nu-ti cunosti lungul nasului.Sa lase nationala in pace si sa-si vada de Dinamo.