VIDEO Vezi golurile din preliminarii/ Priviti-l pe Prunea in varianta albaneza!

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Duminică, 7 iunie 2009, 11:16 Sport | Fotbal

Ce portar au albanezii!
Portugalia a invins greu, in ultimul minut in deplasarea din Albania dupa un gol in care portarul gazdelor ne-a amintit de Prunea si de partida cu Suedia de la World Cup 1994. Rooney a bifat un gol splendid in victoria cu 4-0 a Angliei, in timp ce Serbia a invins dintr-un penalti pe Austria.

Suedia - Danemarca 0-1

Albania - Portugalia 1-2 (au si gazdele un Prunea al lor)

2474 vizualizari

ce ai cu prunea (Marţi, 9 iunie 2009, 23:40)

slotinn [anonim]

este singurul jucator roman care l stii?sigur nu stii ca a fost portar iar in fimuletzul care l ai pus cel care a facut greseala era un fundas care a pasat la un atacant ?care i faza funny? hai sa radem de cineva nu are importantza cine e si cum il cheama. vezi ca la libertatea este mereu de lucru.
      ? (Joi, 11 iunie 2009, 15:20)

cell_61 [anonim] i-a raspuns lui slotinn

Bre slotinn, golul albanezilor e identic cu golul primit de Prunea la mondialul din 1994, cand ne-a ingropat sperantele in sferturile cu Suedia. Daca nu era el idiot sa iasa ca prostu' la centrare, daca ar fi sarit pe atacant, ne-ar fi dat fault la portar si am fi ajuns in semifinale, sa jucam cu Brazilia.
      Stii tu ce-s alea semifinale de mondial? De fapt, stii ce e ala mondial? Ai prins vreun mondial pe viu, sau esti prea tanar pentru asta?
      Vezi ca filmuletul cu meciul lui Prunea are mai mult de 15 secunde, asteapta si tu golul acela sa vezi ca e identic cu cel primit de albanezi.
      Nu-i mai lua tu apararea lui Prunea, ca nu-i mare portar, stai linistit. Marii portari apara bine constant, Prunea avea meciuri bune si meciuri in care te ingropa. Ca si Stelea, ca si altii de-astia de la noi.

PS Vezi ca stai cam prost cu limba gramatica, de vreo 2 ori e "pe care", nu "care".