Numit pe blog, on-line pentru Ghencea: Dorinel Munteanu, noul antrenor al Stelei

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 23 octombrie 2008, 16:10 Sport | Fotbal

Greul de-abia acum incepe pentru Dorinel Munteanu
Foto: AGERPRES
"Uitati-va pe blog la Gigi Becali si o sa vedeti cine e noul antrenor al Stelei. Daca acolo scrie ca e Dorinel Munteanu, inseamna ca asa e", sunt vorbele cu care latifundiarul din Pipera l-a desemnat pe succesorul lui Marius Lacatus pe banca tehnica a Stelei, Dorinel Munteanu.

Cu toate acestea, Neamtul nu este decat in proportie de 90% antrenorul ros-albastrilor, Becali pastrand o marja de 10% cu care sa mai tina atentia mass-media cel putin cateva ore.

"Dorinel Munteanu nu a acceptat 100%, doar 90%. Doar o chestie de onoare l-ar putea opri pe Munti sa vina, pentru ca el se gandeste la ce vor spune cei de la Cluj. In 3-4 ore o sa stim cu siguranta", a precizat Becali la Telesport.

Surprizator este faptul ca Dorinel s-a luptat pentru postul de antrenor principal in Ghencea cu Basarab Panduru, si nu cu Cosmin Olaroiu, asa cum s-a tot vehiculat in ultima perioada.

"Mi-a zis ca a scos de trei ori lumea in Piata Universitatii, dar ca nu i s-a recunoscut niciun merit. El mi-a zis ca a avut si o oferta din Europa, de la o echipa la care, daca ar fi ajuns, Steaua nu mai ajungea in Liga Campionilor. Nu a putut s-o onoreze pentru ca si-a dat cuvantul de onoare seicului", a complatat patronul stelist facand referire la Cosmin Olaroiu, antrenor care era creditat cu mari sanse de a pregati pe vicecampioana Romaniei.




















2252 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    butonista sefa?? (Joi, 23 octombrie 2008, 16:46)

    adi [anonim]

    ...ce semnatura mai e si asta, si ce blog mai e si ala??? asta e sursa oficiala? asa se prezinta un articol? ... a cam facut-o de ...oaie :)
  • +5 (5 voturi)    
    Blogoree (Joi, 23 octombrie 2008, 16:59)

    Blogarul [anonim]

    Probabil ca Dorinel isi va da demisia pe blogul personal iar nea Valeriu va cauta jucatori pe HI5.

    Apropos, cum se saluta stelistii ?
    Give Me Five.
    • -1 (1 vot)    
      :) (Joi, 23 octombrie 2008, 21:18)

      Keanutza [anonim] i-a raspuns lui Blogarul

      Nu e deloc funny porcaria asta cu "Give me five"...Nu stiu de ce o folositi, ca nu are pic de haz.
  • +3 (3 voturi)    
    Prostul si fudulia ... (Joi, 23 octombrie 2008, 17:11)

    ion [anonim]

    no comment
  • +2 (2 voturi)    
    Becali si comunicarea internautica... (Joi, 23 octombrie 2008, 17:26)

    coco [anonim]

    Omul "si-a tras glob" si ne informeaza prin butonista sefa!!! Mama, unde am ajuns!
    In fond e pe banii lui,daca scrie sau nu el, ce mai conteaza. Cine citeste?
    Tot asa si cu Steaua,e pe banii lui si face ce vrea "muschii lui". A luat un alt mare antrenor(de fapt se foloseste numai de numele si trecutul lui la Steaua si Nationala)la echipa cu care in 5 ani va cuceri Champions League(mai stiu eu pe unul care se antreneaza pentru asa ceva). Dorinel e probabil tranzitia spre Mourinho...In rest, basmele alea cum ca la echipa Munteanu nu va fi sluga nimanui sunt deja rasuflate. Acum asteptam victorii in sir la liga lui Mitica(cu valize,genti,brichete,fluierasi,cu ce-o fi) si 9 puncte in grupele LC,ca daca are Becali antrenor vrea si "primavara ieuropiana"! Bafta mare,desi, daca Pitzurca o zbarceste cu sarbii...s-ar putea sa avem si antrenorul cu nr. 6 pus pe liber. Toate drumurile duc spre Pitzurca.
  • +1 (1 vot)    
    Apa la moara (Joi, 23 octombrie 2008, 17:26)

    Tequila [utilizator]

    "Becali pastrand o marja de 10% cu care sa mai tina atentia mass-media cel putin cateva ore."

    Inseamna ca toata mass-media pune botul la ce zice Becali...

    Nu am TV, dar chiar sunt curios daca numirea antrenorului la Steaua va fi prima stire la toate jurnalele de la 7 seara.
  • +2 (2 voturi)    
    BLOG? (Joi, 23 octombrie 2008, 17:37)

    tzupuras [utilizator]

    Ce BLOG?
    Parca-i zicea GLOB!
    • +1 (3 voturi)    
      RE: BLOG? (Joi, 23 octombrie 2008, 18:08)

      Danu Barosanu [utilizator] i-a raspuns lui tzupuras

      Vezi, nu te lua la filosofat cu Gigi Behehehecali, ca el a luat lectii de-astia.
  • +1 (1 vot)    
    cum? (Vineri, 24 octombrie 2008, 13:40)

    mozzy [anonim]

    jiji stie sa sccrie? ciobanu stie sa intre pe net?

    in rest, bafta Dorinel, multe succese si nervi tari!