Rapid-Dinamo: Bratu si Niculae s-au injurat, Peseiro este din nou trimis in tribune, Rednic crede ca Dinamo merita un punct iar Taher ameninta ca se retrage din fotbal

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Luni, 25 august 2008, 10:53 Sport | Fotbal

Rednic, acuzat de conducatori
Foto: Ager Press
Trecand peste jignirile si ironiile dintre conducatori, Rapid s-a impus duminica in derby-ul cu Dinamo, aratand ca este o pretendenta la titlu. Al doilea derby castigat de giulesteni in acest sezon, dupa victoria din meciul cu CFR. Rednic a ales sa se apere, mingi lungi aruncate de Tamas si Moti spre Bratu si Niculae, insa primii doi aveau sa gafeze la reusitele giulestenilor iar atacantii sa se injure cu putin inainte ca "Sageata" sa fie inlocuit de Danciulescu in minutul 77.

"Meciul a fost echilibrat si cred ca un egal ar fi fost echitabil. Pacat de cele doua goluri luate pe greselile noastre", a spus la final Rednic, caruia actionarii i-au reprosat jocul slab al echipei si netitularizarea lui Ionel Danciulescu.

Julio Cesar, Cesinha si Spadacio au facut legea la mijloc, chiar daca Adrian Cristea si Niculae au avut doua ocazii mari, giulestenii au fost superiori iar Peseiro a castigat duelul tactic cu Rednic. Portughezul a fost din nou trimis in tribune, a treia oara in cinci meciuri. “Acum mi-e clar că se doreşte neapărat ca Peseiro să părăsească România! Toate aceste acţiuni sunt îndreptate împotriva lui! Vor să strice fotbalul! Dacă Pe­se­iro plea­că, îl urmez, părăsesc şi eu Rapi­dul!”, s-a enervat Taher.




















2694 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    ... (Luni, 25 august 2008, 11:05)

    Opposite [anonim]

    Dupa titlu, un derby obisnuit dintr-o liga de la capatul lumii.
    • -1 (5 voturi)    
      sustin (Luni, 25 august 2008, 11:27)

      liviu [anonim] i-a raspuns lui Opposite

      sunt dinamovist si imi pare rau ca a pierdut dinamo, dar a fost un joc de divizia B si dinamo a pierdut pentru ca a avut o aparare de divizia C

      cu asemenea joc si greseli eu cred ca nu au nici dinamo nici rapidu vreo sansa in cupa UEFA :(
      • +2 (4 voturi)    
        ce sa-ti spun... (Luni, 25 august 2008, 12:16)

        sorin [anonim] i-a raspuns lui liviu

        Daca batea Dinamo, era joc de super-clasa...daca a batut Rapid, e meci de liga secunda! Eu am vazut o echipa a Rapidului foarte motivata, cu o posesie buna, cu pase din prima, cu un joc placut ochiului, cu ocazii de poarta, una peste alta o echipa moderna care a prestat un fotbal de calitate!!! A fost cu trei clase peste Dinamo si a castigat pe deplin meritat!
        • +1 (3 voturi)    
          ai dreptate (Luni, 25 august 2008, 14:09)

          ekek [anonim] i-a raspuns lui sorin

          sunt stelist, dar m am uitat aseara la meci.
          rapidul este cu cateva clase peste concurenta acum. rednic visa cand zicea ca merita dinamo un punct. cred ca a vazut alt meci.
          victorie meritata clar pentru rapid. sper sa ridice standardele meciurilor pe viitor, desi ma indoiesc. si clujul anul trecut se misca bine, si acum in loc sa ridice pe altii, l au tras altii in jos.
          ma rog, dinamo nu a miscat nimic, nu are ce pretentii sa ridice. daca se lauda ca au facut investitii, eu nu vad decat ca si au batut joc de bani
  • +2 (6 voturi)    
    Superioritatea Rapid-ului (Luni, 25 august 2008, 11:35)

    gabifm [utilizator]

    a foast evidenta. Dar ceea ce cred ca a contat enorm a fost schimbarea de mentalitate in joc. Aceasta schimbare este data EXCLUSIV de antrenor.
    Prin urmare FELICITARI PESEIRO!
  • 0 (4 voturi)    
    derby (Luni, 25 august 2008, 11:43)

    alex [anonim]

    Adevaratul derby: FC Vaslui- CFR Cluj...
  • -2 (4 voturi)    
    Liga lu' Mitica. (Luni, 25 august 2008, 11:51)

    Wyzzy [anonim]

    Cel putin din poza articolului reiese ca Rednic devine din ce in ce mai instabil emotional.
    Peseiro face si el cam urat nu cred ca este pe degeaba eliminat.
  • 0 (2 voturi)    
    ce onoare totala.. (Luni, 25 august 2008, 12:10)

    gonzo [anonim]

    sa citesc despre vedete la care visam cu totii: "sageata", rednic !
    am lacrimat cand am auzit ca bratu si niculae s-au certat..
    si mai mult, ditamai peseiro si taher vor sa paraseasca romania ! groaznic ! e ca si cum becali s-ar retrage din viata publica !

    cum puteti sa dati stiri atat de triste ? cum puteti sa bagatelizati o tragedie de proportii a poporului roman, marile trairi emotionale ale idolilor din fotbal !
    • 0 (2 voturi)    
      Fotbal miortic (Luni, 25 august 2008, 12:41)

      TNT [anonim] i-a raspuns lui gonzo

      O noua dovada a calitatii sportului "rege" din Romania . Inca mai apar articole cu "fraierul" de Dragulescu cu "penibilele" din gimnastica feminia , dar IATA ca extraordinarul spectacol fotbalistic romanesc ne descreteste fruntile : injuraturi , danciulesti , borci , taheri , geamuri de vestiar sparte , bekali , transferuri(imaginare) de milioane de euro . O adevarata Olimpiada Saptaminala . De abia astept ultimele Stiri Sportive PROTV sa vad cu ce ketchup si-a patat tapiteria Ferrari-ului Paszkany .
      • 0 (2 voturi)    
        Olimpiada oamenilor obisnuiti (Luni, 25 august 2008, 12:54)

        Claude [anonim] i-a raspuns lui TNT

        a reinceput
  • +1 (3 voturi)    
    Rapid (Luni, 25 august 2008, 12:22)

    nelutu [anonim]

    Se vede clar superioritatea lui Peseiro. Dinamo este o echipa buna dar trebuie sa schimbe antrenorul si actionarii. Jegosul de turcu nu are ce cauta acolo, incultul de borcea nici atat.
  • +1 (3 voturi)    
    Meci de nota 7 (Luni, 25 august 2008, 12:53)

    Claude [anonim]

    Haideti acum, bombardati-ma cu minusuri
    • -3 (3 voturi)    
      nope (Luni, 25 august 2008, 14:12)

      ekek [anonim] i-a raspuns lui Claude

      cam asa, dar datorita rapidului. arbitrul oricum a tocat meciul, nici daca vroiai nu puteai sa joci. un incompetent
  • +4 (4 voturi)    
    ras cu plans (Luni, 25 august 2008, 13:53)

    meserie [anonim]

    Ati vazut ce frumos a sutat Tamas afara in corner (inainte de golul Rapidului) , desi putea s-o lase lui Lobont ? Mai si radea dupa aia (de fapt radeau amandoi). Din corner a iesit gol. Prostii facute de oameni cu figuri in cap.