Becali: Eu o indulcesc cum vreau, vorbesc ce vreau, numai ca pot sa ma si razgandesc

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Vineri, 16 mai 2008, 10:45 Sport | Fotbal

Becali nu se teme de nimic
Foto: Rompres
Gigi Becali nu se teme ca ar putea ajunge in instanta, sa fie judecat de dare de mita in cazul servietei de la Cluj. Finantatorul spune ca nu este nici o lege europeana care sa condamne moralitatea iar sansele ca Steaua sa fie depunctata sunt nule.

"Penal nu se poate intampla nimic, pentru ca nu exista nici o lege europeana care sa condamne moralitatea. Noi cand ne vom duce la Lausanne noi vom merge si cu toate acele probe, ca in acea saptamana s-au batut suporterii, ca in acea saptamana i-au avertizat sa isi apere sansele corect. Erau indicii ca nu isi vor apara sansele corect. Oricum banii aia nu erau pentru jucatorii Universitatii. Iar eu o indulcesc cum vreau eu si eu vorbesc ce vreau eu si chiar si la telefon vorbesc de vreau eu, numai ca eu pot sa ma si razgandesc", a spus Becali.




















1895 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    oamenii seriosi! (Vineri, 16 mai 2008, 11:10)

    catalin [anonim]

    Oamenii seriosi nu prea se razgandesc, si in niciun caz nu fac din asta o virtute!
    • 0 (0 voturi)    
      Nu generaliza, te rog. (Vineri, 16 mai 2008, 14:28)

      adik [anonim] i-a raspuns lui catalin

      Nu sunt de acord cu tine, dar daca ti-as spune parerea mea, a spune ca tin cu jiji.

      Asa ca te las sa te certi cu altii:

      "Eşti întotdeauna liber să te răzgândeşti şi să alegi un alt viitor şi un alt trecut" - RICHARD BACH

      "Persoanele care nu se razgandesc niciodata, gandesc de obicei foarte putin. "

      "Intrega problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu foarte siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeanuna indoieli." - Bertrand Russell
  • +4 (4 voturi)    
    orgoliu (Vineri, 16 mai 2008, 11:26)

    cosmin [anonim]

    Becali va invata intr-o zi ca Dumnezeul nostru (nu al lui) nu bate cu bota. Si ziua aceea se apropie cu fiecare declaratie revoltatoare pe care o face. Rade mai bine cine rade la urma.
  • +3 (3 voturi)    
    Voi l-ati creat! (Vineri, 16 mai 2008, 11:59)

    gabifm [utilizator]

    Acest monstru a fost creat de voi, de mass-media, si in special de PROTV si mai nou Realitatea.
    • 0 (0 voturi)    
      Noi l-am creat pe el si pe altii ca el (Vineri, 16 mai 2008, 13:13)

      Eu [anonim] i-a raspuns lui gabifm

      El nu e monstru, el este imaginea Romaniei de azi si nu este singur si nu este cel mai negativ exemplu. El socheaza prin faptul ca vorbeste mult si liber si astfel ni se dezvaluie intreaga goliciune a "omului de succes" din Romania. Ca sa fiu corect prefer "sinceritatea" lui Gigi Becali in locul "rafinamentului" altor "oameni de succes" care pozeaza in "intelectuali" fini. In fond ei reprezinta lipsa noastra de decizie si actiune in curatirea de practicile comuniste.
      • 0 (0 voturi)    
        imagine Romaniei (Vineri, 16 mai 2008, 20:58)

        Maria [anonim] i-a raspuns lui Eu

        Gigi stie , mai bine ca toti ceilalti ca nu poate sa-i fie frica de ceva inexist:Justitia !
  • +3 (3 voturi)    
    poate ca nu se teme de servieta.... (Vineri, 16 mai 2008, 12:32)

    alin [anonim]

    ....dar SIGUR se teme pentru o multime de alte hotii pentru care poate ajunge la racoare pe viata.
    Monstrul asta ar trebui decapitat cit mai curind.
    Asa nu se mai poate!
    • 0 (0 voturi)    
      de ce nu l-au decapitat deja (Vineri, 16 mai 2008, 19:48)

      Nautilus [anonim] i-a raspuns lui alin

      Se cauta acuzatii stupide contra lui, fiindca daca era agatzat pentru adevaratele afaceri de multe milioane de euro (terenuri acaparate ilegal sau la limita legii) trebuiau sa cada si capetele celor ce l-au ajutat (directori, politicieni, primari etc) - asa ca ii cauta o vina care sa-i apartina 100% lui :)))

      ~Nautilus
  • -1 (1 vot)    
    ...becali... (Vineri, 16 mai 2008, 13:54)

    leo [anonim]

    Incerc sa fiu extrm de scurt si precis in exprimare : 1) Becali , un imbecil,nu inseamna Steaua...2) Un om de fotbal adevarat si profesionist nu este, un ...imbecil...(nu ma refer numai la Becali,ci si la Iancu,Paszkany,Copos,Borcea,altii )...3) Un IMBECIL BOGAT,nu poate fi comparat decat cu UN IMBECIL...SARAC !!! Multumesc!!!
  • 0 (0 voturi)    
    nu va punetzi cu prostu' ca are mintea odihnita... (Sâmbătă, 17 mai 2008, 17:48)

    nevermind [anonim]

    jiji, ia cu lamaie ca sa nu tzi se aplece! Cu lamaie tata, cu lamaie....