Minutul 95 a declansat valuri de bucurie pe "Camp Nou" - Sergi Roberto a marcat pentru 6-1 contra PSG-ului, iar "nebunia" si-a facut aparitia pe una din cele mai mari arene de fotbal din lume. Luis Enrique, Messi, Neymar, Shakira si comentatorii diverselor televiziuni au dat frau liber imaginatiei.

Luis Enrique, pe gazon dupa golul lui Sergi RobertoFoto: Captura YouTube

FC Barcelona a trecut, miercuri, de Paris Saint-Germain, scor 6-1, pentru catalanii marcand Suarez '3, Kurzawa '40 (autogol), Messi '50 (penalti), Neymar '88, '90+1 (penalti) si Sergi Roberto '90+5, in timp ce pentru parizieni a punctat Cavani '62.

Barcelona este pentru al zecelea an consecutiv in sferturile Champions League si este prima echipa din istoria competitiilor europene care reuseste sa se califice dupa ce a pierdut cu 0-4 in mansa tur.

Vezi aici momentele bucuriei de pe "Camp Nou":

Poate te intereseaza si:

VIDEO Jucatorii lui PSG, primiti cu proteste la Paris - Thiago Motta l-a lovit cu masina pe unul din suporterii revoltati

AUDIO Barcelona - PSG 6-1/ Reactia fabuloasa a comentatorilor de la Cadena Ser, dupa golul marcat de Sergi Roberto in minutul 95

VIDEO Exista minuni - Barcelona, in sferturile Champions League dupa 6-1 cu PSG

Luis Enrique: Niciunul dintre copii care au fost pe Nou Camp nu va uita aceasta seara / Este un sport unic pentru oameni nebuni

VIDEO Liga Campionilor Barca - PSG 6 -1 / Imposibila "remontada"/ Povestea catalana care va fi spusa la nesfarsit

Presedintele PSG: Am avut doua penaltiuri neacordate, dar nu avem nicio scuza pentru acest esec