​VIDEO Exista minuni - Barcelona, in sferturile Champions League dupa 6-1 cu PSG

Joi, 9 martie 2017, 9:13 Sport | Fotbal

Jucatorii Barcelonei si bucuria unui succes istoric
​Barcelona a devenit prima echipa din istoria cupelor europene care reuseste sa se califice dupa ce a pierdut mansa tur cu 4-0. A "curs" multa cerneala dupa meciul apoteotic de pe "Camp Nou", presa catalana ridicand in slavi ambitia echipei lui Luis Enrique, in timp ce gazetarii francezi dau de pamant cu trupa lui Unai Emery.

Aici poti vedea un rezumat amplu al meciului Barcelona vs PSG.

FC Barcelona a trecut, miercuri, de Paris Saint-Germain, scor 6-1, pentru catalanii marcand Suarez '3, Kurzawa '40 (autogol), Messi '50 (penalti), Neymar '88, '90+1 (penalti) si Sergi Roberto '90+5, in timp ce pentru parizieni a punctat Cavani '62.

Barcelona este pentru al zecelea an consecutiv in sferturile Champions League si este prima echipa din istoria competitiilor europene care reuseste sa se califice dupa ce a pierdut cu 0-4 in mansa tur.

Alte titluri care te-ar putea interesa:

Luis Enrique: Niciunul dintre copii care au fost pe Nou Camp nu va uita aceasta seara / Este un sport unic pentru oameni nebuni

VIDEO Liga Campionilor Barca - PSG 6 -1 / Imposibila "remontada"/ Povestea catalana care va fi spusa la nesfarsit

Presedintele PSG: Am avut doua penaltiuri neacordate, dar nu avem nicio scuza pentru acest esec

10568 vizualizari

• -3 (7 voturi)
    minuni?! (Joi, 9 martie 2017, 9:16)

liviu_ [utilizator]

1 - minune(ma rog ceva f pozitiv) e sa se descopere leacul pentru cancer, nu sa se califice o echipa de fotbal!
    2 - minune e sa se califice FARA ajutorul arbitrului

inca o echipa spaniola (dupa real) care imi devine antipatica... felicitari!
  • 0 (8 voturi)
    Blat! Au furat noaptea ca hotii!!! (Joi, 9 martie 2017, 9:32)

Miky60 [utilizator]

O furaciune pentru MAFIA din fotbal! DNA, sa vina sa ii ia! Kovesi sa intervina si in UEFA si FIFA sa faca curatenie si la ei! #rezist la blaturile din fotbal!
  • +1 (7 voturi)
    omisiune !! (Joi, 9 martie 2017, 9:58)

asada [utilizator]

Deobicei minunile sant atribuite cuiva !!! Cu aceasta este creditata puslamaua de arbitru neamt ,care a dat clasa pungasilor din fotbalul nostru !!!!
  • 0 (4 voturi)
    minune de arbitraj (Joi, 9 martie 2017, 10:48)

DSS [utilizator]

2 penalty-uri inventate. halal obiectivitate, nu ati pomenti 2 cuvinte despre minunea de arbitraj
    Meci de 2 bani (Joi, 9 martie 2017, 11:24)

Nickson [utilizator]

Barcelona in criza de idei impinsa din urma de suporteri si favorizara pe fata de abitri + un pic de noroc chior (golul lui Suarez si autogolul lui Kurzawa).
    La scorul de 3-1 Mascherano pe post de ultim aparator ii ia piciorul stang lui De Maria in careul Barcelonei - cartonas rosu Mascherano si penalty pentru PSG. Chiar si in rezumatele de peste 15 minute aceasta faza nu este data in slow motion. O mizerie.