​Jucatorii lui PSG au fost primiti cu ostilitate la putin timp dupa ce au aterizat la Paris, un grup de suporteri ai campioanei Frantei cerandu-le socoteala fotbalistilor lui Unai Emery pentru rusinea traita pe "Camp Nou" (1-6). In momentul in care incerca sa plece cu masina din zona, Thiago Motta l-a lovit, cel mai probabil accidental, pe unul din fani.

Suporterii lui PSG, revoltati dupa infragerea favoritilor cu BarcaFoto: Captura YouTube

FC Barcelona a trecut, miercuri, de Paris Saint-Germain, scor 6-1, pentru catalanii marcand Suarez '3, Kurzawa '40 (autogol), Messi '50 (penalti), Neymar '88, '90+1 (penalti) si Sergi Roberto '90+5, in timp ce pentru parizieni a punctat Cavani '62.

Barcelona este pentru al zecelea an consecutiv in sferturile Champions League si este prima echipa din istoria competitiilor europene care reuseste sa se califice dupa ce a pierdut cu 0-4 in mansa tur.

Vezi aici momentul in care Thiago Motta il loveste accidental pe unul din fani:

Poate te intereseaza si:

AUDIO Barcelona - PSG 6-1/ Reactia fabuloasa a comentatorilor de la Cadena Ser, dupa golul marcat de Sergi Roberto in minutul 95

VIDEO Exista minuni - Barcelona, in sferturile Champions League dupa 6-1 cu PSG

Luis Enrique: Niciunul dintre copii care au fost pe Nou Camp nu va uita aceasta seara / Este un sport unic pentru oameni nebuni

VIDEO Liga Campionilor Barca - PSG 6 -1 / Imposibila "remontada"/ Povestea catalana care va fi spusa la nesfarsit

Presedintele PSG: Am avut doua penaltiuri neacordate, dar nu avem nicio scuza pentru acest esec