​VIDEO Sevilla - Barcelona 1-2/ Messi, golul 500 in tricoul catalanilor

Luni, 7 noiembrie 2016, 8:52 Sport | Fotbal

Messi, golul 500 in tricoul Barcelonei
Dominata in multe momente categoric in prima repriza de Sevilla, FC Barcelona si-a revenit in al doilea mitan, reusind sa castige partida de pe "Ramón Sánchez Pizjuán" cu 2-1 (Primera Division, etapa a XI-a). Vitolo a deschis scorul pentru gazde in minutul 15, insa Messi (43') si Suarez (61') au intors soarta disputei.

Reusita de pe terenul celor de la FC Sevilla a fost cea cu numarul 500 pentru Messi in tricoul catalanilor: 469 de goluri in partidele oficiale si 31 in meciuri amicale, dupa cum informeaza site-ul oficial al catalanilor.