​VIDEO Un huligan rus a filmat cu o camera Go Pro atacurile asupra suporterilor englezi

de Diana Ene     HotNews.ro
Marţi, 14 iunie 2016, 14:07 Sport | Fotbal

Violente pe strazile din Marsilia
Foto: Captura YouTube
Un huligan rus si-a montat o camera Go Pro la nivelul taliei si a filmat cele mai violente confruntari de la inceputul Campionatului European din Franta. Suporterii rusi i-au atacat pe fanii Angliei la Marseille inaintea meciului din Grupa B dintre Anglia si Rusia.

​Video-ul arata cum fanii celor doua echipe se angajeaza in numeroase inclestari pe strazile din Marsilia si cum se ataca cu sticle si scaune.

La un moment dat, huliganul care filmeaza poate fi vazut calcand  pe capul unui om.















Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
16168 vizualizari
  • +31 (35 voturi)    
    Niste animale (Marţi, 14 iunie 2016, 14:58)

    justareader [utilizator]

    Indivizii care merg la meciuri doar pentru a se bate cu galeria adversarilor sunt niste animale.
    De fapt ei nici nu urmaresc meciul, ci se imbata ca niste porci si cauta motive sa se bata cu ceilalti.
    Din pacate exista astfel de specimene peste tot, Rusia, Anglia chiar si la noi se bat galeriile celor de la Steaua cu cei de la Dinamo sau Rapid, CFR Cluj etc. sau chiar galeriile celeiasi echipe (se bate "Peluza Nord" cu "Peluza Vest" de exemplu)
    Din cauza unor asemenea cretini iti este scarba si chiar frica sa mergi la meci cu copilul sau chiar se treci pe langa stadion in ziua unui "derbi",
    • -8 (18 voturi)    
      Vorbesti prostii (Marţi, 14 iunie 2016, 15:17)

      Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui justareader

      Ce galerie ai vazut tu la CFR Cluj ?!?! Vezi ca s-ar putea sa ii confunzi cu ratatii de la universitatea. Dar pentru aia iti dai cu parerea pe internet fara sa cunosti.
    • +6 (10 voturi)    
      CFR Cluj? (Marţi, 14 iunie 2016, 16:04)

      stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui justareader

      De cand se bat "samantarii" ? :)))
      Lasand gluma la o parte, suporterii CFR Cluj mi se par cei mai civilizati.
    • +3 (7 voturi)    
      inca e bine (Marţi, 14 iunie 2016, 16:04)

      LiviusAcris1 [anonim] i-a raspuns lui justareader

      ca drona nu era inarmata
    • +2 (2 voturi)    
      Un "clujean" a dat cu piciorul in capul unui came- (Marţi, 14 iunie 2016, 18:47)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui justareader

      raman - romani amandoi!. Dar asta nu inseamna ca rusii nu i-au atacat pe englezi.
  • +4 (8 voturi)    
    Fara reactie.. (Marţi, 14 iunie 2016, 15:16)

    unTaran [utilizator]

    din partea autoritatilor. Astia meritau sa fie expulzati imediat plus o amenda grasa. Ce salbatici.....
    • +13 (13 voturi)    
      Unde e politia franceza ?!! (Marţi, 14 iunie 2016, 16:35)

      animatron [utilizator] i-a raspuns lui unTaran

      E totusi uimitor, filmarea postata dureaza circa 4 minute, uneori e accelerata, deci e vorba chiar de o perioada mai mare de timp, totul se intampla pe strazi centrale si in piete turistice ale Marsiliei, cu terase, si nu se vede nici macar un singur politist francez !!!

      La o manifestatie sindicala, ai autobuze intregi de CRS (Compagnies Républicaines de Securite) parcate la 2 strazi distanta de traseu.

      CRS sunt un corp de politie special antrenat care nu e platit decat pentru asta, sa iasa la bastonat manifestanti turbulenti.

      De ore intregi huliganii britanici si rusi consumau alcool in asteptarea meciului de seara si aparent fortele de politie si cele de CRS din regiunea marseieza, mobilizate special pt Euro2016, n-au putu opri nimic, par sa fi bagat capul la cutie..

      Pe YouTube gasiti video-uri filmate de locuitori din Marsilia cu bande de arabi (veniti din cartierele nord ale orasului) care ataca suporteri britanici si rusi.

      Oricum, de mentionat ca premierul francez a decis ca unii suporteri rusi vor fi expulzati sau li se va refuza intrarea pe teritoriu. Nu se stie daca se va lua aceeasi masura contra britanicilor.

      Dar inca nu va interzice intrarea in tara a predicatorilor islamici gen Tariq Ramadan si fratele acestuia. Aparent aia sunt mai putin periculosi decat un rus beat, asa crede guvernul francez.
  • +12 (18 voturi)    
    au scapat din cusca omuletii verzi... (Marţi, 14 iunie 2016, 15:42)

    rov [utilizator]

    urmasii triburilor mongole au dat 10 secole inapoi si au ajuns la Paris...Nice!
    Eu cred ca trebuie gard electric in jurul rusiei. Plus scut din 10 in 10 km...
  • -23 (23 voturi)    
    Niste (Marţi, 14 iunie 2016, 15:49)

    cu5clase [utilizator]

    astfel de baieti ne trebuie cand ies corporatistii flamanzi in strada sa dea jos guvernu'.
    • +10 (10 voturi)    
      corporatistii flamanzi (Marţi, 14 iunie 2016, 18:19)

      bogdan. [utilizator] i-a raspuns lui cu5clase

      iti platesc tie asistenta sociala. Asa ca cine te plateste iti si porunceste!
    • +13 (15 voturi)    
      O scurta explicatie (Marţi, 14 iunie 2016, 18:40)

      JohnnyBoy [utilizator] i-a raspuns lui cu5clase

      Corporatistii aia flamanzi genereaza cam 50% din PIB-ul Romaniei. Din acest motiv 10 000 de corporatisti in strada pot schimba guvernul, iar 10 000 de asistati sociali nu pot decat sa faca dansul pinguinului.
      • -8 (8 voturi)    
        Ia-o (Marţi, 14 iunie 2016, 19:26)

        cu5clase [utilizator] i-a raspuns lui JohnnyBoy

        usor cu matematica si vezi istoria recenta. Sunt mai multi asistati sociali decat 'ntelectuali sclavi la patron, si vezi ce voteaza.
    • +5 (5 voturi)    
      Recidivezi (Marţi, 14 iunie 2016, 18:48)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui cu5clase

      poate chiar esti recidivist.
      • -7 (7 voturi)    
        M-ai (Marţi, 14 iunie 2016, 19:23)

        cu5clase [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

        nimerit ! Vrei sa ne intalnim sa-ti dau mai multe detalii ?
  • -4 (6 voturi)    
    Angajat la TV5 (Marţi, 14 iunie 2016, 15:54)

    Robert M [utilizator]

    Il chema Aliuta si lucra cu jumatate de norma la TV5.