Lionel Messi, despre gazonul de pe Arena Nationala: "Aveam nevoie de doua sau trei atingeri ca sa controlam mingea"

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 6 martie 2014, 11:04 Sport | Fotbal

Lionel Messi
Foto: HotNews / DP
Argentina nu a reusit decat o remiza impotriva tricolorilor, scor 0-0, iar Lionel Messi a criticat starea gazonului de pe Arena Nationala. "Nu cautam scuze, insa starea gazonului nu ne-a ajutat sa facem un meci mare. Aveam nevoie de doua sau trei atingeri ca sa controlam mingea", a precizat vedeta celor de la FC Barcelona.

"Nu cautam scuze, insa starea gazonului nu ne-a ajutat sa facem un meci mare. Aveam nevoie de doua sau trei atingeri ca sa controlam mingea. A fost complicat, insa am reusit o repriza secunda mai buna decat prima. Ar fi trebuit sa jucam rapid in fata unei echipe inchise, precum cea a Romaniei, sa castigam spatii, insa nu a fost posibil" - Lionel Messi pentru presa din Argentina, conform Mediafax.

"A fost greu, complicat, din cauza starii terenului. Dar rezultatul este pozitiv, ne ajuta sa crestem in continuare, mai avem mult pana ajungem la 100%" - Sergio Romero, portarul celor de la AS Monaco.























6391 vizualizari

  • 0 (16 voturi)    
    sigur ca da (Joi, 6 martie 2014, 11:05)

    dandra [utilizator]

    firul ierbii avea 2.56 cm, si tu vroiai sa fie 2.47
    zi mai bine ca te-ai alcoolizat toata noaptea si din cauza asta nu ai facut un meci mare.
    • 0 (8 voturi)    
      Messi minte (Joi, 6 martie 2014, 11:47)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      am fost pe stadion aseara, si gazonul a fost perfect. De cum am intrat, acesta a fost primul lucru remarcat: starea f buna a gazonului.
      Mult mai bun decat la omania-Franta, cand sareau bucati din el la fiecare atingere.
      • +4 (6 voturi)    
        Cred ca te cheama Mitica FSN Oprescu (Joi, 6 martie 2014, 13:26)

        alex1234 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Cred ca te cheama Mitica FSN Oprescu

        si ai facut afaceri dubioase pe la primaria capiltalei
    • 0 (0 voturi)    
      ai practicat vreun sport? (Joi, 6 martie 2014, 15:42)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui dandra

      Bre,tu chiar nu ai vazut cum sarea mingea pe ogor,acesti jucatori mari au nevoie de conditii decente ca sa-ti ofere spectacol dar din partea ta...
  • +5 (11 voturi)    
    ati venit doar sa va luati banii (Joi, 6 martie 2014, 11:24)

    Gobelin [utilizator]

    in rest, n-ati jucat nimic.
    pana si tricolorii parca au avut mai mult entuziasm si dorinta de a juca decat voi.
    daca tot asa va prezentati la mondial, nu-s sigur ca treceti de grupe.
    in plus, stilul tau nu se integreaza deloc in cel al echipei, impus de jucatorii de la Real si Manchester.
    echipa joaca stil englezesc, tu-l stii doar pe cel iberic.
    • +4 (6 voturi)    
      Ce are asta cu gazonul de mizerie (Joi, 6 martie 2014, 13:25)

      alex1234 [utilizator] i-a raspuns lui Gobelin

      Ce are asta cu gazonul de mizerie?

      Doar nu vroiai sa-si rupa Messi picioarele

      in brazdele ca de tractor a lui Mitica FSN Oprescu?
    • +2 (2 voturi)    
      Pai si ce alta motivatie au fi vrut sa aiba? (Joi, 6 martie 2014, 14:30)

      sile [anonim] i-a raspuns lui Gobelin

      Ce altceva ar trebui sa motiveze Argentina sa joace cu o echipa care nu e in stare sa treaca de Grecia cand Grecia nu joaca nimic?
      Messi nu s-a potrivit cu echipa nici acum 4 ani, dar asta e o alta discutie.
    • 0 (2 voturi)    
      Ospitalitate romaneasca originala! (Joi, 6 martie 2014, 15:39)

      CetateanLogat [utilizator] i-a raspuns lui Gobelin

      Gazonul a fost prost si publicul i-a huiduit in loc sa-i aplaude. In aceste conditii, principala grija a argentinienilor a fost sa termine meciul fara accidentari serioase datorate "entuziasmului" jucatorilor romani.
  • +7 (7 voturi)    
    vesnicul gazon (Joi, 6 martie 2014, 11:30)

    valentin [anonim]

    la un stadion in care s-au investit sute de milioane de euro, se schimba gazonul de 5-6 ori pe an, de fiecare data pe sute de mii de euro, si pe care primaria vrea sa mai semneze un contract de intretinere de vreo 34 de milioane din banii publici, cum scria ieri in ziar, sa ai un asemenea gazon e o nesimtire.

    Sigur, messi trece printr-o pasa mai proasta, dar problema gazonului e reala.
    • -4 (6 voturi)    
      nu are nimic gazonul... (Joi, 6 martie 2014, 11:48)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui valentin

      am fost aseara si era impecabil
      • +4 (4 voturi)    
        hai fii serios (Joi, 6 martie 2014, 13:09)

        4u [anonim] i-a raspuns lui bancher

        Ai jucat tu pe el de spui ca e impecabil? Una e parerea unui amator si alta e cel al unui profesionist,gandestete bine ce spui inainte sa ti dai cu parerea
        • -1 (3 voturi)    
          a mai zis cineva in afara de Messi (Joi, 6 martie 2014, 14:29)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui 4u

          ca gazonul nu a fost bun?
          Se vedea clar din tribuna ca nu avea probleme, era neted, fara brazde, si nu a sarit nici o bucata din el.
          Dimpotriva, la Romania-Franta se vedea clar, tot din tribuna, ca nu era bun..sareau bucati din gazon la fiecare cazatura a fotbalistilor si la fiecare sprint mai accelerat.
          Merg de destui ani pe stadioane ca sa imi dau seama din ochi daca gazonul este bun sau nu este.
          Messi cauta scuze.
      • +2 (6 voturi)    
        Nu te Cheama cumva Oprescu? (Joi, 6 martie 2014, 13:24)

        alex1234 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Nu te Cheama cumva Oprescu?
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Joi, 6 martie 2014, 11:33)

    klaudyuxxx [utilizator]

    Daca nu-i Becali sa va aduca gazon din Olanda...
    (nu ca l-as apara de racoare)
  • +4 (6 voturi)    
    este droaznic ! (Joi, 6 martie 2014, 11:37)

    ivan [anonim]

    dai o bascula de bani pe stadionu' ala si ai o gramada de probleme cu el !
    nu se poate trage acoperisul
    gazonul-deplorabil
    cum se poate, la meciul de desschidere, sa-ti zboare brazde de gazon...
    schimbi gazonul, de nu stiu cate ori-si-i tot prost..
    ceva necurat acolo
    miroase a sifonat de bani
  • +4 (4 voturi)    
    doua atingeri sau trei?? (Joi, 6 martie 2014, 12:05)

    bogdan [anonim]

    pai noi avem jucatori care au nevoie de un meci..altii de un campionat sa aibe controlul mingiei si nu se mai plang atat:)))..RASFATATULE!!
  • +3 (5 voturi)    
    Oprescu ar trebuie sa-si dea imediat Demisia (Joi, 6 martie 2014, 13:23)

    alex1234 [utilizator]

    Oprescu ar trebuie sa-si dea imediat Demisia!

    Dupa ce a platit sute de milioane de euro pe acest

    Stadion si a schimbat gazonul de cel putin 4 ori

    sa vina acum Messi si sa nu poata juca din cauza

    gazonului de rahat si sa ajunga sa se planga de starea

    lui spunad ca mingea sarea aiurea din brazdele de

    pamant e o rusine pentru noi.

    (si Messi e un om modest, nu e un jucator cu fite, ca
    sa fim bine intelesi),

    Acest Mitica FSN Oprescu cu vesnicul sau ranjet ar

    trebui sa-si dea demisia imediat pentru ca a cheltuit

    aiurea banul public si a facut din bani publcii

    un stadion cu sute de

    milioane de EU, stadion pe care nu se poate juca

    (daca nu cumva e vorba chiar de o mare coruptie la mijloc)
  • 0 (0 voturi)    
    lipsa de interes (Joi, 6 martie 2014, 15:32)

    martorul [anonim]

    confirm ca au venit doar sa ia banii, si sa faca un pic de miscare. echipa argentinei NU A IESIT LA INCALZIRE inainte de meci. DELOC! asta spune foarte multe.