FOTOGALERIE UPDATE Steaua vs FC Brasov 4-0: Sarbatoarea titlului - Coregrafie impresionanta a suporterilor ros-albastri/Spectacol in Piata Constitutiei/ Nimeni nu scandeaza pro Becali

de A.I., Victor Cozmei     HotNews.ro
Marţi, 28 mai 2013, 18:33 Sport | Fotbal

FOTOGALERIE Steaua vs FC Brasov
Steaua a sarbatorit cu o coregrafie impresionanta titlul de campioana a Romaniei (al 24-lea din istorie), la meciul cu FC Brasov, din ultima etapa a Ligii 1 la fotbal (runda XXXIV).

UPDATE: Autocarul cu jucatorii Stelei a ajuns in Piata Constitutiei. Alaturi de acestia s-au adunat aproximativ 15.000 de oameni care sarbatoresc castigarea titlului cu artificii.
UPDATE: In Piata nimeni nu striga pentru Gigi Becali, desi voci izolate incearcau cu disperare sa anime multimea pentru sustinerea finantatorului

Click pe poza pentru a vedea FOTOGALERIA.

Steaua - FC Brasov 4-0

Steaua:
Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Gardos, Latovlevici (Pirvulescu '69) - Pintilii, Bourceanu - Popa, Iancu (M. Costea '62), Tanase - Rusescu (Nikolici '25). Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

FC Brasov:
Marinescu - Vagner (Enceanu '78), Machado, Madeira, Cr. Ionescu - Tatar, Munteanu - Viveiros (Paun '46), Davide Dias, Popa - Buga (Danquah '46). Antrenor: Adrian Szabo

Cartonase galbene:
Pintilii '45, Popa '55, Tanase '83, Bourceanu '90 - I. Popa '80, Madeira 83

Click aici pentru rezultate si clasament.


Citeste mai multe despre   



















7050 vizualizari

  • -2 (20 voturi)    
    24 de titluri...majoritatea in COMUNISM (Marţi, 28 mai 2013, 18:58)

    Gryphus [utilizator]

    l-au invitat si pe Valentin Ceausescu?
    • +2 (14 voturi)    
      Doare? (Marţi, 28 mai 2013, 21:03)

      DT34 [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Te maninca invidia, nu?
    • +1 (15 voturi)    
      hehe (Marţi, 28 mai 2013, 21:30)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      – Tati, tati.. ce inseamna "Champions League"? - Nu stiu fiule, noi tinem cu Dinamo!
      • -1 (5 voturi)    
        pai ! (Miercuri, 29 mai 2013, 8:09)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        ca dynamo a dus'o mai nasol in iepoca !

        doar uniforma diferita.
    • +1 (9 voturi)    
      :)) (Marţi, 28 mai 2013, 21:33)

      M. G. [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Uite, de cand au scapat de comunism sau de mostenirea lasata de comunism, le-a luat 7 ani sa ia un titlu.:))
  • +2 (12 voturi)    
    m'am uitat la stilul si comportamentul (Marţi, 28 mai 2013, 21:23)

    nash pandelica [utilizator]

    campioanei, in meciul de azi.
    leit mm si becali.
    fara pic de demnitate, modestie.
    latovlevic, frate geaman al memelei.

    despre fani, ce sa mai zic, au aratat totul in piata universitatii, iarna trecuta.
    si azi, la cornerul brasovului.
    becalezi, toti.

    pen'ca tot e mare veselie in bucale, orasul ciobanului bucur, ca tot un cioban este stima si mandria, propun schimbarea numelui in becalesti.

    cred ca in strainatate nici nu s'ar prinde nimeni.:))

    totusi, umbra blatului gegos cu viitorul, afacerea makedoneasca, va ramane.

    reghe este singurul p'acolo cu oleaca de demnitate.
    si bourceanu.

    campioana la puncte dar cu multe bube.
  • +6 (10 voturi)    
    15,000 de oameni? (Miercuri, 29 mai 2013, 0:16)

    un dac [utilizator]

    Astia nu au nimic de zis despre modificarea Constitutiei, despre gazele de sist, despre aur, despre reducerea puterii de cumparare, despre coruptia la nivel inalt, despre eliberarea lui nastase dupa 9 luni etc? Ca sa nu mai vorbesc ca daca pro steaua ies 15,000, anti oprescu ar trebui sa iasa 600,000.
    Romania are simt civic egal cu zero,
    Traiasca fotbalul, sportul rege.
    Printre astia or fi fost si dintr-aia de au considerat blat meciul cu "baietii" lui hagi?
    Oricum ai da-o, Becali daca era baiat destept putea aduna 15,000 de oameni (respectiv daca nu-i supara constant), iar voiculescu, antenele si usl-ul abia au adus 200 de oameni.
    Cam prea tare tara asta! Mai ales Bucurestiul. A stiut Lis unde sa candideze:-)