UPDATE Meciul Ceahlaul - Steaua, disputat cu "casa inchisa", s-a incheiat 3-4

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 10 martie 2013, 16:47 Sport | Fotbal

UPDATE 23:00 Steaua a invins Ceahlaul, dupa un meci spectaculos, scor 4-3. In minutul 12 al partidei scorul era deja 3-1.

Au marcat:

Pentru gazde: Gheorghiu '8, Golubovici '35 (penalti) şi Constantinescu '90+1.
Pentru Steaua: Bourceanu '3, Adi Rocha '10, Pintilii '12 şi Tatu '60.

Partida dintre FC Ceahlaul Piatra Neamt si Steaua Bucuresti, etapa 22 din Liga 1, programat duminica, de la ora 20.30, se va disputa cu "casa inchisa', doar cateva sute de bilete fiind disponibile inainte de inceperea partidei.

Potrivit conducerii clubului, pana duminica au fost vandute peste 9.000 de bilete dintre cele aproape 10.000 puse la dispozitia microbistilor.

Pretul biletelor la peluza este de 15 lei, in timp ce la tribuna a doua costa 20 de lei, iar la tribuna oficiala 25 de lei.

Partida dintre FC Ceahlaul si Steaua este considerata de autoritati una cu grad ridicat de risc, motiv pentru care au fost mobilizati cateva sute de jandarmi si politisti, atat din Neamt, cat si de la Bacau.

In timp ce pentru Steaua, partida de la Piatra Neamt este un ultim test oficial inainte de returul cu Chelsea, de pe ''Stamford Bridge'', echipa Ceahlaul joaca un meci extrem de important pentru evitarea retrogradarii. "Galben-negrii" au acumulat, dupa 21 de partide, 20 de puncte, cu unul in plus fata de CSMS Iasi, echipa aflata pe prima pozitie retrogradabila, dar cu un meci in plus fata de Ceahlaul.

9986 vizualizari
  • -1 (5 voturi)
    No competition ... (Duminică, 10 martie 2013, 23:18)

George [anonim]

Stea ua in liga lu militica joaca scenete de pregatire ptr partidele continentale (ca pe vremurile trecute si damnate) cu majoritatea echipelor "oponente" ,existand si cateva cluburi de fotbal adevarate care incearca sa i concureze dar doar cateva exceptii, in acest sezon majoritatea echipelor…
    • +2 (4 voturi)
      da, (Luni, 11 martie 2013, 9:50)

thebblack [utilizator] i-a raspuns lui George

pentru ca in nici un caz o echipa care a batut pe ajax si pe chelsea nu ar putea bate si ceahlaul sau gaz metan fara ajutorul lui mitica.
    • 0 (2 voturi)
      ? (Luni, 11 martie 2013, 11:51)

barbu [anonim] i-a raspuns lui George

cine şi la ce case de pariuri se va fi umplut de bani, pariind 3:4 cu gol în minutul 90?!
  • +3 (3 voturi)
    Ne credeti prosti? (Luni, 11 martie 2013, 10:07)

Mihai [anonim]

Care meci cu "casa inchisa" fratilor? Chiar asa prosti ne credeti? Jumatate din stadion era gol!

Sunteti de acord cu gratierea lui Gica Popescu?