Romania - Franta 0-0/ Ce note primesc tricolorii?

de A.S.     HotNews.ro
Luni, 9 iunie 2008, 20:52 Sport - Stiri Euro 2008

Tricolorii au debutat in grupa "mortii" la EURO 2008 cu un egal, 0-0, contra nationalei Frantei. Comenteaza aici prestatia nationalei si noteaza evolutia jucatorilor, post cu post. 

Statisticile meciului:
Posesie 45 - 55
Suturi pe poarta 0-1
Suturi spre poarta 4-8
Lovituri de colt 3-3
Faulturi 18-21
Cartonase galbene 3-1

Romania: Lobont - Contra, Goian, Tamas, Rat - Cocis, Radoi (Dica)., Chivu -  Nicolita, Daniel Niculae, Mutu (Marius Niculae)






















6602 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    e bine (Luni, 9 iunie 2008, 20:55)

    Mihai Pop [anonim]

    E foarte bun rezultatul
    • +1 (1 vot)    
      sdasdas (Luni, 9 iunie 2008, 21:24)

      alex ploiesti [anonim] i-a raspuns lui Mihai Pop

      e soooper bine!HAIromania
  • 0 (2 voturi)    
    nu au jucat (Luni, 9 iunie 2008, 20:56)

    doar aparare [anonim]

    nimic ai nostri
    • 0 (0 voturi)    
      lasa bah... (Luni, 9 iunie 2008, 21:24)

      zaboo [anonim] i-a raspuns lui doar aparare

      "noroc" ca au "jucat" francezii... da' n-a mai fost Toyota pe teren, ce vrei? daca stau bine sa ma gandesc nici celelalte meciuri n-au fost cine stie ce, dar asta a fost undeva chiar sub prima divizie din Ro =)) una peste alta conteaza mult ca n-am incasat-o; totusi, abia azi am inteles ce dor mi-e de Dan Petrescu, Dorinel Munteanu, Raducioiu... ce sa mai zic? spectacolul - cand e - se duce si punctele raman... la fel raman la turneu si echipele care le iau... asa ca, sa luam puncte, baieti! haha, a sesizat cineva cand canta Chicu ca era pe langa la un moment dat??? =)) hihi hai Romania! pe mama lor!
      • -1 (1 vot)    
        chivu (Luni, 9 iunie 2008, 23:04)

        aabram [anonim] i-a raspuns lui zaboo

        Era pe langa cu imnul da' cat suflet punea! imediat dupa aia l-au aratat pe Base, dar el nu canta...
        • 0 (0 voturi)    
          pai daca ar fi cantat Base... (Marţi, 10 iunie 2008, 2:27)

          zaboo [anonim] i-a raspuns lui aabram

          aparea imediat un dement ca Stan sa faca spume ca asta nu e atitudine de presedinte... ca orice face oricum nu e bine; cat despre Chivu, prefer sa mimeze imnul decat jocul, iar de data asta chiar mi-a mers la suflet jocul lui. Si atitudinea - desi NU credeam sa ajung sa zic asta prea curand :D Ca ultima mentiune: astia de la espn au zis ca tactica de omorare a jocului si scoaterea din palarie a unui punct in primul meci a fost buna!
  • 0 (2 voturi)    
    pacat (Luni, 9 iunie 2008, 20:57)

    dan [anonim]

    N-am jucat nimic in atac, am tras pe poarta?
    Un minunat 8 1 1
    Cum sa dam gol?
  • 0 (2 voturi)    
    meci slab (Luni, 9 iunie 2008, 20:58)

    lulu [anonim]

    cam slab au jucat si unii si ceilalti. sa speram ca nu va fi singurul punct al romaniei.
  • 0 (2 voturi)    
    meci (Luni, 9 iunie 2008, 20:58)

    victor j [anonim]

    A fost un joc extrem de tacticizat.Insa jucatorii nostri au gresit cam mult...Franta nu a dovedit nimic.Piti a ''omorat''jocul..:) E un rezultat bun,totusi. Bravo!
  • 0 (2 voturi)    
    bravo! (Luni, 9 iunie 2008, 20:58)

    marius [anonim]

    Felicitari echipei, au jucat bine.. pacat ca nu au inscris.. ce m-a enervat pe mine, au fost prea multe pase inapoi... in loc sa joace innainte.. ei tot catre poarta noastra mergeau.. si se jucau in fata ei... in rest.. a fost frumos meciul.. astept cel cu Italia pe 13.. BAFTA TRICOLORI!!
  • -3 (5 voturi)    
    De ce intra mutu? (Luni, 9 iunie 2008, 20:59)

    Dragos [anonim]

    Ce cauta liniuta? Sa dea din cap ca prostu prostilor pe teren?
    Bravo Piturca pentru ca l-ai scos pe drogat din teren! Data viitoare poate nu mai intra deloc! N-are ce cauta!
  • +2 (4 voturi)    
    tactica defensiva nedemna de Euro (Luni, 9 iunie 2008, 20:59)

    Alex [anonim]

    Un egal in primul meci nu e un rezultat rau, dar tactic echipa Romaniei a jucat execrabil. Nu se poate apara cu 8-9 jucatori si un atacant izolat. Cu asemenea atitudine 9 fundasi cu speranta sa inscrii la noroc sigur nu se poate avansa prea departe la acest Euro. Daca Piturca nu schimba tactica e clar ca vom pierde cu ITA sau NED, e inevitabil. Si daca pierdem, n-ar fi rau sa facem jocuri mai constructive.

    Unde e spiritul echipei din 1994?
  • +1 (5 voturi)    
    tare meci! (Luni, 9 iunie 2008, 21:00)

    geosan [anonim]

    foarte "frumos" meciu, nu cred ca o sa fie altul mai slab ca asta in tot Campionatul.
  • -4 (6 voturi)    
    0-0 (Luni, 9 iunie 2008, 21:03)

    BigBoss [anonim]

    Iubesc Romania, dar ii urasc pe romani!
  • -1 (5 voturi)    
    ... (Luni, 9 iunie 2008, 21:04)

    dragos [anonim]

    M-am uitat pe France 2 dupa meci si au aratat niste imagini din tribuna romaneasca. In mijloc, mascota noastra: un tip supraponderal cu lantz gros de aur la gat. :)
    • +1 (1 vot)    
      . (Luni, 9 iunie 2008, 21:28)

      marylenna [anonim] i-a raspuns lui dragos

      Era un tip la bustul gol cu un lant gros de aur. Un personaj pitoresc, normal ca l-au aratat. Dar au aratat si fete frumoase si supoteri civilizati. Eu m-am uitat pe M6 si au fost foarte ok.
  • +1 (3 voturi)    
    Ma bucur (Luni, 9 iunie 2008, 21:04)

    Razvan007 [utilizator]

    Ma bucur ca nu am luat gol ! Psihologic vorbind, asta este un atu important !
  • -1 (3 voturi)    
    greu la deal ...cu boii mici (Luni, 9 iunie 2008, 21:05)

    d.b. [anonim]

    A fost singura lor sansa sa '' bata'' pe cineva.
    Dar..... subtire, foarte subtire.
  • +1 (3 voturi)    
    Ro-Fr (Luni, 9 iunie 2008, 21:05)

    Thor [anonim]

    dupa ce ca aia au jucat ca niste desculti puteam si noi sa fortam putin mai mult zic eu
  • -2 (2 voturi)    
    cat despre arbitri... (Luni, 9 iunie 2008, 21:07)

    Thor [anonim]

    alti desculti. cred ca au si tinut cu fr dupa cate am obs
  • +1 (3 voturi)    
    prestatie (Luni, 9 iunie 2008, 21:09)

    valydo [anonim]

    Lobont 9
    Joc precis, o singura ezitare la inceput, dar fara urmari. Nici n-a avut decat 2-3 faze mai grele, dar putea fi de ajuns pentru francezi sa dea gol.

    Contra 7
    Mult mai putin ofensiv decat deobicei, nici nu prea s-a aparat bine.

    Goian 9
    Galben luat cam usor, dar un joc sigur in rest.

    Tamas 8
    Destul de nesigur, a acordat multe cornere.

    Rat 10
    Omul meciului. I-a tinut aproape perfect pe Ribery, Benzema sau cine mai venea pe acolo. A avut si cele mai multe pase din echipa. Un joc impecabil.

    Cocis 8
    Sacrificat in spiritul defensivei, nu prea s-a vazut si a dat si cateva pase gresite.

    Radoi 10
    Joc impecabil la centru, ma asteptam sa tina Chivu mai mult din rolul asta.

    Chivu 8
    Acelasi joc de coordonator, dar cu mai putin succes decat la partidele trecute.

    Nicolita 9
    A alergat ca deobicei, si-a facut treaba, l-a scos pe Contra de multe ori din situatii dificle. Pacat ca inca n-are finalizare.

    Daniel Niculae 9
    Omul s-a chinuit, chiar daca nu i-a reusit mare lucru. A alergat mult si sa vedem daca o sa-l tina bateriile si la meciurile viitoare. Dupa parerea mea, merita locul de titular.

    Mutu 7
    Joc slab, doar cu 2-3 faze caracteristice. Noroc cu Rat pe partea aia.

    Marius Niculae 7
    N-a intrat in joc, ce-i drept nici nu i s-a acordat prea mult timp.
    • +2 (2 voturi)    
      Excelent rezultat ! (Luni, 9 iunie 2008, 21:23)

      Romanescu [anonim] i-a raspuns lui valydo

      Pt. ca acum presiunea va fi enorma pe francezi, sa vedeti ce dezumflati erau comentatorii lor, dupa ce cu 2-3 zile inainte faceau glume si spuneau ca ne bat cu cel putin 2 goluri diferenta.
      S-a vazut ca Benzema e mediocru tehnic, iar musulmanul Ribery (s-a convertit dupa casatoria cu o mahomedanca:))) alearga si cam atat, a fost anihilat.
      Foarte putine ocazii, multa tactica, anihilare reciproca!
      Franta mi s-a parut imbatranita si fara nici o sclipire, fara idei in atac.
      Romania mi s-a parut crispata la inceput apoi s-a vazut ca nici nu se chinuiau sa alerge, jucatorii, Mutu parca era la antrenament..
      Daca Italia bate azi Olanda, meciul Franta-Olanda va fi unul al mortii, cine pierde pleaca acasa:)
      Daca bate Olanda, va fi mai usor pt. noi cand ii vom intalni la sfarsit.
  • -1 (1 vot)    
    Campioana europeana ? (Luni, 9 iunie 2008, 21:13)

    Aurel [anonim]

    La sfarsitul meciului Domenech si-a aplaudat echipa , in timp ce Victor Piturca era trist.
    Ce sa mai intelegi din acest joc ?
    Undei Bölönyi sa vada, sa-i......
  • 0 (2 voturi)    
    sa nu uitam (Luni, 9 iunie 2008, 21:13)

    mihaela [anonim]

    Eu cred ca e bine ca am jucat cu Franta acum. Sa nu uitam ca Franta a debutat prost la campionatele europene si mondial;e, apoi a crescut progresiv. Un egal cu o echipa care ne-a cam batut pe unde ne-a prins ... e bun. Supertacticizat meciul si de aceea unora li se poate parea nu s-a jucat nimic.
  • 0 (2 voturi)    
    rusine! (Luni, 9 iunie 2008, 21:14)

    Geo [anonim]

    Ce cauta unii dintre oierii si....alti conationali in echipa Romaniei?
    Acest becali, care traieste mai mult pentru steaua (este mica, acum) sa se duca DRACULUI!
    Rusine pentru cei 666 de la steaua. Ei sunt Stana, nu Piturca.
    Poate Piti, pentru urmatorul joc, va identifica o echipa ROMANEASCA.
    Unii au identificat aluziile!
    Cu stima pentru adevaratiii tricolori,
    Geo
    • +1 (3 voturi)    
      Ura fata de Becali... (Luni, 9 iunie 2008, 22:00)

      CRadu25 [utilizator] i-a raspuns lui Geo

      ...justificata, de altfel, n-ar trebui sa te impiedice sa vezi ca stelistii din teren (Nicolita, Goian, Radoi) chiar au facut treaba buna.

      In rest, meci oribil, rezultat mediocru. Asta a fost tactica lui Piturca, pe cared cred ca va incerca sa o aplice cu Italia pentru a incerca lovitura finala in meciul cu olandezii. Daca ii iese, se va umple de lauri, daca nu, va ramane ca antrenorul care a incercat o tactica indeobste falimentara si n-a reusit.
  • -4 (4 voturi)    
    Nota maximă! (Luni, 9 iunie 2008, 21:19)

    alex [anonim]

    România a jucat bine dar se putea şi mai bine.Totuşi merită întreaga echipă nota 9,50.
  • 0 (4 voturi)    
    poate nu inteleg eu.... (Luni, 9 iunie 2008, 21:22)

    eu [anonim]

    DAR CUM SA TE MULTUMESTI CU UN EGAL !!? Indiferent de echipa cu care joci...daca te multumesti cu un egal esti invins din start !
    Au jucat slab, nu s-a legat nimic. Nota 5 pentru egal.
    HAI ROMANIA!
  • -1 (3 voturi)    
    Bravo (Luni, 9 iunie 2008, 21:26)

    leu [utilizator]

    România a făcut o treabă bună.Nota 10!
  • 0 (2 voturi)    
    ZERO/ZERO/ZERO (Luni, 9 iunie 2008, 21:27)

    doi si-un sfert [anonim]

    Poate meciul urmator joaca si fotbal...altfel de ce au mai plecat de acasa ?Ca sa stea cu mingea la picior in iarba?
  • +2 (2 voturi)    
    Rezultat bun pentru contabilitate (Luni, 9 iunie 2008, 21:29)

    Nea Vasile [anonim]

    un antrenor nepitzurcat, adica experimentat, vedea dupa 10 min ca echipa franceza e o umbra trista acelei de acum doi ani, renunta la "sa nu luam gol" si anima echipa la atac. A fost o sansa unica care nu cred ca se va repeta cu Italia sau Olanda sa obtinem 3 p., însa scopul evident al fiecarui fotbalist roman era sa scape cat mai repede si oricum de minge. Ca de râie !. Nu am vazut tot meciul o singura incercare constructiva de atac.
    Cand o sa aiba Romania un antrenor, fie el si strain care sa-i invette pe jucatori ca fotbalul modern se joaca numai la firul ierbii, doar înainte si cu maximal trei pase trebuie incercat un atac. Unde esti tu Arsene Wenger ?
  • +2 (2 voturi)    
    Nimic nou... (Luni, 9 iunie 2008, 21:29)

    Vali [anonim]

    Ce e bine? Avem un punct. Dar atat.
    In rest - stilul romanesc: pierdem mingea la mijloc, stam la pomana si vedem ce iese.
    Concluzia: Daca jucam la fel de "pragmatic" cu Italia, e clar. Estimez o infrangere cu 3-0 intr-un caz nefericit... Intr-un caz fericit, pierdem decat cu 1-0.
  • +2 (2 voturi)    
    Rezultat bun (Luni, 9 iunie 2008, 21:31)

    razvan [anonim]

    ...mai greu cu fotbalul.. Piturka e din promotia lu Cartu. "Cu autocaru' n poarta parcat, rezultatu-i garantat"
  • +1 (1 vot)    
    Meci urat (Luni, 9 iunie 2008, 21:44)

    C [anonim]

    Un meci urat in care nu au aratat deloc un fotbal adevarat. Nu au deloc de ce sa fie mandri, nici romanii si nici francezii.

    Cat depre noi, decat cu asa joc, mai bina ramaneau acasa. Preferam sa joace curajos, frumos, chiar cu riscul de a pierde.
  • 0 (0 voturi)    
    e destul de bine (Luni, 9 iunie 2008, 21:56)

    boddy [anonim]

    poi in prima repriza ma asteptam la un gol al frantei dar fundasii siau facut treaba.apoi pe la jumatatea reprizei au fost faze periculoase la amandoua porti.a doua repriza romania a aratat ca e o echipa ma buna decat in prima repiza.meciul era deja terminat pentru ambele echipe.romania-0-0-franta.
  • +1 (1 vot)    
    start fricos (Luni, 9 iunie 2008, 22:04)

    ciuc [anonim]

    cam slab inceput dar cu sanse spre mai bine. olanda si italia sant mai tari dar cu sanse pot fi invinse
  • 0 (2 voturi)    
    depinde (Luni, 9 iunie 2008, 22:07)

    cristi [anonim]

    Daca privesti dpdv tactic meciul, e de nota 10 pentru ca am obtinut un egal cu o vicecampioana. Altfel, e un meci dizgratios. Daca ii iese tactica lui Piti cu Italia e bine. Oricum, cred ca toti cei care spun ca o sa ramanem cu un punct sunt cei care ziceau ca nu o sa luam nici unul, vesnicii nemultumiti sa stea jos. Multumim Romania, eu vreau sa castigam nu sa jucam frumos si sa pierdem iar.
    • 0 (0 voturi)    
      tactica lui piturca... (Luni, 9 iunie 2008, 22:28)

      Thor [anonim] i-a raspuns lui cristi

      este cam aceeasi pe care a aplciat-o olaroiu cand a jucat steaua cu ....middlesborough parca sau cam asa ceva in uefa. si s-a vazut ce a iesit. daca jucam tot asa tare mi se pare ca noi si olanda o sa jucam doar in grupe. ...o vicecampioana de obositi
  • 0 (2 voturi)    
    E doar primul meci ! (Luni, 9 iunie 2008, 22:19)

    vasile [anonim]

    avem destule pana in finala !
  • +2 (2 voturi)    
    diferenta (Luni, 9 iunie 2008, 22:32)

    alex [anonim]

    "Luptam si castigam!" Va mai aduceti aminte vremurile de altadata? Acuma nu luptam si facem egal...si suntem multumiti. Un meci de doua zerouri...

    PS: va uitati la Olanda-Italia? Vedeti vreo diferenta?
  • +2 (2 voturi)    
    Acte de saracie (Luni, 9 iunie 2008, 22:57)

    jixi [anonim]

    Ne bucuram de un 0-0 chinuit, de rahat !
    Halal sa ne fie !
    (Remember - sunt campionate EUROPENE- or. noi si Europa...)
  • +1 (3 voturi)    
    Un meci super (Luni, 9 iunie 2008, 22:59)

    Vincent [anonim]

    Tre' sa tinem cont ca am jucat cu Franta si n-am jucat un amical cu o echipa de liga a doua. Daca Piturca a preferat aceasta tactica de joc a facut foarte bine era singura arma impotriva unor dubli campioni, tre' sa ne amintim ca au infrant Brazilia cu Ronaldo asa ca ceea ce nationala a realizat azi a fost un succes. Un meci formidabil din toate punctele de vedere. pentru cei care comenteaza aiurea ar trebui sa ia lectii de antrenor sau de manager sportiv dar dupa cum se stie se poate deveni antrenor numai dupa ce ai practicat acel sport. cu alte cuvinte daca ar fi stiut fotbal anumite persoane n-ar mai fi vorbit aiurea. BRAVO ROMANIA BRAVO NATIONALA. FELICITARI ATI FOST SUPER!!!
  • +1 (1 vot)    
    Urmeaza Italia (Luni, 9 iunie 2008, 23:04)

    Anonim [anonim]

    La momentul postului, Olanda conduce cu 2 la 0 pe Italia. Daca Olanda invinge, Italia trebuie neaparat sa castige, iar urmatorul meci il au nu Romania, deci concluzia e destul de simpla: ne vor zdrobi.
  • 0 (0 voturi)    
    Asta a fost meci? (Luni, 9 iunie 2008, 23:07)

    io [anonim]

    Hai sa fim seriosi. Romania nu a jucat si nu a aratat nimic. Lasati textele cu ce rezultat mare a obtinut - ca si echipa a fost jenanta si nu merita sa mearga mai departe.
  • 0 (0 voturi)    
    francezii nu se dezmint... (Luni, 9 iunie 2008, 23:11)

    dvo666 [utilizator]

    ... spre noracul nostru francezii au inceput si de data asta prost campionatul, da' una peste alta nici noi nici ei n-au aratat mare lucru. cred ca egalul e cel mai corect scor dupa cum a decurs jocul. pentru mai departe... HAI ROMÂNIA!!!
  • 0 (0 voturi)    
    italia zdrobeste romania (fleoshc!) (Luni, 9 iunie 2008, 23:38)

    unu' [anonim]

    ne zdrobesc o laie .. ii bagam in mlastina si pe astia si le scoatem ultimii doi dinti.. o sa vedeti
  • 0 (0 voturi)    
    Deci... Ce spuneam? :) (Luni, 9 iunie 2008, 23:40)

    Vali [anonim]

    Italia - Olanda 0-3... => Italia o sa dea tot ce are mai bun din ea (nu ca acum ar fi jucat prost) ca sa ne faca muci => strategia de azi a Romaniei este cel putin paguboasa pt meciul de vineri
  • 0 (0 voturi)    
    Nimic nou. (Luni, 9 iunie 2008, 23:51)

    Moldovan [anonim]

    Acest joc a ramas tot o afacere de familie.Jucam ca pe vremea inpuscatului.Ma bucur ca am nimerit rezultatul si asta din patriotism.
  • 0 (0 voturi)    
    Salut (Luni, 9 iunie 2008, 23:52)

    Vincent [anonim]

    Ar fi fost frumos sa postati toate comentariile nu numai pe cele care defavorizeaza echipa nationala a Romaniei daca cineva este partinitor nu e bine, iar daca asta este modalitatea d-vs de a va face o statistica suntem dezamagiti. Va multumim pentru atentie . Romania a jucat SUPER. Bravo tricolorilor!!!
  • 0 (0 voturi)    
    am aratat penali (Luni, 9 iunie 2008, 23:53)

    gigi [anonim]

    O echipa de 2 lei..care a aratat caracterul romanului de pretutindeni
    - lenesi....
    - slabi...
    - multumiti cu putin....
    S-au facut de ras...si ne-au facut de ras...
    Pacat pentru valorile pe care Romania le-a dat in decursul istoriei....
  • +1 (1 vot)    
    De unde golllll...... (Luni, 9 iunie 2008, 23:58)

    Nelu [anonim]

    Cum dracu sa dai gol daca nu tragi la poarta?
    Sa fim realisti.
  • +1 (1 vot)    
    fotbal...? (Marţi, 10 iunie 2008, 0:07)

    zoly [anonim]

    ce kilu meu ...asta a fost meci cand echipa noastra nu a reusit nici un singur sut pe poarta...?apararea si-a facut intr-adevar datoria dar cum sa marchezi cu un singur varf veritabil...? piti ,tata...fotbalul se joaca pe goluri inca...!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat..dezamagire totala (Marţi, 10 iunie 2008, 1:09)

    Mary-Deutschland [anonim]

    Rusine!!! Tricolorii nostri ar trebui sa se uite la cum au jucat olandezii si italienii, germanii si polonezii si sa ia aminte ce inseamna a juca fotbal... Ce inseamna sa alergi pe teren...sa te lupti cu adevarat...sa sutezi spre poarta...
  • 0 (0 voturi)    
    echipa (Marţi, 10 iunie 2008, 9:33)

    egroeg [anonim]

    fara indoiala ca cel mai bun lucru care s-a intamplat este ca echipa nu a pierdut..Nu stiu daca echipa Frantei nu a putut mai mult sau de la inceput se multumea si cu un egal,insa,cand ma gandesc la cum s-a jucat isi alergat in meciul Olanda-Italia,nici baietii nostri nu au aratat prea mult si vor trebui sa fie mult mai motivati altfel vor fi sufocati de valurile adversarilor.N-am avut nici macar un sut pe poarta in meciul cu Franta.!!!!
    Meciul cu Italia va fi cel mai greu fiindca jucam cu " o fiara ranita" in orgoliul ei,un meci egal fiind posibil sa o trimita acasa.Olanda ar trebui sa ne ajute de doua ori-sa bata Franta si sa nu ne bata pe noi,dar sa nu uitam ca au sa ne plateasca si noua o polita.Pana atunci insa trebuie sa ne ajutam noi insine si sa nu pierdem cu Italia. Apoi mai vedem..
  • 0 (0 voturi)    
    e (Marţi, 10 iunie 2008, 9:35)

    liviu [anonim]

    egalu nu e asa rau...
    cum am jucat e mai naspa
    + ca ne mai trebuie 4 puncte pentru calificare
  • +1 (1 vot)    
    Meci funebru... (Marţi, 10 iunie 2008, 13:49)

    Pepi [utilizator]

    ...asa il caracterizau comentatorii elvetieni de televiziune la miezul noptii, dupa meciul Olanda-Italia (descris ca si sublim). In acelasi timp au facut cu ou si cu otet Franta, ca de la ea se astepta foarte mult si au felicitat Romania ca au reusit tactic sa blocheze toate atacurile adverse (cu tot antijocul facut, revelatoare fiind o secventa de aproape doua minute in care ai nostri au plimbat mingea prin aparare, asa zisa constructie a comentatorilor romani). Pe mine personal meciul m-a dezamagit, cel mai mult faptul ca ai nostri jucatori au aceeasi prestatie de furaciosi si milogi (a se vedea cum au luat primele doua cartonase galbene). Si comentariul de pe TVR, de toata jena... ce treaba au avut sa comenteze la final deciziile arbitrului? Cautau motiv sa explice egalul? Trebuiau pur si simplu sa atace si sa inscrie, sa fie mai buni!
  • -1 (1 vot)    
    pai (Marţi, 10 iunie 2008, 14:04)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    cam asa: goian, daniel niculaie si cocis, paraleli cu fotbalul. Restul de la binisor spre bine.
  • 0 (0 voturi)    
    Romania-Franta (Duminică, 15 iunie 2008, 1:23)

    Larisa [anonim]

    francezii tot timpul au spus de romanai ca suntem varza,si inainte de meci au spus ca ne vor bate cu cel putin 2-0,având in vedere ca locuiesc in franta(din pacate)am vazut tot ce au scris ziarele,ca nu am vrut sa zucam,ca ei nu au putu sa se concentre din cauza la soare,ca ei nu snt aantrenati sa joace in soare,parca noi am fi din africa si ei din polul nord,din contra ei au mai multi africani in echipa,mi-e si scârba cand aud ce pot sa spuna ei despre noi ca sa iasa ei bine!sunt mândra ca sunt romanca!si in meciul cu italia s-a vazut ca stim totusi sa jucam!si cel mai bine mi-a parut ca nu am luat bataie de la francezi ca sa le aratam ca nu suntem cum au crezut ei,doar gura e de ei!n-ai ce sa faci cu ei! ne vom califica cu olanda!(m am rugat sa piarda franta sa se invete minte odata sa nu mai dea ci ciocu pe unde nu trebe,si scriu niste articole in ziare de iti vine sa te duci in lumea ta deci este clar ca sunt niste nesimtiti)