Gimnastica / Tamirjan si Dragoi aduc inca doua medalii Romaniei la CE Milano

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Duminică, 5 aprilie 2009, 17:00 Sport | Alte sporturi

Anamaria Tamirjan si Gabriela Dragoi au obtinut medaliile de argint si bronz la barna in cadrul Campionatului European de Gimnastica de la Milano. Ucraineanca Demyanchuk a obtinut medalia de aur, fiind notata cu 14.775.

Anamaria Tamirjan a fost notata cu nota 14.750 si a urcat pe treapta a doua a podiumului. Gabi Dragoi (14.650) a obtinut medalia de bronz.

UPDATE: La sol, Romania nu a reusit sa obtina nicio medalie. Campioana olimpica, Sandra Izbasa a fost marea dezamagire, clasandu-se doar pe locul sapte. Anamaria Tamirjan a fost la egalitate de puncte cu gimnasta din Spania, Izurieta si a ocupat locul al patrulea.

Felicitari!
    Ne ofticam cand vedem la ce diferenta mica n-a luat aurul, dar performanta-i buna!
    Bafta mai departe in concurs!
    felicitari (Duminică, 5 aprilie 2009, 22:44)

rpd [anonim]

Ne bucuram nespus cand auzim de performantele gimnastelor noastre. Le tinem pumnii in continuare. Felicitari!
    Am fost ieri la campionate in Milano (Luni, 6 aprilie 2009, 10:45)

Maria [anonim]

Ieri dupamiaza am fost la Mediolanum Forum in Milano pt campionatele europene.
    A fost extraordinar. Am facut o multime de poze si am filmat executiile tuturor romanilor, plus premierea.
    Unica dezamgire a fost arbitrajul de la sol. I§zbasa a luat 13.900 puncte in mod incorect. Nu a gresit nimic. Toata sala s-a pus pe huiduit si fluierat arbitri.
    Antrenorul romaniei s-a dus sa se certe cu juriul.
    Apoi rusoaica a facut un exercitiu exceptional, arbitri din nou o nota foarte mica.
    O adevarata rusine modul de a puncta performantele la sol.
    Am iesit scarbita de rezultatele de la sol
    Oricum a fost extraordinar sa urmaresti un campionat de acest gen in direct din stadion.