Farul Constanța a suferit un nou eșec șocant în SuperLiga României, fiind învinsă categoric în deplasare de FC Voluntari, scor 4-2. Constănțenii sunt fără succes din etapa a 12-a.

Gica HagiFoto: Inquam Photos / Alex Nicodim

Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile

Farul Constanța, înfrângere categorică la Voluntari

Campioana României a făcut un nou meci de coșmar în SuperLiga și a primit 4 goluri în deplasarea de la Voluntari.

Robert Popescu a deschis scorul după doar 10 minute din pasa lui Dumiter.

Același Dumiter a dus scorul la 2-0, 13 minute mai târziu, iar până la pauză, tot Dumiter a fost cel care a majorat avantajul formației sale (min 37).

Introdus la pauză, Rivaldinho a redus din diferență pentru constănțeni (min 47), însă avantajul de 3 goluri al ilfovenilor a fost refăcut, după ce Sîrbu a înscris în proprie poartă (min 55).

Rivaldinho a ieșit din nou la rampă pentru Farul și a realizat dubla, cu un gol marcat în minutul 64.