​FCSB nu reușește să pună capăt seriei de rezultate negative: echipa antrenată de Anton Petrea a pierdut al doilea meci la rând, scor 1-0, pe terenul celor de la FC Argeș, unicul gol al partidei venind după o eroare din partea portarului Andrei Vlad. Meciul a avut loc în etapa a 29-a din Liga 1.

În minutul 16, Vlad i-a "pasat" adversarului Tănase, iar acesta i-a pus mingea pe tavă lui Ganea, care a înscris.

FCSB a avut un gol anulat în minutul 22: Octavian Popescu a pasat peste apărarea adversă, Ianis Stoica (plecat dintr-o poziție de ofsaid) i-a furat mingea portarului Greab și a înscris. Reușita a fost anulată pentru fault la portar.

În urma acestui rezultat, FCSB (care a ajuns la trei meciuri fără victorie) rămâne pe locul 2, cu 59 de puncte (liderul CFR Cluj are 73). De cealaltă parte, FC Argeș acumulează 45 de puncte și se va duela în ultima etapă cu FC Botoșani (46 de puncte, locul 6) pentru un loc în play-off.