Roland Garros Programul zilei de marti

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Marţi, 25 mai 2010, 10:49 Sport | Tenis

Rafael Nadal, la Roland Garros
Foto: Reuters
Rafael Nadal se intoarce pe zgura de la Roland Garros in incercarea de a-si relua pozitia de lider in clasamentul mondial ATP. Spaniolul, cap de serie numarul 2, intalneste in primul tur o tanara speranta franceza, Gianni Mina, jucator ce a primit wild card pentru Open-ul francez. Roland Garros va primi marti o alta fosta campioana, Justine Henin, care a revenit la inceputul sezonului in competitie, dupa o pauza de 20 de luni. 

Ioana Raluca Olaru va juca marti primul tur de la Roland Garros, in ultimul meci al zilei de pe Terenul 5. Romanca o va intalni pe rusoaica Anastasia Pivovarova. Romania va avea o reprezentanta in cea de-a treia zi de la Roland Garros, in competitia de dublu feminin. Sorana Cirstea, eliminata fara drept de apel la simplu, face pereche cu frantuzoaica Virginie Razzano si intalneste in prima runda perechea Govortsova/Kudryavtseva, cap de serie numarul 15. 


Program Roland Garros, marti, 25 mai 2010:

Arena Philippe Chatrier:


Tsvetana Pironkova (Bulgaria) - [22] Justine Henin (Belgia)
[6] Andy Roddick (SUA) - Jarkko Nieminen (Finlanda)
Maria Elena Camerin (Italia) - [13] Marion Bartoli (Franta)
[28] Lleyton Hewitt (Australia) - Jeremy Chardy (Franta)

Arena Suzanne-Lenglen:

[7] Fernando Verdasco (Spania) - Igor Kunitsyn (Rusia)
[9] Dinara Safina (Rusia) - Kimiko Date Krumm (Japonia)
Gianni Mina (Franta) - [2] Rafael Nadal (Spania)
[12] Maria Sharapova (Rusia) - Ksenia Pervak (Rusia)

Teren 1:

Alize Cornet (Franta) - [29] Anastasia Pavlyuchenkova (Rusia)
Mischa Zverev (Germania) - Nicolas Mahut (Franta)
[16] Juan Carlos Ferrero (Spania) - Pablo Cuevas (Uruguay)
Sandra Zahlavova (Cehia) - [16] Yanina Wickmayer (Belgia)

Teren 2:

[23] Daniela Hantuchkova (Slovacia) - Tamarine Tanasugarn (Thailanda)
Robby Ginepri (SUA) - [18] Sam Querrey (SUA)
[1] Serena Williams (SUA)/ Venus Williams (SUA) - Kirsten Flipkens (Belgia)/ Tamarine Tanasugarn (Thailanda)
David Guez (Franta) - [9] David Ferrer (Spania)

Teren 3:

Ayumi Morita (Japonia) - Kirsten Flipkens (Belgia)
[22] Jurgen Melzer (Austria) - Dudi Sela (Israel)
Marc Gicquel (Franta) - Pere Riba (Spania)
Mariana Duque Marino (Columbia) - Sybille Bammer (Austria)

Teren 4:

Katie O'Brien (Marea Britanie) - Jill Craybas(SUA)
Jarmila Groth (Australia) - Yung-Jan Chan (Taiwan)
Santiago Ventura (Spania) - Andreas Seppi (Italia)

Teren 5:

Klara Zakopalova (Cehia) - Katarina Srebotnik (Slovenia)
Eduardo Schwank (Argentina) - Blaz Kavcic (Slovenia)
Anastasia Pivovarova (Rusia) - Ioana Raluca Olaru (Romania)

Teren 6:

[18] Shahar Peer (Isreal) - Nuria Llagostera Vives (Spania)
Vania King (SUA) - Bethanie Mattek-Sands (SUA)
Karol Beck (Slovacia) - [30] Philipp Kohlschreiber (Germania)
Denis Istomin (Uzbekistan) - Benjamin Becker (Germania)

Teren 7:

Grega Zemlja (Slovenia) - [26] Juan Monaco (Argentina)
Florent Serra (Franta) - Michael Russell (SUA)
[25] Jie Zheng(China) - Ekaterina Bychkova (Rusia)
Shenay Perry(SUA) - Olivia Sanchez (Franta)

Teren 8:

Anastasia Rodionova (Australia) - Ekaterina Makarova (Rusia)
Sofia Arvidsson (Suedia)/ Angelique Kerber (Germania) - Lucie Safarova (Cehia)/ Aleksandra Wozniak (Canada)
[3] Liezel Huber (SUA)/ Anabel Medina Garrigues (Spania) - Mariya Koryttseva (Ucraina)/ Darya Kustova (Belarus)
Daniela Hantuchova (Slovacia)/ Caroline Wozniacki (Danemarca) - Tatjana Malek (Germania)/ Andrea Petkovic (Germania)

Teren 10:

Ekaterina Dzehalevich (Belarus)/ Renata Voracova (Cehia) - Maria Kondratieva (Rusia)/ Vladimira Uhlirova (Cehia)
[11] Maria Kirilenko (Rusia)/ Agnieszka Radwanska (Polonia) - Kai-Chen Chang (Taiwan)/ Magdalena Rybarikova (Slovacia)
Victoria Azarenka (Belarus)/ Vera Zvonareva (Rusia) - Melinda Czink (Ungaria)/ Arantxa Parra Santonja (Spania)
Alona Bondarenko (Ucraina)/ Kateryna Bondarenko (Ucraina) - Carly Hullickson (SUA)/ Polona Hercog (Slovenia)

Teren 11:

Klaudia Jans (Polonia)/ Patty Schnyder (Elvetia) - Regina Kulikova (Rusia)/ Anastasija Sevastova (Letonia)
Eleni Daniilidou (Grecia)/ Su-Wei Hsieh (Taiwan) - Petra Kvitova (Cehia)/ Stefanie Voegele (Elvetia)
[8] Alisa Kleybanova (Rusia)/ Franesca Schiavone (Italia) - Severine Beltrame (Franta)/ Yulia Fedossova (Franta)
[9] Bethanie Mattek-Sands (SUA)/ Zi Yan (China) - Timea Bacsinszky (Elvetia)/ Tathiana Garbin (Italia)

Teren 14:

Teimuraz Gabashvili (Rusia) - Daniel Koellerer (Austria)
Dominika Cibulkova (Slovacia)/ Julia Goerges (Germania) - Stephanie Cohen-Aloro (Franta)/ Pauline Parmentier (Franta)
Irena Pavlovic (Franta)/ Laura Thorpe (Franta) - [4] Nadia Petrova (Rusia)/ Samantha Stosur (Australia)
[6] Cara Black (Zimbabwe)/ Elena Vesnina (Rusia) - Virginia Ruano Pascual (Spania)/ Meghann Shaughnessy (SUA)

Teren 16:

Julie Coin (Franta)/ Marie-Eve Pelletier (Canada) - [5] Gisela Dulko (Argentina)/ Flavia Pennetta (Italia)
Olga Govortsova (Belarus) - Carla Suarez Navarro (Spania)
Horacio Zeballos (Argentina) - Martin Fischer (Austria)
[15] Olga Govortsova (Belarus)/ Alla Kudryavtseva (Rusia) - Sorana Cirstea (Romania)/ Virginie Razzano (Franta)

Teren 17:

Alberta Brianti (Italia) - [21] Vera Zvonareva (Rusia)
Potito Starace (Italia) - Illya Marchenko (Ucraina)
Natalie Grandin (Africa de Sud)/ Abigail Spears (SUA) - Alize Cornet (Franta)/ Aravane Rezai (Franta)
Xavier Malisse (Belgia) - Simon Greul (Germania)


Citeste mai multe despre   























1215 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Duminică