Miami Masters Campionul en-titre, Murray paraseste turneul

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Duminică, 28 martie 2010, 12:04 Sport | Tenis

Murray, prestatie dezamagitoare la Monte Carlo
Foto: Reuters
Andy Murray, campionul en-titre de la Miami Masters a fost eliminat in cel de-al doilea tur al competitiei, la o zi dupa ce si favoritul numarul doi, Novak Djokovic, a parasit turneul. Britanicul, care a avut bye in prima runda, a fost invins in doua seturi (6-4, 6-4) de catre americanul Mardy Fish, inregistrand prima infrangere dupa 11 luni in turul sau de debut.

Federer s-a calificat in minim de seturi in faza urmatoare, alaturi de Soderling, Cilic si Verdasco, in timp ce francezul Gilles Simon a fost invins de argentinianul Zeballos.

In competitia feminina, Ana Ivanovic a pierdut in fata polonezei Radwanska in doua seturi, iar favorita numarul 16, Nadia Petrova a fost eliminata de Hantuchova. Cap de serie numarul 1, Kuznetsova a obtinut biletul pentru turul al patrulea, alaturi de Venus Williams.

Monica Niculescu, participanta la dublu alaturi de rusoaica Vesnina a parasit turneul in turul al doilea fiind invinsa de cuplul Kleybanova/Schiavone, cap de serie numarul 5. Duminica, Romania va fi reprezentata in competitia de dublu masculin de Horia Tecau, cel care va juca alaturi de suedezul Lindstedt impotriva favoritilor numarul 7, Cermak/M Mertinak.


Rezultate Miami Masters, 27.03.2010:

Masculin simplu - turul al doilea:


[1] R Federer (Elvetia) - [LL] N Lapentti (Ecuador) 6-3 6-3
M Fish (SUA) - [3] A Murray (Marea Britanie) 6-4 6-4
[5] R Soderling (Suedia) - P Luczak (Australia) 7-6(5) 6-0
[7] M Cilic (Croatia) - S Robert (Franta) 6-3 6-1
[9] F Gonzalez (Chile) - [Q] Y Lu (Taiwan) 6-4 6-4
[10] F Verdasco (Spania) - D Sela (Israel) 6-1 6-2
[13] M Youzhny (Rusia) - [Q] S Giraldo (Columbia) 6-0 6-1
[16] T Berdych (Cehia) - T de Bakker (Olanda) 6-3 6-4
[19] S Wawrinka (Elvetia) - [Q] K Anderson (Africa de Sud) 6-4 7-5
H Zeballos (Argentina) - [20] G Simon (Franta) 6-2 6-3
[22] J Monaco (Argentina) - [Q] M Ilhan (Turcia) 6-2 7-5
[23] J Melzer (Austria) - A Falla (Columbia) 6-3 6-4
[25] M Baghdatis (Cipru) - J Chela (Argentina) 6-2 6-4
F Serra (Franta) - [26] A Montanes (Spania) 6-3 3-6 6-2
[29] F Lopez (Spania) - M Berrer (Germania) 7-6(2) 7-5
P Petzschner (Germania) - [31] J Tipsarevic (Serbia) 6-4 6-0

Feminin simplu - turul al treilea:

[1] S Kuznetsova (Rusia) - [27] A Szavay (Ungaria) 6-2 6-3
[3] V Williams (SUA) - R Vinci (Italia) 6-1 6-4
[6] A Radwanska (Polonia) - [25] A Ivanovic (Serbia) 7-5 7-5
[12] Y Wickmayer (Belgia) - [WC] P Martic (Croatia) 6-3 6-3
[13] M Bartoli (Franta) - G Dulko (Argentina) 7-6(2) 6-4
[19] D Hantuchova (Slovacia) - [16] N Petrova (Rusia) 6-2 6-4
Y Shvedova (Kazakhstan) - A Petkovic (Germania) 6-0 5-7 7-5
T Bacsinszky (Elvetia) - P Hercog (Slovenia) 6-2 6-2

Masculin dublu - primul tur:

[2] B Bryan (SUA)/M Bryan (SUA) - [WC] R Nadal (Spania)/B Salva-Vidal (Spania) 6-0 6-3
B Becker (Germania)/M Kohlmann (Germania) - [5] L Kubot (Polonia)/O Marach (Austria) 6-1 7-6
[8] M Fyrstenberg (Polonia)/M Matkowski (Polonia) - J Knowle (Austria)/P Kohlschreiber (Germania) 6-7(4) 7-5 14-12
J Isner (SUA)/S Querrey (SUA) - J Brunstrom (Suedia)/J Rojer (Antilele Olandeze) 4-6 6-3 10-7
A Clement (Franta)/J Tsonga (Franta) - G Garcia-Lopez (Spania)/A Montanes (Spania) 2-6 6-3 10-5
N Almagro (Spania)/T Robredo (Spania) - M Melo (Brazilia)/B Soares (Brazilia) 6-2 4-6 14-12
M Damm (Cehia)/F Polasek (Slovacia) - I Karlovic (Croatia)/D Vemic (Serbia) 6-2 7-6(5)
T Bellucci (Brazilia)/M Lopez (Spania) - C Kas (Germania)/D Norman (Belgia) 3-6 6-3 10-8

Feminin dublu - turul doi:

[5] A Kleybanova (Rusia)/F Schiavone (Italia) - M Niculescu (Romania)/E Vesnina (Rusia) 7-6(4) 7-5

Feminin dublu - primul tur:

N Grandin (Africa de Sud)/A Spears (SUA) - [1] C Black (Zimbabwe)/L Huber (SUA) 3-6 6-4 10-7
[4] L Raymond (SUA)/R Stubbs (Australia) - A Medina Garrigues (Spania)/C Wozniacki (Danemarca) 5-7 6-3 10-5
M Kirilenko (Rusia)/A Radwanska (Polonia) - [6] B Mattek-Sands (SUA)/Z Yan (China) 6-2 6-4
[8] E Makarova (Rusia)/S Peng (China) - I Senoglu (Turcia)/Y Shvedova (Kazakhstan) 6-0 6-1
K Peschke (Cehia)/K Srebotnik (Slovenia) - T Garbin (Italia)/V Ruano Pascual (Spania) 6-2 6-0


Program Miami Masters, 28.03.2010:

STADIUM:

[14] K Clijsters (Belgia) vs [17] S Peer (Israel) - WTA
[WC] D Nalbandian (Argentina) vs [4] R Nadal (Spania) - ATP
[32] M Kirilenko (Rusia) vs [2] C Wozniacki (Danemarca) - WTA
[6] A Roddick (SUA) vs S Stakhovsky (Ucraina) - ATP
[7] J Jankovic (Serbia) vs [28] E Vesnina (Rusia) - WTA
[8] J Tsonga (Franta) vs [28] P Kohlschreiber (Germania) - ATP

GRANDSTAND:

[33] N Almagro (Spania) vs J Chardy (Franta) - ATP
[27] T Bellucci (Brazilia) vs O Rochus (Belgia) - ATP
[WC] J Henin (Belgia) vs [26] D Cibulkova (Slovacia) - WTA
L Safarova (Cehia) vs [4] V Azarenka (Belarus) - WTA
[17] J Isner (SUA) vs [12] J Ferrero (Spania) - ATP

COURT 1:

N Grandin (Africa de Sud)/A Spears (SUA) vs Y Chan (Taiwan)/J Zheng (China) - WTA
M Llodra (Franta)/A Ram (Israel) vs F Lopez (Spania)/F Verdasco (Spania) - ATP
[15] F Schiavone (Italia) vs [22] A Pavlyuchenkova (Rusia) - WTA
[1] D Nestor (Canada)/N Zimonjic (Serbia) vs P Cuevas (Uruguay)/F Gonzalez (Chile) - ATP
M Kirilenko (Rusia)/A Radwanska (Polonia) vs [WC] K Clijsters (Belgia)/K Flipkens (Belgia) - WTA

COURT 2:

V Razzano (Franta) vs [9] S Stosur (Australia) - WTA
S Errani (Italia) vs [11] V Zvonareva (Rusia) - WTA
[15] D Ferrer (Spania) vs [24] I Karlovic (Croatia) - ATP
[18] T Robredo (Spania) vs B Becker (Germania) - ATP
[WC] R Harrison (SUA)/N Lapentti (Ecuador) vs E Butorac (SUA)/R Ram (SUA) - ATP

COURT 3:

J Coin (Franta)/V King (SUA) vs K Jans (Polonia)/V Uhlirova (Cehia) - WTA
J Melzer (Austria)/P Petzschner (Germania) vs [6] S Aspelin (Suedia)/P Hanley (Australia) - ATP
I Andreev (Rusia)/M Youzhny (Rusia) vs M Fish (SUA)/M Knowles (Bahrain) - ATP
[3] L Dlouhy (Cehia)/L Paes (India) vs R Hutchins (Marea Britanie)/J Kerr (Australia) - ATP

COURT 6:

[7] F Cermak (Cehia)/M Mertinak (Slovacia) vs R Lindstedt (Suedia)/H Tecau (Romania) - ATP
S Huss (Australia)/W Moodie (Africa de Sud) vs [4] M Bhupathi (India)/M Mirnyi (Belarus) - ATP
G Dulko (Argentina)/F Pennetta (Italia) vs [2] N Llagostera Vives (Spania)/M Martinez Sanchez (Spania) - WTA
[3] N Petrova (Rusia)/S Stosur (Australia) vs O Govortsova (Belarus)/A Kudryavtseva (Rusia) - WTA


Citeste mai multe despre   























689 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version