Simona Halep vorbeste despre episodul cu Begu de la Madrid: Nu am jignit-o cu nimic

de I.B.     HotNews.ro
Joi, 12 mai 2016, 22:27 Sport | Tenis

Simona Halep, la Madrid
Foto: wtatennis.com
Simona Halep a vorbit, joi, pentru prima data despre epsidoul iscat intre ea si Irina Begu, dupa intalnirea directa de la turneul de la Madrid, cand s-a plans de felul in care s-au manifestat Irina Begu si staff-ul sau in timpul partidei dintre cele doua, potrivit Mediafax.

Turneul de la Madrid a inregistrat si un episod mai putin placut pentru romani. In timpul meciului cu Irina Begu, Halep s-a plans ca adversara sa primeste indicatii de la antrenor. Simona a fost nemultumit si de felul in care s-au manifestat Irina Begu si staff-ul sau. Dupa meci, tenismena nascuta in Constanta a afirmat ca i-a facut cadou de Paste setul doi, pe care Irina l-a castigat cu 6-4.

Acum, Simona Halep spune ca nu exista nicio tensiune intre ea si Irina Begu: "Eu nu sunt nici foarte buna prietena cu Irina Begu, dar nici nu ne-am certat. Suntem colege de tenis, nu am jignit-o cu nimic, doar am glumit cand am fost intrebata de ce am pierdut setul doi la zero spunand ca a fost un cadou de Paste. Chiar a fost o gluma, nu am avut nimic cu Irina si nu am jignit-o", a declarat Simona Halep.













Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
5397 vizualizari
  • -2 (16 voturi)    
    De sus e mai greu sa intelegi (Joi, 12 mai 2016, 23:15)

    mbr74 [utilizator]

    Ca pe Simona a deranjat-o pierderea setului la 0 cu Irina e clar ... Ca a vrut sa faca o gluma iarasi e clar ... Cineva din presa, care stie ca intre Irina si Simona nu e tocmai o relatie buna a vrut sa umfle putin tensiunea? De ce ? Incurca cumva Irina aranjamentele de la echipa de FED a Romaniei ?

    Sa nu uitam evenimentul Canada , cand unii chiar si intr-un picior au mers acolo si au dat totul pe teren ... iar altii au invocat accidentari dar a doua zi au mers la turnee in Europa.
    Sa nu uitam ca anumite fete au venit le meciul cu Cehia , mai in forma decat Simona si au stat pe bara. A jucat Simona, desi era "accidentata" (si fizic si mental)...

    LA NATIONALA (FED) NU VII CAND VREI, VII CAND ESTI CHEMAT SI E NEVOIE DE TINE

    Oricum Simona nu e prietena cu nimeni, decat poate cu banutzii...

    Nu vreau sa fiu inteles gresit, Simona are un talent extraordinar, dar partea mentala lasa mult de dorit. Nu puteam parjoli totul doar pentru ca este Simona...

    Sa auzim numai de bine
    • 0 (6 voturi)    
      Fed super cup (Vineri, 13 mai 2016, 10:11)

      utilizator1 [utilizator] i-a raspuns lui mbr74

      Cu mentalul ei Simona ar trebui sa joace numai in Fed cup, ca rezerva, pentru zilele in care Sorana nu-i in forma.
      • +1 (3 voturi)    
        sau sa ramana la taiat panglici (Vineri, 13 mai 2016, 14:19)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui utilizator1

        cand inaugureaza mos tiriac vreun teren
        • +2 (2 voturi)    
          Sau (Sâmbătă, 14 mai 2016, 10:17)

          utilizator1 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

          Sau sa le ajute la curățenie pe ruxandra dragomir si pe Gabi szabo, cand le doare-n cot.
  • +3 (15 voturi)    
    Crezi tu ca nu ai jignit-o ! (Joi, 12 mai 2016, 23:40)

    Susufler0 [utilizator]

    Doar ca Irina Begu a stiut sa treaca elegant peste "gluma" ta !
    • +4 (4 voturi)    
      gluma de neam prost (Vineri, 13 mai 2016, 15:12)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      ...
      • +2 (2 voturi)    
        Vezi ca iar o sa starnesti ONG-ul... (Vineri, 13 mai 2016, 15:40)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        Ca data trecuta.

        PS. Paznicii forumului, de ...
        • +3 (3 voturi)    
          am vrut sa iti mai zic asta (Vineri, 13 mai 2016, 16:01)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          dar cred ca se detoneaza dupa ce pseudo-campioana pierde si la Roland Garros... traim democratia pumnului in gura
          • +3 (3 voturi)    
            Vad ca acum daca Halep a pierdut, de Irina Begu (Vineri, 13 mai 2016, 17:39)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

            nu mai sunt interesati. Vorba aia, ce treaba au ei cu locul 35 in lume. Patriotismul lor se masoara, se pare intre, locul 1 si locul 10. Lectii insa stiu sa tina . Bravo lor !
            • +2 (2 voturi)    
              ti-am mai povestit eu cum e (Vineri, 13 mai 2016, 18:44)

              zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              cu "oamenii de bine" si cu minerii - elita tarii; "patriotii" despre care vorbeai nu au scrupule sa-ti crape capul tie - tot un roman - in numele "patriotismului" lor caraghios si balos; si reiau alta idee: mi se rupe de halepul lor dar, din pacate, a reusit sa ma deranjeze campania asta scarboasa de promovare a starletei cu orice pret si orice mijloace
            • +1 (1 vot)    
              Simona are prea multi.... (Sâmbătă, 14 mai 2016, 8:07)

              gigiN [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              ...fani...captivi ,"patrioti" gen "Romania Mare "
  • +3 (13 voturi)    
    Simona (Vineri, 13 mai 2016, 0:34)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Este important sa nu raspunzi la astfel de intrebari .
    Presa romaneasca trece printr-o criza de legalitate, iar unii comentatori trec printr-o criza de identitate
  • -5 (9 voturi)    
    E mai bine sa taci! Las-o balta! (Vineri, 13 mai 2016, 9:27)

    baimarean [utilizator]

    Macar pana termina (castiga?!) Irina turneul de la Roma....
    Asa dai dovada de Respect!
    Si de sustinere a unei compatrioate.
    Intre turnee n-ai decat sa faci valuri...ca sa tii presa treaza. Sau sa-ti versi frustrarile.
    In alta ordine de idei, te puteai adresa arbitrului, nu presei. Sau alta era/este miza ta?
    • 0 (6 voturi)    
      ...Madrid iar declaratia a fost dupa meci, (Vineri, 13 mai 2016, 13:18)

      dbdb [utilizator] i-a raspuns lui baimarean

      imediat, nu acum. Bla, bla, bla.
    • +1 (3 voturi)    
      Nu a sarit ea sa declare. (Vineri, 13 mai 2016, 20:15)

      tenis101 [utilizator] i-a raspuns lui baimarean

      Declaratia asta a fost data de Simona in aeroport cand s-a intors in tara de la Roma. Doua jurnaliste au sarit pe ea cu intrebari, printre care si intrebarea despre Irina. Nu a sarit ea sa declare sus si tare.
      Uite video pentru dovada, cu declaratia completa.

      https://www.facebook.com/LosHalepenos/videos/1140399329344799/
  • +1 (7 voturi)    
    Halep cand vorbeste spune prostii or pierde ! (Vineri, 13 mai 2016, 13:48)

    andreesanu [utilizator]

    Am urmarit-o pe Halep ,la Madrid nu s+a aruncat in declaratii ,a fost tacuta -a castigat !!!.Va rog dati in urma si vedeti declaratiile Simonei -stufoase ,arogante ,si
    ne-a dezamagit pe toti luind bataie cat incape !!!.
    In ceea ce-o priveste episodul cu Begu este regretabil ca doua romance se fac de rahat in vazul lumii !!!
    • +2 (6 voturi)    
      regretabil (Vineri, 13 mai 2016, 14:21)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui andreesanu

      desi reprezentativ pentru natia asta
      • +4 (4 voturi)    
        corect (Vineri, 13 mai 2016, 14:59)

        gazpefoc [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        capra aia a vecinului ne omoara.
        • -2 (2 voturi)    
          :)) ...pai, pai ,pai,,, (Vineri, 13 mai 2016, 20:08)

          srah [utilizator] i-a raspuns lui gazpefoc

          da muzica mai tare siii..pune-i ”frumoasa-i vecina noastra ...” :))))
          • +1 (1 vot)    
            Hello, sunshine ! (Sâmbătă, 14 mai 2016, 14:04)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

            De ce nu mi-ai dat un bip inainte sa intri pe forum, ca te asteptam cu cafeluta facuta.

            Da' ce-i cu voi, cu ONG-ul, mai activati sau pt ca Simona a iesit din prima, v-ati desfintat ? Ori va organizati pt Roland ? Ca nu-l mai vad decat pe "robotul" de Riegel, din cand in cand, cu cate un "succes",
            "bravo" si cam atat. Vad ca Irina nu va "spune" nimic. Unde poate pt ca e abia pe 35. Mi-ar placea teribil sa va vad cum reactionati daca ajunge Begu in primele 10-15. Ceva imi spune ca o sa irumpa patriotismul din voi.

            Parca-i vad pe Riegel si pe Vindicomvs : "Bravo Irina, bravo, colosal" ! Acum e prea devreme pt ei. E abia pe 35.

            In fine, sa fim sanatosi si sa ne bucuram de jocuri bune si de rezultate pe masura !

            PS. Mai da si tu din cand in cand un semn de viata !

            PPS. Fotbalul, nu-ti place ? Barca ?
            • +1 (1 vot)    
              si eu care credeam (Sâmbătă, 14 mai 2016, 19:19)

              zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              ca vrei sa ii zici bancul cu golfu'
              • +1 (1 vot)    
                Nu-l stiu ! (Sâmbătă, 14 mai 2016, 20:31)

                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

                Se poate spune ?
                • +1 (1 vot)    
                  T (Miercuri, 18 mai 2016, 22:40)

                  zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                  mai bine, scuze pt intarziere
            • +1 (1 vot)    
              Susufler0, (Sâmbătă, 14 mai 2016, 20:39)

              srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              am vazut meciul Irinei si ma bucur pentru ea; o sa creasca frumos.
              Nu vreau sa o iei personal, dar ma sufoci; cat despre interventiile mele in comentarii cred ca am gresit cu treaba asta si nu am timp sa continui, asa ca iti doresc sa te distrezi frumos si te asigur ca cele mai bune ganduri ale mele sunt alaturi de tine si in general ..alaturi de toata lumea. Sunt convinsa ca vei mai avea muulte de spus dupa acest raspuns, dar asta e.. nu cred ca voi mai avea timp de Hotnews.
              Numai bine. Toate cele bune!
              • +1 (1 vot)    
                ! (Marţi, 17 mai 2016, 10:22)

                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                ?
              • +1 (1 vot)    
                si uite asa se va intoarce (Miercuri, 18 mai 2016, 22:41)

                zaboo [utilizator] i-a raspuns lui srah

                cu alt nickname si nimeni nu va baga de seama ; nimeni!
                • +1 (1 vot)    
                  Vezi cum iti dai ... (Marţi, 24 mai 2016, 22:24)

                  srah [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

                  cum ai zis tu saptamana trecuta ..."arama" sau " nàframa pe fatzà"?

                  Stiam ca este vb de o sg pers care posteazà si dupà zaboo, si dupà susufler0. Na, ce sà faci...metehne de securist iesit la pensie ce nu se regàseste in societatea de astàzi. Vorba unui om de pe forum: mai dormi în dulap?
                  • 0 (0 voturi)    
                    Greu mai da omul de tine, Srah ! (Miercuri, 25 mai 2016, 0:41)

                    Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                    Noroc ca te mai ratacesti cand si cand pe cate un forum, ca ii mai raspunzi lui zaboo, ca mai spui cate o prostioara ca asta la care iti raspund acum.

                    Cum crezi tu ca zaboo si susufler0 sunt unul si acelasi, dar lui zaboo poti sa-i raspunzi, pe cand celuilalt nu, pt ca ala "te sufoca" ? Nu "rimeaza" !

                    PS. Nu crezi ca ne jignesti pe amandoi ? Pe mine, Susufler0, sigur ! Ia sa faci bine si sa-mi raspunzi de acum incolo !.
                    A inceput Roland Garrosul si nici nu se cunoaste. Riegel si cu celalalt s-au dat la fund de parca v-ati fi vorbit (apropo, nu cumva voi trei sunteti unul si acelasi ?) Am glumit, bineinteles ! E o plictiseala crunta.
                    Vezi ce faci ! Nu te mai sufoca si revino !
                    • -1 (1 vot)    
                      nu vreau ! (Miercuri, 25 mai 2016, 20:58)

                      srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                      sunt suparata. lasa-ma in pace!

                      p.s. auzi, tu nu poti dormi de grija mea ?
                      • 0 (0 voturi)    
                        WOW ! Nici nu te intreb ce ai ? (Joi, 26 mai 2016, 2:56)

                        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                        Te las sa-mi spui singura !

                        PS. Cine mai poate dormi acum ?
                        • +1 (1 vot)    
                          nu-ti spun! (Joi, 26 mai 2016, 9:45)

                          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                          si, oricum, nu sunt chiar asa suparata
                          • 0 (0 voturi)    
                            Cine sa te mai inteleaga, Srah ? (Joi, 26 mai 2016, 12:07)

                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                            Atunci, revin-o pe forum !

                            Ti-am mai spus, a devenit tare anost fara tine.

                            Uite, pana si eu, in lipsa ta am inceput sa ma schimb, sa ma fac baiat de treaba !

                            PS. Nu poti lasa sa se intample una ca asta !

                            PPS. Sau poti ?
                            • 0 (0 voturi)    
                              Revino ! (Joi, 26 mai 2016, 12:50)

                              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                              Uite, in lipsa ta am inceput sa scriu incorect dpdv gramatical.

                              PS. Devin "de treaba", uit gramatica romana, cate vrei sa mi se mai intample pana sa te hotarasti sa revii ?
                              • +1 (1 vot)    
                                :) hait! (Joi, 26 mai 2016, 18:45)

                                srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                termina cu prostiile !!
                                • 0 (0 voturi)    
                                  Am inteles ! (Joi, 26 mai 2016, 20:45)

                                  Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                  Totusi...

                                  PS ... chiar nu...

                                  PPS ... crezi ca ...

                                  PPPS ... poate ?
                                  • -1 (1 vot)    
                                    :))) (Joi, 26 mai 2016, 22:44)

                                    srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                    .
                                    • 0 (0 voturi)    
                                      srah, (Joi, 26 mai 2016, 23:40)

                                      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                      Vorbeste-mi , adica scrie-mi, te rog, pt ca nu ma descurc cu emoticoanele. De exemplu, acum nu sunt sigur de starea emotionala in care te aflii !
                                    • -1 (1 vot)    
                                      p.s. apropo, (Joi, 26 mai 2016, 23:55)

                                      srah [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                      susu dear!
                                      nu sunt luata, dar am fost promisa!:)) asa ca nu pot sa te-ncurc. :)

                                      de, Ioane...de!

                                      cu baieti d-astia experementati in ”tenis”, cica e bine sa nu te-ncurci; so, eu nu stiu asa mult tenis ca tine, asa ca.....”tout cela est bien dit - mais il faut cultiver notre jardin” :)
                                      au revoir!
                                      • 0 (0 voturi)    
                                        >:(( (Vineri, 27 mai 2016, 2:25)

                                        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                        PS >:\\

                                        PPS ,
                                      • +1 (1 vot)    
                                        srah ! (Luni, 30 mai 2016, 15:13)

                                        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                        Bine-mi pare ca mai dai cate un semn de viata !

                                        Uite-asa mai inseninezi si vietile altora !
                                        • 0 (0 voturi)    
                                          :))) (Joi, 2 iunie 2016, 23:07)

                                          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                          mistocarule!

                                          :)))

                                          p.s. Susu, te văd!

                                          :))))
                                          • 0 (0 voturi)    
                                            Cine ? (Sâmbătă, 4 iunie 2016, 19:39)

                                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                            Cine e mistocar,
                                            srah ?
                                            Eu chiar sufar iar tie nici nu-ti pasa !
                                            Lui HN, nici macar atat, pt ca imi reduce la 0 spatiul de exprimare !!!
                                          • 0 (0 voturi)    
                                            Hei ! (Joi, 23 iunie 2016, 19:54)

                                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                            Mai da si tu un semn de viata !

                                            Ti-ai schimbat cumva nick-ul ?

                                            Sa nu faci asta !
                                            srah,
                                            suna bine : parca ar fi Adriana, Corina, Alexandra (Alex)
  • +1 (7 voturi)    
    Caracterul nu-i in top 10 pt. Halepa (Vineri, 13 mai 2016, 15:46)

    Plagarus [utilizator]

    Begu va face cariera,iar pe Halepa o vom trece la ctg.meteori stinsi.