CM handbal masculin 2011

Gatu: E deranjant ca Televiziunea Romana a vandut meciurile de la Mondial

de L.A.     HotNews.ro
Miercuri, 12 ianuarie 2011, 15:31 Sport | Teamball

Nationala de handbal a Romaniei
Foto: Hotnews
Evolutia nationalei Romaniei la Campionatul Mondial de handbal masculin din Suedia nu va putea fi urmarita de catre publicul larg din tara noastra, dupa ce Televiziunea Romana a vandut drepturile de televizare catre DolceSport.

"Televiziunea Romana a achizitionat drepturile pentru transmiterea Campionatului Mondial de handbal din Suedia, dar probabil pentru ca nu aveau suficienti bani pentru a se deplasa acolo, nu stiu, nu vreau sa gresesc, au decis ca e mai bine pentru ei sa vanda acest Campionat Mondial altui post. Cei de la DolceSport au achizitionat acest turneu final", a declarat Gatu, potrivit gsp.ro.

"Este deranjant ca postul public de televiziune nu vrea sa dea astfel de meciuri, fie ca este vorba de meciuri de handbal sau box, asa cum a fost cazul lui Lucian Bute. Noi am fost bucurosi totusi ca meciurile fetelor de la Europene au fost televizate, dar din pacate pe TVR 2, ci nu pe TVR 1 asa cum era normal", a adaugat presedintele FRH.

Nationala Romaniei debuteaza la CM 2011 vineri, 14 ianuarie, de la ora 19:00, impotriva Croatiei, medaliata cu argint la editia trecuta.


Citeste mai multe despre   























3121 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Imaginea Romaniei (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 15:42)

    sg [anonim]

    Cine poate pricepe ca echipa de handbal masculin, dubla camioana mondiala, aduce castig de imagine Romaniei?
    Nu frunza, ci munca baietilor, a fetelor....a tuturor sportivilor, care reusesc performanta, fara sa dispuna de conditii deosebite de antrenament si de concurs!
    • +3 (3 voturi)    
      X 4 (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 15:57)

      gruia [anonim] i-a raspuns lui sg

      de 4 ori - 1961, 1964, 1970, 1974
      • +2 (2 voturi)    
        Sa fie de mai multe ori! (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 16:20)

        sg [anonim] i-a raspuns lui gruia

        Sa fie 2x4 cum ai spus!
        Am vazut Paris si Berlin si am zis si eu dupa ce am vazut. A ramas legenda: Otelea, Gruia, Birtalan, Gatu, Penu, Stockl....sunt sigur mai multi.
        Stockl ramasese fara un incisiv, nu mai stiu meciul, dar nu-i pasa, castigau cu tot sufletul si nu mai conta.
        • 0 (0 voturi)    
          uite-i aici pe adevarat (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 16:49)

          gruia [anonim] i-a raspuns lui sg

          http://asport.ro/handbal,handbal_diverse,campionii_mondiali_omagiati_la_festivalul_handbalului_romanesc,106303
  • +2 (2 voturi)    
    si totusi (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 15:54)

    mihai [anonim]

    unde le vedem? are cineva un link cu dolce pe net? ramanem datori! forza baieti, nu va lasati mai prejos decat fetele!!
    • +1 (1 vot)    
      nu e normal... (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 17:56)

      kataman [anonim] i-a raspuns lui mihai

      sa umblam tot timpul dupa linkuri ca sa vedem evenimente sportive de ineres national pentru ca le-a cumparat X sau Y ca sa-si bage clientii de la concurenta unghia-n gat! Plus ca la nivel de calitate ce se da pe net e de toata jena. Solutia e alta - sa nu mai platim aiurea taxa Tv ca sa vedem toate prostiile la TVR1.
  • -3 (3 voturi)    
    foarte tare (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 16:06)

    alt nemanipulat [anonim]

    Televiziunea Romana este condusa de un director impus politic, cam atat da clasa politica din Romania pe imaginea tarii.
  • +1 (1 vot)    
    NU CRED !!! (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 16:09)

    Andreea [anonim]

    Ce idioti ! Era unul dintre putinele sporturi la care facem performanta si la care ma uitam....
  • -1 (1 vot)    
    audienta?! (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 16:10)

    sarin [utilizator]

    s-or fi gandit si astia la audienta, decat meciuri in care romania e ciuca batailor, mai bine telenovele sud-coreene, ca altceva n-are, saracii, dupa bojet.. a, ba da, are, o sa bage base & boc si la sport si la meteo, nuh?!
  • +3 (3 voturi)    
    Gatu bate campii (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 16:12)

    Tudor [anonim]

    Gatu greseste enorm: TVR-ul nu mai are de mult drepturile pentru Mondiale. E grav cand un prsedinte de federatie vorbeste aiurea fara sa verifice informatiile. Nu e insa prima data cand Gatu face greseli de genul asta.

    Romania a castigat CM de 4 ori (la fel si Suedia, gazsa CM 2011)
    • 0 (2 voturi)    
      Nu Gatu decide, deci nu el greseste (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 16:30)

      sg [anonim] i-a raspuns lui Tudor

      Tocmai pentru ca Romania a castigat de 4 ori CM, merita sustinere morala.
      Dar Gatu a condus echipa in 1974, macar din postura asta sa-i acordam un pic de respect.
      Au nevoie de coeziune si sustinere, ce e greu de inteles?
      Daca stiu ca sunt urmariti de acasa, pot juca altfel. Poate se ridica la excelenta, daca stiu ca sunt milioane cu sufletele langa ei.
  • 0 (2 voturi)    
    la judecata cu ei (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 16:28)

    ovidache [anonim]

    cine a hotarit, pe banii nostrii, s-a fie judecat si condamnat la ani grei de temnita, suntem privati de ce am platit, nu inteleg cum poate lua, un director din televiziunea publica, asemenea decizii. domnule prim ministru, nu-i asa ca luati masurile de rigoare ?
    • -1 (3 voturi)    
      Udrea (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 16:46)

      base [anonim] i-a raspuns lui ovidache

      Faceti o sesizare dnei Ministru Udrea, ca numai stiu unde este sportul asignat.
  • +1 (1 vot)    
    RUSINE! (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 16:32)

    aleator [anonim]

    este o mare porcarie!!!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Lovitura de imagine (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 16:51)

    lemgo [anonim]

    Din cate am inteles Dolce are acoperire 20%. Cine castiga ca nu vedem meciurile echipei nationale de handbal doar pentru ca o televiziune face rost de bani de benzina pe o luna? Trist ce se intampla.
  • +1 (3 voturi)    
    Nationala Romaniei handbal vs Mutu (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 17:30)

    oricine [anonim]

    Catastrofa: Mutu amendat pentru golanie are 10 960 de viziualizari, pe cand protestele pentru a putea vedea echipa Romaniei de handbal in Suedia 1373, aproape de 10 ori mai putine.
    Natie obsedata de smacheri, fotbal si manele.
    • 0 (0 voturi)    
      pune site (Vineri, 14 ianuarie 2011, 18:54)

      florin [anonim] i-a raspuns lui oricine

      pune site ul cu proteste,si pt restul ,,e romania va mai surprinde ceva!?,,,
  • 0 (2 voturi)    
    care e problema? (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 17:32)

    kataman [anonim]

    Pai va abonati toti la Dolce si va uitati la meciuri. Dupa aia treceti la RCS ca sa vedeti campionatul national de fotbal. Si tot asa, din floare-n floare, ca un fluturas. E aberant ce se intampla, cum posturi cu cote mici de piata incearca sa atraga clienti cumparand drepturi pentru competitii de interes national. Dar daca e tara lui Papura voda... interesul comercial primeaza, spectatorul n-are decat sa se descurce.
  • 0 (0 voturi)    
    campionatul mondial de handbal masculin (Luni, 17 ianuarie 2011, 21:35)

    dendi [anonim]

    jenant.cum putem promova acest sport care ne-a facut cinste, cand noi nu vedem altceva decat barfele din fotbal. eposibil sa nu poti vedea meciurile romaniei, pe o televixiune nationale? germanii au dat meciurile pe ard sau zdf si au transmis din alte grupe pe sport 1. mai zicem de iei ca sunt nationalisti, pai noi suntem anti romania atunci, daca asa vedem lucrurile. sa le fie rusine celor ce au dat dreptul lui dolce sport sa transmita un asa mare eveniment sportiv. pacat ca baietii au pierdut, dar nu au cin e sa-i sustina.