VIDEO Kobe Bryant (61 de puncte) doboara recordul de puncte reusite la Madison Square Garden

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Marţi, 3 februarie 2009, 13:22 Sport | Teamball

Cine il poate opri pe Kobe?
Foto: AGERPRES
Kobe Bryant a doborat un record vechi, stabilit de Michael Jordan si a reusit 61 de puncte la Madison Square Garden, in partida LA Lakers - NY Knicks. Air Jordan, legenda lui Chicago Bulls, marcase aici 55 de puncte intr-o singura partida. "E o binecuvantare sa faci ceea ce iti place mai mult si sa ai parte de asemenea momente", a spus Bryant.

20.000 de spectatori l-au aplaudat la scena deschisa pe MVP-ul meciului. "Bryant a reusit sa incante o sala intreaga, a luminat atmosfera", noteaza Associated Press.



Nici lui Spike Lee nu i-a venit sa creada!



Citeste mai multe despre   























1360 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    VIDEO Kobe Bryant, doboara recordul lui Michael Jo (Marţi, 3 februarie 2009, 13:38)

    ANONIM [anonim]

    SUPER
  • 0 (0 voturi)    
    eroare (Marţi, 3 februarie 2009, 14:19)

    mihai [anonim]

    Kobe Bryant a reusit anul trecut 81 de puncte.
    Era al doilea scorer dupa Wilt Chamberlain care a reusit 100 de puncte intr-o singura partida.
    Vlade, informeaza-te inainte, acesta nu e nici macar recordul lui Koeb Bryant.
    • 0 (0 voturi)    
      eroare (Marţi, 3 februarie 2009, 14:25)

      unu' [anonim] i-a raspuns lui mihai

      E vorba de 61 de puncte inscrise la Madison Square Garden, nu e vorba de recordul sau all-time.
      • 0 (0 voturi)    
        scuze (Marţi, 3 februarie 2009, 14:30)

        mihai [anonim] i-a raspuns lui unu'

        Imi cer scuze pentru ca n-am citit tot.
        E vorba de numarul de puncte inscrise pe Madison Square Garden. Ai dreptate
    • 0 (0 voturi)    
      nu e eroare (Marţi, 3 februarie 2009, 14:54)

      nu [anonim] i-a raspuns lui mihai

      Citeste mai atent! E vorba de cele mai multe puncte inscrise intr-un meci la Madison Square Garden, nu in intreaga cariera!
      Precedentele recorduri:
      - cele mai multe puncte inscrise intr-un meci la MSG de un jucator al echipei oaspete: Michael Jordan (55p)
      - cele mai multe puncte inscrise intr-un meci la MSG: Bernard King (60p).
    • 0 (0 voturi)    
      nici o eroare (Marţi, 3 februarie 2009, 16:54)

      la fan [anonim] i-a raspuns lui mihai

      mihai, vlad are dreptate

      mj a detinut pana ieri recordul de 55 puncte a unui adversar a echipei din ny (cred ca s-au numit knicks in toata istoria lor) pe madison square garden. kb24 a avut ieri 61 de puncte deci detine noul record a unui adversar al ny knicks pe madison square garden

      celelalte 81 de puncte sunt alta poveste

      oricum, kobe bryant e cel mai bun jucator de basket din toate timpurile
    • 0 (0 voturi)    
      nu e eroare (Miercuri, 4 februarie 2009, 14:32)

      Fane [anonim] i-a raspuns lui mihai

      Prietene, e vorba de recordul de puncte dintr-un meci disputat la Maddison Square Garden. ;))
  • 0 (0 voturi)    
    superficial (Marţi, 3 februarie 2009, 14:26)

    comment [anonim]

    Stimate autor,
    Esti total pe langa. Te dor degetele sa verifici macar pe google ce scrii?

    Most Points in a Game

    In the NBA, this record is held by Wilt Chamberlain. He scored 100 points on March 2, 1962.
  • 0 (0 voturi)    
    Amazing! (Marţi, 3 februarie 2009, 14:47)

    Stefan [anonim]

    Mesmerizing!
    • 0 (0 voturi)    
      Comentariu (Marţi, 3 februarie 2009, 19:02)

      Gabbone [anonim] i-a raspuns lui Stefan

      Kobe was percolating last night! :)
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Marţi, 3 februarie 2009, 23:54)

    Stefan [anonim]

    Sa mai mentionam ca are dou degete (mic si inelar) la mana dreapta dislocate? Unul de anul trecut si altul de acum doua saptamani? Un adevarat sportiv ...
  • 0 (0 voturi)