JO 2014: Cornel Puchianu, locul 47 la biatlon 12,5 km; Martin Fourcade, noul campion olimpic

Luni, 10 februarie 2014, 19:32 Sport | Olimpiada 2014: Romani la Sochi

JO Soci 2014
Sportivul roman Cornel Puchianu a ocupat, luni, locul 47 in proba de biatlon 12,5 kilometri urmarire de la JO, informeaza Mediafax. Concursul a fost castigat de Martin Fourcade, acesta aducand prima medalie de aur Frantei la Soci.

Puchianu a incheiat proba in 38 de minute, 19 secunde si opt zecimi, la patru minute, 31 de secunde si doua zecimi de invingator.

Fourcade a inregistrat timpul 33:48.6.

Medalia de argint a fost castigata de cehul Ondrej Moravec (34:02.7), iar pe locul trei s-a clasat francezul Jean Guillaume Beatrix (34:12.8).