FINAL Canoe simplu: Florin Mironcic termina pe locul 6

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Vineri, 22 august 2008, 10:24 Sport - J.O. Beijing 2008

Florin Mironcic
Florin Mironcic a terminat pe locul 6 cursa de 1000 de metri la canoe simplu. Sportivul nostru s-a aflat pe podium locuri dupa 500 de metri, insa a scazut ritmul si a trebuit sa se multumeasca doar cu locul sase, la mare lupta cu francezul Mathieu Goubel.

Rezultatele lui Florin Mironcic:

0 - 250 de metri: locul 2, 55.83
250 de metri - 500 de metri: locul 3, 1;54.51
500 de metri - 750 de metri: locul 7, 2:57.21
750 de metri - 1000 de metri: locul 6, 3.57.87

Medalia de aur a fost castigata de Vajda Atilla Sandor, care a terminat cursa in 3:50,46. Locul doi a fost ocupat de Cal David cu timpul 3:52,71 oar pe locul 3 s-a clasat Hall Thomas, cu 3:53,65.

1556 vizualizari

Sperante (Vineri, 22 august 2008, 11:02)

Claude [anonim]

12:05 >> C. Popa/N. Flocea în finală la canoe dublu 1000m
    cine a luat aurul ? (Vineri, 22 august 2008, 11:11)

TI [anonim]

Pai ce aticol e asta, daca nu aflam si rezultatele ? Nu ne mai intereseaza nimic altceva, decat ca sportivul nostru a iesit pe locul 6 ? Dar cu cine s-a luptat si ce palmares aveau ceilalti ?
  • 0 (2 voturi)
    Păi nu e important... (Vineri, 22 august 2008, 12:10)

Zsolt Bodola [utilizator]

.... cine a luat aurul, fiindcă e ungur.
    Bravo Attila!!!!!
  • -1 (1 vot)
    penibil articol (Vineri, 22 august 2008, 13:24)

sudest [anonim]

cum poti spune asa ceva intr-un articol:
    "Sportivul nostru s-a aflat pe primele trei locuri dupa 500 de metri"... avea barca de la locul 1 la 3?
    apoi:
    "insa a scazut ritmul si a trebuit sa se multumeasca doar cu locul sase, la mare lupta cu francezul Mathieu Goubel."....bulversant!
    daca a scazut ritmul inseamna ca francezul se oprise, nu?