Incredere in Razvan Lucescu, selectionerul ramane pana la partida cu Bosnia

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 7 aprilie 2011, 13:38 Sport | Fotbal

Razvan Lucescu
Foto: Reuters
Comitetul Executiv al FRF a hotarat, in cursul zilei de joi, sa-l sustina in continuare pe Razvan Lucescu, tehnicianul urmand sa se ocupe de pregatirea primei reprezentative pana la partida cu Bosnia, din preliminariile pentru EURO 2012.

Cu toate ca ultimele zvonuri il dadeau pe Razvan Lucescu ca si demis de la prima reprezentativa, Comitetul Executiv a stabilit ca selectionerul ramane in functie pana la partida cu Bosnia.

"Jocul ne nemultumeste, dar meciul cu Bosnia, daca il castigam, ne poate readuce iar in lupta pentru calificare" - Ionut Lupescu, director general FRF.

Comitetului Executiv al FRF, alcatuire:

Mircea Sandu, presedinte FRF
Dumitru Dragimir, prim-vicepresedinte
Octavian Goga, vicepresedinte, reprezentan AJF
Cristian Borcea reprezentant Liga 1
Marius Stan reprezentant Liga 1
Cornel Sfaiter reprezentant Liga II
Marian Rusen reprezentant Liga II
Stefan Stana reprezentant Liga II
Cristian Bobra reprezentant Liga III
Paul Costas reprezentant "copii si juniori"
Sorin Terbea reprezentant din partea fotbalului in sala
Marian Palarie - fotbal feminin
Vasile Avram, presedinte CCA
Dumitru Costin, presedinte AFAN.


Citeste mai multe despre   























1695 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    :( (Joi, 7 aprilie 2011, 13:45)

    me [anonim]

    s-a dus dracu si reconstructia nationalei...
    desi poate e un lucru bun: isi poate indeplini si bunicamiu visul de a juca in prima reprezentatitva...

    serios acu. e clar ca nu mai avem sanse de calificare. d c nu incepe sa joace cu jucatori tineri si promitatori... pana in 25 de ani, chiar mai mici. care sa fie exact la apogeu cand avem calificarile pentru mondiale?
    • -1 (3 voturi)    
      Nu se poate! (Joi, 7 aprilie 2011, 13:49)

      shuly [utilizator] i-a raspuns lui me

      Tu nu vezi ca astia de la Federatie vor rezultate imediate??Cine va avea rabdare cu razvan sa reconstruiasca daca nu are rezultate.La tv toata ziua se urla ca am scazut in clasamentul Coca -cola,Berbecalii latra la luna inainte de fiecare meci al nationalei ca sa faca atmosfera proasta,oamenii pe stadion huiduie jucatorii de abia veniti la lot la fiecare greseala.Crezi ca in aceste conditii va putea cineeva sa reconstruiasca??
      • +2 (2 voturi)    
        huh? (Joi, 7 aprilie 2011, 15:04)

        me [anonim] i-a raspuns lui shuly

        boloni a incercat reconstructia nationalei... restu nimeni...
        lucescu jr cu atat mai putin! greu de crezut , dar face o selectie chiar mai proasta decat cea a lui piturca!

        nu e vorba aici de rezultate, ci de selectie.
        • +2 (2 voturi)    
          fotbal (Joi, 7 aprilie 2011, 16:11)

          obs. [utilizator] i-a raspuns lui me

          Corect,nu se vede nici o strategie nici o tactica nici un stil.De acord cu Boloni dar probabil omul vrea bani pe masura valorii,iar Lupescu si M. Sandu cred ca-i papa pe salariile lor.
    • -1 (1 vot)    
      pai si "vedetele" si "briliantele" gen (Joi, 7 aprilie 2011, 14:16)

      ysoagar [anonim] i-a raspuns lui me

      florescu, deac, ropotan unde sa joace daca le iau altii locul? ce sa faca somerul florescu? nici pentru meseria de "capsunar" nu e calificat
      iar pt sustinatorii lui Stralucescu care tot invoca scuza cu "aria de selectie" si ca nu-s jucatori daca noi din 22 milioane nu gasim 11 fotbalisti pai ce sa mai zicem de luxemburg care au 500.000 locuitori si ne-au cam dominat la noi pe tern timp de 90 de minute..... altadata luxemburg nu trece de mijlocul terenului iar acum au avut ocazii, au deschis scorul, puteau sa egaleze....vai de noi.... la puscarie cu corleone si sandu!
    • 0 (0 voturi)    
      deratizare, dezinfectie (Vineri, 8 aprilie 2011, 9:52)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui me

      cu federatie stricata mai rau ca un mar singura solutie este sa sa dezinfectam zona cu DDT sau verde de paris ca altfel nu pleaca astia nici rigati de bunicatau
  • -1 (3 voturi)    
    Foarte bine au facut! (Joi, 7 aprilie 2011, 13:45)

    shuly [utilizator]

    Si asa oricine ar fi venit nu ar fi facut mare branza.Nu avem jucatori de europene si mondiale acum.
    Poate cand or intra pustii de la U17 care vor merge la un turneu final si vor capata experienta de abia atunci cred ca vom mai rasari si noi cu nationala.
    In plus ma bucur pentru ca ramane Razvan si datorita faptului ca se vor zgaria pe ochi verii Berbecali.Nu mai au acces la nationala si asta ii scoate din sarite si pe ei si pe acolitii lor gen Borcica si alti mari finantatori.
    Hai Romania hai Razvane!
    • -1 (1 vot)    
      daca noi nu avem jucatori de euopene .. (Joi, 7 aprilie 2011, 14:24)

      ysoagar [anonim] i-a raspuns lui shuly

      si mondiale atunci hai sa-ti reamintesc nu numele ci PROFESIILE celor din luxemburg: barman, animator de copii. echipa "selectionata" de magnificul Stralucescu s-a chinuit cu o echipa de amatori, iar animatorul ala de copii trecea prin briliantele noastre ca prin branza..... lui Stralucescu poti sa i-o dai si pe Barca si e in stare sa-i retrogradeze in 2.... respect nea Mircea, jos palaria ca antrenor insa juniorul e strain de meseria de selectioner.... iar ca antrenor in afara de o semifinala Uefa cu rapid si o pormovare cu Brasov nu a facut mai nimic....dan petrescu e maestru emerit in comparatie cu il Muce jr.
      de ce nu pun un antrenor de la U21? sau U19? daca se tot incearca reconstructia pe tineret...
  • +2 (2 voturi)    
    schimbare (Joi, 7 aprilie 2011, 14:24)

    obs. [utilizator]

    Da, era de asteptat,defapt ar trebuii sa plece primii cei de la Federatie.De 20 de ani nu au facut nimic pentru fotbal.Au preluat o selectionata gata formata au cules laurii generatie de aur dar nu s-au ocupat de formarea de jucatori de la nivelul de copii ,juniori.Si-au tras sedii noi la federatie si la liga si-au dat salarii grase acum au tupeul sa ceara ca guvernul sa le faca stadion nou din banii nostrii ai contribuabililor caci au meci cu Brazilia .Cei de la fedratie prefera sa-si dea salarii grase lor si sa tina un antrenor care vrea sa-si faca notorietate si care se multumeste cu pretentii financiare mai mici.Ne legam de sanse matematice,avem pretentii sa batem tot pe viitor dar nu vedem ca ne chinuim cu Luxemburg,nu batem Albania,Belarus.Ce se vede la Lucescu jr;selectionari anapoda,jucatori care nu joaca la cluburile lor dar sunt adusi la nationala,nici o tactica,se renunta la Mutu,se revine la MUtu.
    Da,eu cred ca in acest moment federatia nu are banii necesari pentru a adunce un antrenor performant dar nu o spune. De cativa ani aud mereu avem inca sanse si apoi ,,asta e viata merge mai departe''
  • 0 (0 voturi)    
    Lipsa de profesionalism (Joi, 7 aprilie 2011, 16:23)

    gica [anonim]

    Inca o data federatia demonstreaza daca mai era ceva de demostrat, lipsa lor de profesionalism.
    Practic pe jumatate meciul este pierdut, in urma declaratiilor de genul "Incredere in Razvan Lucescu, selectionerul ramane pana la partida cu Bosnia ". Practic jucatori devin "sefi peste sef " practic Razvan le va ramane dator in cazul unei victori, din acest moment Razvan va trebui sa danseze dupa cum vor jucatori su nu invers, cea ce este total neprofesional.

    Cu respect,
    Fara prea multe sperante

    Gica
  • 0 (0 voturi)    
    lipseste.. (Joi, 7 aprilie 2011, 20:32)

    danarad [anonim]

    reprezentantul cu gratarele si spritul...
  • 0 (0 voturi)    
    Jr (Joi, 7 aprilie 2011, 22:00)

    chris [anonim]

    Ce incredere fratilor nu se vede de la distanta ca
    baiatul asta nu are "nas" de nationala Romaniei
    este incapatinat si nepriceput si cu asta BASTA.
  • 0 (0 voturi)    
    mai bine (Vineri, 8 aprilie 2011, 17:28)

    x [anonim]

    Poate ne bate Bosnia si scapam de el - oricum sanse reale de calificare nu exista.