Mircea Sandu a anuntat preturile biletelor pentru amicalul Romania - Argentina

de L.A.     HotNews.ro
Miercuri, 16 martie 2011, 10:25 Sport | Fotbal


Romania - Argentina, amical pe National Arena
Foto: Reuters
Presedintele Federatiei Romane de Fotbal (FRF), Mircea Sandu, a anuntat, marti seara, in cadrul unei emisiuni televizate, preturile biletelor de la amicalul dintre nationala Romaniei si selectionata Argentinei, meci ce se va disputa in luna august.

"Biletele vor fi scoase la vanzare in luna mai. Biletele sunt intre 15 si 50 de euro. O loja este 5.000 de euro pentru 12 persoane si un bilet VIP va fi de 100 de euro. Sunt 42 de loje. Cred ca vom avea un milion-un milion doua sute de euro din incasari, cam cat le dam argentinienilor", a declarat Mircea Sandu la Digisport, citat de Mediafax.

Amicalul din Romania si Argentina va inaugura National Arena, iar Sandu sustine ca stadionul va fi gata la timp, cu toate ca bugetul alocat pentru acest an a fost micsorat cu 235 milioane de lei. "Stadionul se va termina in termenul fixat, am primit asigurari de la cel mai inalt nivel. In mod cert, toate autoritatile sunt interesate ca aceasta investitie sa se incheie si acest eveniment din luna august sa aiba loc. Pentru organizarea finalei Europa League au semnat vreo noua institutii ale statului roman. De la aeroport la ANAF", a mentionat presedintele FRF.


Citeste mai multe despre   


















2435 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    aha (Miercuri, 16 martie 2011, 10:34)

    razvan [anonim]

    deci vedem meciul acasa la tv hd...
  • -1 (1 vot)    
    hmmmm (Miercuri, 16 martie 2011, 10:38)

    me [anonim]

    "bugetul alocat pentru acest an a fost micsorat cu 235 milioane de lei" -> nu suna bnie asta... cumulat cu terminat la timp... tare mi-e sa nu pice stadionu asta...

    anyway... ar trebui sa ne luam bilete la meci pentru ca nu vom mai vedea un asemenea meci multa vreme... e clar ca europene nu pupam... mondiale daca nu fabricam 4-5 jucatori BUNI si macar 1 antrenor... slabe sanse
  • +2 (4 voturi)    
    lol (Miercuri, 16 martie 2011, 10:38)

    bog [anonim]

    tre sa fii nebun sa iti iei bilet, acum cand stadionul e cum e ..
  • -1 (3 voturi)    
    65 lei cel mai ieftin bilet ? (Miercuri, 16 martie 2011, 10:59)

    Frankie [utilizator]

    Nu, multumesc.
    De banii astia imi fac o super coregrafie acasa cu mici si bere ...........
  • -1 (5 voturi)    
    nu inteleg (Miercuri, 16 martie 2011, 11:00)

    Andrei [anonim]

    Cum poate o prastie de echipa ca Romania sa aibe asa un calendar de amicaluri? N-au astia de la Federatie pe ce sa dea banii?

    Sa faca amical cu Insulele Feroe, si cand avem echipa de nivelul Argentinei, atunci sa faca si cu astia.
    • 0 (2 voturi)    
      eu insa inteleg ce creier ai (Miercuri, 16 martie 2011, 13:10)

      toto [anonim] i-a raspuns lui Andrei

      cum vrei sa evoluezi, decat jucand cu cei mai tari, de la care ai ce sa inveti?
  • +1 (1 vot)    
    super! (Miercuri, 16 martie 2011, 12:32)

    GiGi Ruff [anonim]

    nu inteleg de ce preturile au fost anuntate in euro!avem lei din cate stiu eu...scump domne,scump!
  • 0 (0 voturi)    
    Tinand cont ca la televizor am vazut cum lumea... (Miercuri, 16 martie 2011, 16:38)

    Romanu_De_Rand [anonim]

    a iesit in strada sa dea jos guvernul din cauza faptului ca in aceasta tara se traieste foarte rau, eu zic ca pana si biletul cel mai ieftin 15 euro, adica 62,72 lei e unul prea scump pentru vremurile astea.