Stelistii au lansat o noua bautura: berea "Steaua"

de L.A.     HotNews.ro
Miercuri, 1 decembrie 2010, 13:54 Sport | Fotbal

Steaua si-a lansat berea
Foto: Reuters
Dupa ce in urma cu o saptamana a scos pe piata "Cola Steaua" gruparea ros-albastra a lansat miercuri si berea "Steaua". Noul produs al Stelei este fabricat in Uniunea Europeana si va fi disponibil in doua variante, cu si fara alcool. Stelistii nu se vor opri insa aici, oficialii anuntand aparitia unor noi produse.

"Clubul nostru lanseaza berea Steaua, care va fi disponibila in doua variante, cu alcool si fara alcool. Este un produs fabricat in Uniunea Europeana, care respecta standardele de calitate. Linia de productie are o capacitate de minim 70.000 de doze pe ora si va avea aceeasi ruta ca si Cola Steaua. Am reusit sa intregim gama de bauturi, pentru ca deja avem un vin Steaua, cola Steaua si berea. In curand vor aparea si alte produse", a declarat Bobby Durbac, director marketing la Steaua, citat de Mediafax.

"Produsul de astazi se afla in programul nostru de mai multa vreme si chiar daca se refera la perioada calda a anului, cred ca am gasit un moment potrivit pentru a-l lansa. Vor mai fi si alte evenimente, cred ca este bine sa ne bucuram suporterii si romanii cu astfel de produse, care poarta emblema Steaua. Este o realizare comparabila cu marile cluburi din Europa", a mentionat si Valeriu Argaseala, potrivit aceleiasi surse.

"Ma bucur ca din saptamana in saptamana avem cate un produs Steaua care vine in intampinarea suporterilor si a iubitorilor de fotbal. Sper ca produsele noastre si rezultatele bune sa-i apropie si mai mult de acest club", a sustinut Helmuth Duckadam.


Citeste mai multe despre   






















2215 vizualizari

  • +3 (9 voturi)    
    urmeaza brânza steaua (Miercuri, 1 decembrie 2010, 14:36)

    diddlyjo [utilizator]

    o brânza de masa, in sensul de brânza destinata unei categorii cât mai largi consumatori, deci nu va avea apelativul "ecologic" sau "select". suporteri sau ba, consumatorii de tv o vor putea inghiti cu toata increderea.

    pentru connaisseur-i va fi produs si sortimentul "brânza cu seminte de floarea soarelui" si, in functie de cererea publicului gourmet, "brânza cu seminte de bostan". bininteles ca acestea for purta marca "trecut prin strunga" (forma neaosha si originala a apelativului "select"), vor avea ambalaj cu sclipici si vor putea fi degustate la bordul cailor X5, Q7 & Cayenne. pretul ei va fi o fractiune din pretul anvelopelor cailor, adica va fi personalizat in functie de cel ce tine frâiele-n mâna. care-i mai barbat, ala plateste mai mult ca sa arate ca-i barbat cu putere.
    • -2 (8 voturi)    
      EXTRAORDINAR! (Miercuri, 1 decembrie 2010, 14:55)

      ciombe [anonim] i-a raspuns lui diddlyjo

      De "spiritual" si de mitocanesc, in acelasi timp, post!
      Dumneata nu mananci branza sa inteleg! Iar faptul ca Becali este actionar, sau ce ma rog este si a crecut la stana, inseamna ca trebuie distrusa toata tagma ciobanilor, omorate toate oile, poate si vacile si caprele, astfel incat neam de neamul nostru sa nu mai avem parte de astfel de "marlani"!
      Francezilor atentie! Olandezilor (cheese heads) moarte voua!
      Dupa nume te-as baga in Koorul unei oi! Sa te bucuri si tu!
      • -1 (5 voturi)    
        ordinar, nu extraordinar (Miercuri, 1 decembrie 2010, 18:39)

        diddlyjo [utilizator] i-a raspuns lui ciombe

        evident ca ma refer la post-ul tau. apropo, unde ai invatat sa jignesti cu atata lejeritate? si cum de NU ai invatat care e diferenta dintre pamflet (ceea ce e postul meu) si mitocanie sau atac la persoana?
    • +1 (5 voturi)    
      Mai ai frati pe acasa? (Miercuri, 1 decembrie 2010, 15:16)

      fruitcake [anonim] i-a raspuns lui diddlyjo

      Iti este ciuda cum bine vad, altfel nu-ti inteleg frustrarea.
      • -1 (5 voturi)    
        ce sa inteleg? (Miercuri, 1 decembrie 2010, 18:42)

        diddlyjo [utilizator] i-a raspuns lui fruitcake

        ca tu râzi doar pentru a-ti masca ciuda si frustrarea? sau ca toate lucrurile rizibile si de luat in râs sunt demne de a fi invidiate? ti se potriveste si raspunsul pe care l-am dat lui ciombe.
  • +1 (5 voturi)    
    Waw (Miercuri, 1 decembrie 2010, 15:28)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    In alte parti, cluburile descurajeaza consumul de alcool din motive destul de evidente :|
  • 0 (6 voturi)    
    Pentru toti cei de deasupra mea: (Miercuri, 1 decembrie 2010, 16:08)

    Motanu [anonim]

    Gigi Becali a lansat aceste doua bauturi, Cola Steaua si berea steaua pentru a scoate profit !!!
    Ce este asa de greu incat creierele inguste voastre nu inteleg ???
    • +4 (4 voturi)    
      ce anume? (Miercuri, 1 decembrie 2010, 17:51)

      cerebel [anonim] i-a raspuns lui Motanu

      creierele inguste noastre nu inteleg despre ce vorbesti. de ce nu explici la noi cum? place la tine sa jignesti fara rost? bine atunci, noi prosti, tu deshtept, fericit la tine?
  • +4 (6 voturi)    
    berea steaua (Miercuri, 1 decembrie 2010, 18:22)

    albanezu [anonim]

    Pe cand hartia igienica si tampoanele ,,steaua"???
  • 0 (4 voturi)    
    3 Lei (Miercuri, 1 decembrie 2010, 20:22)

    BeBe [anonim]

    berea Steaua face 3 lei..nici mai mult, nici mai putin dekt face shi echipa Steaua
  • +1 (1 vot)