VIDEO Sahtior - Arsenal 2-1/ Razbunarea lui Lucescu

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 4 noiembrie 2010, 12:11 Sport | Fotbal

Mircea Lucescu
Foto: Reuters
Dupa 1-5 in tur, Mircea Lucescu a precizat ca echipa sa nu a fost cu nimic inferioara tunarilor si ca Sahtiorul va invinge in retur. Tehnicianul roman a avut dreptate, iar campioana Ucrainei a depasit-o pe Arsenal (pe Donbass Arena), scor 2-1. "Ma asteptam la acest succes, am demonstrat ca infrangerea din tur a fost un accident", a precizat antrenorul roman.

Au marcat: Chygrynskiy 28', Eduardo 45', respectiv Walcott 10'.

"Este o victorie importanta pentru noi, ma asteptam la acest succes. Am precizat inainte de meci ca rezultatul consemnat la Londra nu ne va afecta in niciun fel, am trecut peste acel episod. Am dat dovada de tarie de caracter dupa golul lui Walcott si am fost capabili sa intoarcem soarta meciului. Cel mai important lucru este acela ca am demonstrat ca esecul usturator de la Londra a fost doar un accident. Suntem la egalitate cu Arsenal, iar in grupa noastra nimic nu este inca decis" - Mircea Lucescu, antrenor Sahtior.

"Am fost taxati de o echipa buna. Avem multe de invatat dupa aceasta infrangere, nu am fost la 100% din potentialul nostru. Am avut carente in defensiva, iar rezultatul final ne-a fost nefavorabil. In urma acestui rezultat, am ratat sansa de a fi deja calificati" - Arsene Wenger, antrenor Arsenal.

Vezi aici rezumatul partidei Sahtior - Arsenal.



Citeste mai multe despre   



















3068 vizualizari

  • -1 (5 voturi)    
    uite asa (Joi, 4 noiembrie 2010, 12:32)

    pintenu [anonim]

    felicitari pentru rezultate si pentru atmosfera de la echipa; printre putinele echipe din est care fac performanta de ani buni
    are si un patron intelegator, care stie cum se face performanta

    dar e tot laudaros... si fecioru la fel... primul defect care sare imediat in ochi la acest om valoros
    • +5 (5 voturi)    
      Dar... (Joi, 4 noiembrie 2010, 12:54)

      VladI [anonim] i-a raspuns lui pintenu

      Laudaros, pentru ca are cu ce se lauda...cu Rezultate!

      Aseara tot auzeam comentatorii din meciul cu Munchen, cat de mult "laudau" echipa CFR-ului.
      Ca "noi am avut sansa, noi am avut ocaziile...etc"....Si la final Scorul vorbeste!
      Fotbalul se joaca pe goluri...nu pe ocazii!
  • +6 (6 voturi)    
    Ciocu' mic! (Joi, 4 noiembrie 2010, 12:47)

    Je [anonim]

    Pentru toti cei care au scris urat despre Lucescu in tur si tot timpul il jignesc - Ciocu' mic! Respect Mircea Lucescu si bafta Razvan!
  • +2 (2 voturi)    
    bravo Luce! (Joi, 4 noiembrie 2010, 15:10)

    mary [anonim]

    Este o victorie importanta! Bravo Luce!
  • 0 (0 voturi)    
    ??? (Joi, 4 noiembrie 2010, 16:18)

    Eu [anonim]

    Vezi aici rezumatul partidei Sahtior - Arsenal.
    Ori sunt orb ori nebun, nu vad decat niste interviuri.
    Merci oricum, ca ma faceti sa pierd timpul.
    • 0 (0 voturi)    
      :) (Joi, 4 noiembrie 2010, 21:59)

      luxdesign28 [utilizator] i-a raspuns lui Eu

      Asta vroiam sa le transmit si eu.
  • 0 (0 voturi)    
    Mircea Lucescu e un MARE antrenor !!! (Joi, 4 noiembrie 2010, 17:54)

    Motanu [anonim]

    Nu cum e fi-so razvan !!!
    Ciocu-mic pentru toti aia care il contesta pe Mircea Lucescu, pentru ca a castigat Europa League cu Sahtior, adica fosta Cupa Uefa !!!
    Oricum, ideea e ca a fost din sahtior o echipa cunoscuta in europa, si nu in ultimul rand, este pe cale sa se califice in 8-imile Ligii Campionilor cu Sahtior in urma acestei victorii !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Am vazut meciul si... (Joi, 4 noiembrie 2010, 20:34)

    drakul [anonim]

    Nu a fost nici pe departe o victorie clara incat Lucescu sa zica ce a zis. Arsenal a odihnit multi jucatori (Fabregas, Song, Sagna), iar golurile lui Sahtior au fost de fapt un autogol si un gol marcat de Eduardo (plecat de la Arsenal in vara asta). In a doua repriza Arsenal a trecut pe langa egalare de mai multe ori... Deci nicidecum o replica la ce s-a intamplat in Londra cu ucrainienii.

    Lucescu e un antrenor bun, dar echipa lui nu e la nivelul Arsenal, a carei antrenor se vede ca are mult mai mult bun simt in declaratii, chiar daca in tur ii zdrobise.

    Cred ca trebuie insa sa privim declaratiile lui ca incurajari pe care le da echipei in public. Aici au de invatat oamenii din fotbalul romanesc, care nu stiu decat sa arunce cu caciula in pamant cand nu le iese jocul.
    • 0 (0 voturi)    
      Deci am ras de m-am prapadit... (Vineri, 5 noiembrie 2010, 13:35)

      Motanu [anonim] i-a raspuns lui drakul

      dupa ce ti-am citit commentariul !!!
      Vrei sa spui ca a fost blat ???
      LOL LOL LOL